Predaj áut online. Aké sú výhody a nevýhody?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Počet áut na cestách sa každoročne zvyšuje. Je prirodzené, že sa zvyšuje počet majiteľov áut, ktorí chcú svoje auto z rôznych dôvodov predať. Keď hovoríme o predaji na autobazári, máme na mysli nielen tradičné autobazáre, ktoré existujú v mnohých mestách, ale aj špecializované internetové stránky. Dnes, vďaka využitiu internetu, budete ušetrení starostí s predajom vášho auta.  V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody predaja áut online.

Výhody predaja áut online

V súčasnosti existuje veľa spôsobov, ako predať svoje auto. Avšak len málo ľudí je skúsených predajcov, pokiaľ ide o predaj ojazdeného vozidla. V tomto odvetví pôsobia aj podvodníci, ktorí lákajú ľudí na veľké sumy peňazí s jediným cieľom – ukradnúť auto jeho majiteľovi. Medzitým existuje na internete množstvo platforiem, ktoré vás zbavia množstva práce, napr. autobazáry či Facebook Marketplace – mali by ste si však dať pozor, ktorú platformu použijete na ponúkanie svojho auta na predaj.

Predaj áut online má mnoho výhod. K predaju auta online vám stačí notebook a všetko môžete riešiť z pohodlia domova. Pri jednaní s bežným predajcom áut budete musieť obísť niekoľko predajní a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Je tu však niečo viac. Ak necháte svoje auto u jedného predajcu, dostanete sa do situácie, keď vaše auto uvidia len tí zákazníci, ktorí oslovia práve tohto predajcu. A keď sa nakoniec nájde kupec pre vaše auto, budete musieť predajcovi auta odovzdať určité percento z výnosu, ktoré môže predstavovať značnú sumu.

ako postupovať pri dopravnej nehodePrečítajte si tiež
Ako postupovať pri dopravnej nehode? Všetky dôležité informácie a tipy.

Ak teda máte auto, ktoré by ste chceli predať, môžete tak urobiť bez toho, aby ste museli opustiť svoj domov. A nemusíte nikomu platiť. Stačí nájsť webové stránky, prostredníctvom ktorých ľudia kupujú a predávajú ojazdené a nové autá. Tento spôsob predaja je oveľa pohodlnejší a výhodnejší. Existuje veľa špeciálnych webových stránok. Svoj inzerát môžete umiestniť hneď na niekoľko z nich. Čím viac inzerátov zverejníte, tým viac záujemcov bude reagovať na vašu ponuku na predaj auta. V neposlednom rade pri transakciách online nebudete musieť platiť za služby nikoho iného.

Registrácia na online platforme sa vykoná rýchlo, potom sa nahrajú údaje o vozidle a poskytnú sa zodpovedajúce obrázky. Potenciálni kupujúci už vedia, čo chcú a ponuky filtrujú podľa svojich osobných preferencií.  Niektorí ľudia zabúdajú na to, že o cenách je možné rokovať aj online. To platí aj pre stretnutie na mieste – čím je predávajúci flexibilnejší, tým je väčšia šanca, že svoje auto predá.

predaj áut online výhody

Nevýhody predaja áut online

Jednou z hlavných nevýhod predaja automobilov online je nedostatok osobnej interakcie. Kupujúci si pred kúpou nemôže urobiť obraz o vozidle a nemusí mať možnosť klásť otázky alebo získať radu od predajcu. Okrem toho kupujúci nemusia mať možnosť absolvovať skúšobnú jazdu pred kúpou, čo môže byť veľkou nevýhodou.

Ďalšou potenciálnou nevýhodou predaja áut online je riziko podvodu. Kupujúci si pred kúpou nemôžu overiť stav vozidla a môžu byť vystavení riziku podvodu. Okrem toho môžu byť predávajúci vystavení riziku podvodu zo strany kupujúcich, ktorí za auto nezaplatia alebo uvedú nepravdivé informácie.

Na záver môžeme povedať, že predaj áut online môže kupujúcim aj predávajúcim ponúknuť pohodlie a úsporu nákladov. S predajom áut online sú však spojené aj potenciálne riziká, ktoré by sa mali zvážiť pred prijatím rozhodnutia o tomto predaji.

TS, foto: Sutherstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.