Pripravte si svoj dom na letné obdobie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Leto sa nám už pomaly blíži a my sa postupne musíme na toto teplé obdobie poriadne pripraviť. Hlavne pokiaľ ide o domácnosť a bývanie. Venujte pár dní svojej domácnosti v podobe upratovania interiéru a exteriéru, aby ste v lete mohli už len pohodlne oddychovať a chytať bronz. Máme pre vás niekoľko tipov a inšpirácií, na čo myslieť.

ikona zdvihnutý palecPoupratujte si exteriér

Ak bývate v dome, určite máte aj pozemok, o ktorý sa musíte poriadne starať. Hlavne po zimnom období, kedy je potrebné venovať tomuto upratovaniu viac času. Počas jesene a zimy padajú z rastlín listy alebo konáriky, ktoré je potrebné poriadne upratať, aby bol váš trávnik pekný.
Určite nezabudnite ani na kontrolu chodníka, plota, záhradných nástrojov a podobne.

Pokiaľ máte na dvore dlažbu, určite nezabudnite aj na čistenie zámkovej dlažby od rôznych machov, lišajníkov a nečistôt, ktoré sa tam za zimné obdobie nazbierali. Nevynechajte ani umývanie okien alebo prípadne vonkajších žalúzií.

Ak máte záhradku, je najvyšší čas, aby ste ju dali do poriadku a pripravili si pôdu na to, aby ste mohli nasadiť nové rastlinky, zeleninu, ovocie či stromčeky. Upratanie dvora po zime je práca, ktorá vyžaduje čas a úsilie, ale výsledky stoja za to. Po dokončení týchto úloh si môžete vychutnať krásny a upravený dvor, ktorý vás bude tešiť po celé zvyšné ročné obdobie.

čistenie zámkovej dlažby

ikona zdvihnutý palecPresuňte sa do interiéru

Ak už ste upratali všetko v exteriéri, môžete sa venovať upratovaniu interiéru. Nakoľko tam robíme poriadok oveľa častejšie, možno vás ani nečaká toľko roboty. Doprajte však svojmu domovu aj niečo viac ako klasické upratovanie, ako je utieranie prachu alebo vysávanie. Zavolajte si odborníkov, ktorý sa vám postarajú o tepovanie kobercov alebo sedačiek, pretože tieto povrchy sú znečistené najviac.

Pokiaľ ale chcete vykonať vo svojej domácnosti zmeny, určite ich ešte stihnite urobiť predtým, ako udrú silné horúčavy. Možno chcete reorganizovať nábytok v byte a presunúť ho na iné miesta, alebo ste sa rozhodli, že chcete dať domovu úplne nový nádych v podobe maľovania alebo vyrobenia nábytku na mieru. Skúste to stihnúť čo najskôr, aby ste mohli mať v lete pokoj a užívať si relax na terase alebo pri grile s najbližšími. Tieto úpravy vám takisto zvýšia hodnotu vášho bývania a v prípade, že niekedy budete chcieť dať svoju nehnuteľnosť na predaj, odzrkadlí sa to aj na cene vašej domácnosti, čo určite oceníte.

Upratovanie interiéru sa netýka len domácností, ale aj firiem. Ak vlastníte firmu, doprajte aj jej veľké jarné upratovanie. Upratovanie vo firme zabezpečí, že budú vaši pracovníci pracovať v príjemnom a čistom prostredí.

upratovanie v kúpeľniPrečítajte si tiež
Upratovanie v kúpeľni. Vodný kameň, pleseň a čistenie.

ikona zdvihnutý palecPripravte sa na letné horúčavy

Vlna letných horúčav dá zabrať každému z nás. Mnohí sa pred teplotami schovávame vo vnútri domácnosti, ale ani to nemusí byť ideálne riešenie. Pokiaľ nemáte mobilnú klimatizáciu, je najvyšší čas, aby ste si ju zabezpečili. S týmto spotrebičom prežijete toto obdobie oveľa lepšie. Možno je to priveľká investícia, ale určite ju oceníte, pretože letá sú v posledných rokoch čoraz horúcejšie.

A ak máte na dvore bazén, nie je nič lepšie ako sa dokonale schladiť v studenej vode. Nezabudnite preto ani na to, že popri prataní vášho exteriéru musíte poriadne vyčistiť aj bazén a pripraviť ho tak, že ak udrú silné horúčavy, stačí, že ho len napustíte.

Myslite na to, aby ste všetky úkony, týkajúce sa upratovania vašej domácnosti a okolia stihli urobiť ešte pred tým, ako skutočne začne leto. Pretože v horúčavách nebudete mať dostatok síl na všetky tieto úkony. A okrem toho, leto je presne tým obdobím, kedy by sme si po našich povinnostiach mali všetci poriadne oddýchnuť niekde, kde budeme chytať bronz a dopĺňať vitamín D.

pripravte dom na letné obdobie

TS, foto: Freepik.com, housepro.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.