Krátkozrakosť či ďalekozrakosť. Pomôže operácia prelex

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Krátkozrakosť a ďalekozrakosť patria medzi bežné zdravotné problémy, ktoré sa dajú pomerne jednoducho vyriešiť okuliarmi či kontaktnými šošovkami. Nie každý je však s nosením týchto zdravotníckych pomôcok stotožnený a priam ho to obťažuje. Či už v každodennom živote, pri športe, plávaní ap.
Vtedy prichádza na rad operácia, ktorá dokáže zbaviť okuliarov do diaľky aj blízka. Operácia Prelex je presne tá, ktorú potrebujete, ak vás trápia oba problémy naraz. Je ideálna pre ľudí po 40-tke, ktorí majú problém s videním do diaľky a súčasne nedokážu prečítať text nablízku.

Ak sa už rozhodnete pre operáciu očí, chcete to najlepšie a najkvalitnejšie. V tomto smere nemožno robiť výnimky. Zrak máme len jeden a je to azda najdôležitejší a najvyužívanejší zmysel. Spomínaná metóda Prelex využíva najmodernejšiu diagnostickú a operačnú techniku, čo je rozhodujúce.

 

Operácia prelex

Tak ako pri každej podobnej operácii, aj pri operácii pomocou metódy prelex sa u pacienta so zníženou schopnosťou zaostrenia vymieňa vlastná šošovka za novú zdravú. Metóda prelex však na korekciu zraku využíva multifokálnu vnútroočnú šošovku, vďaka ktorej pri jednej operácii vyrieši dva problémy – krátkozrakosť i ďalekozrakosť.

Šošovka s jedným ohniskom pomáha vidieť ostro pomocou úpravy jedného bodu v ohnisku šošovky. Videnie teda vylepší buď do diaľky, alebo na blízko. Pri operácii prelex sa vlastná šošovka nahrádza multifokálnou šošovkou. Tá umožňuje videnie na všetky vzdialenosti, pretože spôsobuje, že svetelné lúče sa lámu do viacerých ohnísk.

operácia prelex

Operácia prelex nie je pre každého

Táto metóda je vhodná pri korekcii krátkozrakosti, ďalekozrakosti aj problémoch pri čítaní po štyridsiatke, tzv. presbyopii. Základným predpokladom na túto operáciu je vek nad 40 rokov a kombinované dioptrie – na diaľku i na čítanie.
Metóda nie je vhodná pre všetkých pacientov. Záleží totiž aj na refrakčnej chybe, iných očných ochoreniach, pracovnom vyťažení, ako aj na vašich voľnočasových aktivitách. Či je operácia prelex vhodná aj pre vás, zhodnotí špecializovaný lekár.

operácia prelex oči zrakPrečítajte si tiež
7 tipov, ako si čo najdlhšie udržať zdravé oči.

Výhody vs. nevýhody

Nepochybnou výhodou tejto metódy je trvalá korekcia dioptrickej chyby aj odstránenie rizika vzniku šedého zákalu natrvalo. Súčasťou balíka je však aj zhoršené videnie za šera a tmy. Z toho dôvodu nie je operácia vhodná pre pacientov, ktorí pracujú v takýchto podmienkach. V prípade prudkého svetla je niekedy potrebné nosiť okuliare na videnie do blízka.

Nesmierne dôležitá je aj doživotná záruka na operáciu očí. Či už ide o operácie šedého zákalu, odstránenie dioptrickej chyb, liečbu zeleného zákalu alebo ochorenia sietnice. Výhodou spomínanej metódy Prelex je aj nulová čakacia doba a rýchla rekonvalescencia. Obmedzenia v bežnom živote sú minimálne.

— PR správa —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.