Tajomstvo nestarnúcej pleti. 8 najlepších rád rodenej Kórejčanky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Všimli ste si, že ázijské ženy vyzerajú oveľa mladšie, ako v skutočnosti sú? Že majú mladistvejší vzhľad aj s pribúdajúcimi rokmi? Akoby zamrzli v čase 🙂 Aké je tajomstvo tejto nestarnúcej pleti? Ako tvrdí rodená Kórejčanka Soo Kim, „čiastočne za to vďačíme našim matkám. Ale mať gény mladistvosti neznamená, že si môžem dať pohov a prestať sa starať o pleť. Počas dospievania ma mama naučila, aká je starostlivosť o pleť dôležitá, a myslím si, že takto zmýšľajú mnohé kórejské ženy.“

Faktom je, že starostlivosť o pleť je v Južnej Kórei veľkým odvetvím, ale aj významnou súčasťou tradície. Pokožka sa vždy považovala za cenné vlastníctvo, o ktoré sa treba starať a chrániť si ho. Naprieč dejinami bol stav pleti (najmä v historických časoch, keď neexistoval mejkap na úpravu vzhľadu) jedným z kľúčových meradiel ženskej krásy v spoločnosti, ak nie rovno jediným. Takže pleť bola vždy dôležitou súčasťou tela.

 

Tajomstvo nestarnúcej pleti

V Južnej Kórei prevláda preferencia bledou, slonovinovou pokožkou pred opálenou žiarivou pleťou. Pramení to z pôvodného presvedčenia o tom, čo sa považovalo za krásne nielen v Kórei, ale aj vo veľkej časti východnej Ázie.
Svetlú pleť kórejské ženy uprednostňujú aj preto, že sú si veľmi vedomé škodlivých účinkov slnka. V Južnej Kórei neuvidíte nikoho, ako sa opaľuje na pláži pod priamym slnkom. Naopak, väčšina ľudí si pod klobúkmi a dáždnikmi chráni najmä tvár.

Kórejské pleťové prípravky sa vyrábajú prevažne z prírodných prísad, od čierneho sezamu po zemiaky a morské riasy. Korene týchto postupov siahajú do minulosti, keď prísady ako rozdrvené mungo fazuľky zmiešané s vodou slúžili ako mydlo, pričom krémy sa vyrábali zo šťavy rastlín, napríklad aloy.

„Dôležitou prísadou zdravej starostlivosti o pleť je dnes aj vitamín E. Celé roky pre mňa osobne predstavuje základ a poradím ho vždy, keď sa ma ľudia pýtajú, ako sa starám o svoju pleť. Už v období kórejských dynastií používali ženy na tvár slnečnicový olej s vysokým obsahom vitamínu E,“ vysvetľuje Soo Kim v knihe Toto je Kórea, kde približuje život a ducha tejto nádhernej krajiny.

8 tipov nestarnúcej pleti

 

8 najlepších rád, ako sa starať o pleť

Kórejčanky údajne míňajú na mejkap dvakrát viac peňazí ako Američanky J Odráža to skutočnosť, ako veľmi si cenia svoju pokožku a investujú do nej. Kórejské rituály starostlivosti o pleť môžu zahŕňať niekoľko krokov, väčšinou je to 8 základných tipov.

1.Nikdy nechoďte spať s mejkapom

Bez ohľadu na to, ako neskoro príde Kórejčanka domov alebo ako veľmi je unavená, vždy použije odličovací prostriedok, aby z tváre dôkladne odstránila mejkap. Ak používate veľa mejkapu, odličovače na báze oleja sú lepšie, ale je v poriadku používať aj odličovače na báze vody.

 

2.Umyte si tvár

Aj keď je na vašom odličovači mejkapu napísané, že si ho nemusíte zmyť, vždy si tvár následne umyte čistiacim prípravkom. Toto druhé kolo čistenia odstráni akékoľvek zvyšné nečistoty na tvári.
Ráno si opláchnite tvár studenou vodou, aby ste rozprúdili krvný obeh, ale aj aby sa vám stiahli póry. Večer si znova umyte tvár teplou vodou. Otvoria sa vám póry a lepšie vymyjete špinu a nečistoty. Umožní to aj hydratáciu pórov a lepšie vstrebávanie prípravkov starostlivosti o pleť, ktoré budete nanášať.

 

3.Píling

Kľúčovou súčasťou potrebných týždenných úkonov je aj odstránenie mŕtvych kožných buniek použitím pílingového krému, gélu alebo masky. A to dvakrát týždenne. „Zistila som, že pleťová maska s aktívnym uhlím alebo ílom je upokojujúca a čistiaca zároveň,“ radí Soo Kim.

 

4.Poklepkávanie po tvári

Ideálnou technikou nanášania produktov na pleť je poklepkávanie po tvári, nie vtieraním. Poklepkávanie po tvári (silno nato, aby vydávalo zvuk, ale nie tak silno, aby bolo bolestivé alebo zanechalo stopy) pomáha produktu, aby prenikol hlbšie do pokožky a lepšie sa vstrebal. Podporuje prekrvenie tváre a zanecháva prirodzene ružovkastý jas, pričom spevňuje tvárové svaly a zmenšuje prípadné opuchy.

8 tipov nestarnúcej pleti

 

5.Naneste tonikum

Použitie tonika je kľúčové pre lepšie vstrebanie prípravkov, ktoré následne nanesiete, do pleti. Najlepšie je aplikovať ho na tvár, hneď ako vyjdete zo sprchy alebo si umyjete tvár, aby ste v pokožke „uzamkli“ vlhkosť.

Po nanesení tonika doprajte pokožke ďalšiu vrstvu hydratácie v podobe esencie a následne naneste sérum. Obsahuje vysokokoncentrované aktívne zložky, ktoré sa zameriavajú na konkrétne problémy pokožky, od pigmentácie po vrásky.

 

6.Dajte si pleťovú masku

Pleťové masky sú v Kórei hitom už dlhšie. Tieto tenké masky prikladané na tvár môžu byť rôznej textúry, od tkaniny po gumu. Obsahujú rozličné prísady, ktoré ponúkajú rôzne blahodarné účinky, napríklad hydratáciu či rozjasnenie pleti. Čas pôsobenia sa líši, ale väčšinou sa prikladajú na 15 až 20 minút. Masky sú pri skladovaní v chladničke studené, a keď si ich nanesiete na tvár, podporujú rejuvenáciu pokožky.

prírodné recepty na suchú pleťPrečítajte si tiež
6 prírodných receptov na suchú pleť. 

 

7.Naneste očný krém

Bez ohľadu na to, aká úžasná môže byť vaša pokožka, s unavene vyzerajúcimi očami s tmavými kruhmi budete vždy vyzerať staršia. Takže očný krém je nevyhnutný na to, aby oblasť očí bola čo najjasnejšia a bez vrások.

 

8.Použite hydratačný krém

Toto je najhrubšia vrstva, ktorú na tvár v rámci postupu nanesiete, a zároveň posledný krok, ktorým „uzamknete“ v pleti vlhkosť.

 

Foto: Pixabay.com, Stocksnap.io, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.