Plavba výletnou loďou na vysnívaný ostrov. Dlhá cesta na Madeiru

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď prichádza láska, nikdy netušíme, kam nás zavedie. Kde sa bude uberať a ako to celé dopadne. Ale treba jej uveriť, dať jej šancu, priestor a správnu opateru. Pretože len tak nás nikdy nezradí, a to ani vtedy, ak by nebol vzťah práve najdokonalejší…
Niekedy sú vzťahy poznačené smútkom, bolesťou, inokedy našimi nespracovanými vášňami alebo premárnenými snami. No ak nad nimi drží ochrannú ruku láska, sú vždy pravé a presne také sú nám, omylným nedokonalým ľuďom, súdené. Láska spája protiklady, láska brúsi hrany, láska z nás robí ľudí.

Zbavte sa starostí, zabudnite na problémy a užívajte si Dlhú cestu na Madeiru.

Dlhá cesta na Madeiru

Paula a Martin sú oheň a voda, nádych a výdych, noc a deň.
Pred štrnástimi rokmi sa zoznámili na rozkvitnutej Madeire, čoskoro nato sa zosobášili a narodil sa im syn Tomáško. Ich vzťah však rokmi ochladol, vášeň vyšumela a priepasť sa prehĺbila. A tak sa rozhodli dať manželstvu ešte jednu šancu a podniknúť plavbu výletnou loďou, ktorej cieľom je ich osudová Madeira. A že to bude cesta plná spoznávania ďalekých krajín, dobrodružstiev, nečakaných humorných aj dojímavých situácií, nových lások a priateľstiev, o tom niet pochýb.

Pochopia Paula a Martin čo je podstatou tajomstva, ktoré ich rozdeľuje a zároveň neodbytne spája? Zachránia svoj vzťah?
A doplávajú vôbec až na rozprávkový ostrov večnej jari?
Nechajte sa prekvapiť…

Jedno viem iste a to z vlastnej skúsenosti. Nie je podstatné, kam nás naše cesty zavedú, ale čo nás privedie nazad domov – a to je vždy jednoznačne láska. Bez nej nemá význam vracať sa. Možno práve preto trávim väčšinu svojho času na cestách.

dlha-cesta-na-madeiru-knihy

Lákavá plavba na nádherný ostrov

Dlhá cesta na Madeiru je tretí príbeh zo série Ostrovné príbehy. Po knihách Sladkosť madeirského vína a Vianoce na Madeire môžete opäť zažiť lákavú plavbu, ktorá môže zachrániť ich vzťah a možno vykreše iskru, ktorú stratili. Je to plavba plná dobrodružstva, priateľstva, nevšedných zážitkov.
Opäť sa skvele vydarila ilustrovaná obálka.

 

Slovenská spisovateľka Beatrix Zaťková žije a tvorí na ostrove Madeira. Je autorkou piatich úspešných románov a svojou tvorbou si získala srdcia mnohých čitateľov.
Na rozprávkovo krásny ostrov plný kvetov a nevšednej prírody ju priviedli túlavé topánky a túžba spoznávať nové miesta. Práve tu nachádza inšpiráciu pre svoju súčasnú literárnu tvorbu.
Jej najnovšie knihy spájajú nevšedné príbehy a krásu Madeiry do harmonického celku a ponúkajú možnosť vidieť ju očami spisovateľky žijúcej na tomto nádhernom mieste uprostred Atlantiku.

Zdroj a foto: vydavateľstvo Motýľ, FB/autorka


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.