Triky, ako predĺžiť životnosť vášho obľúbeného dreveného nábytku na záhrade

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Drevený záhradný nábytok v závislosti od druhu dreva veľmi rozdielne odoláva počasiu na terase a má výrazne odlišné nároky na starostlivosť. Napriek svojim výhodným vlastnostiam, ktoré drevu zaručujú vysokú odolnosť, sa vie tento materiál vplyvom viacerých faktorov po určitom čase poškodiť.

Aby ste takémuto znehodnoteniu drahého a krásneho záhradného nábytku predišli, máme pre vás riešenie. Niekoľko tipov, na čo si dať pri starostlivosti o drevené doplnky záhrady pozor.

 

Olej na drevo je základ

Nielen naša pleť a vlasy, ale aj doplnky, ktoré používame na komfort a relax si zaslúžia svoju pozornosť v podobe adekvátneho ošetrenia. Platí to dvojnásobne, ak sú tieto dôležité súčasti nášho bývania vystavené vplyvom externých podmienok. Drevený záhradný nábytok v závislosti od druhu dreva veľmi rozdielne odoláva počasiu a má výrazne odlišné nároky na starostlivosť.

Bez ohľadu na druh dreva je však základom dokonalého vzhľadu a kvality drevených doplnkov exteriéru špeciálny olejový ošetrujúci náter. Postará sa oň kvalitný olej na drevo, ktorému tak prinavráti jeho základné vlastnosti a zaistí opätovné a dlhodobé využitie.

opravte si starý nábytokPrečítajte si tiež
10 krokov, ako opraviť starý nábytok.

 

Špeciálna a pravidelná starostlivosť dodá drevu silu i krásu

V závislosti od lokality a druhu dreva sa odporúčajú dve až tri údržby, najlepšie na začiatku sezóny na jar, potom po niekoľkých týždňoch začiatkom leta a nakoniec niekoľko dní alebo týždňov pred uskladnením na jeseň.

Neupravený, pôvodne medovohnedý záhradný drevený nábytok si pravidelným nanášaním oleja získa a udrží červenohnedú farbu, pričom najmä kvalitné jadro si zachová svoju jasne viditeľnú tmavú kresbu alebo ju dokonca zvýrazní.

Takže nielen prerezávaniu stromov pomocou výkonnej píly na drevo, ale aj pravidelnej starostlivosti o nábytok by ste mali s príchodom jesene venovať pozornosť. Krása a pohodlie záhrady na jar vám bude tou najväčšou odmenou.

— PR článok —
Foto: bubutu/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.