Vilo Habo: „Žena by ma ubila panvicou!“

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Mal som taký pocit, že zo slovenskej kuchyne sa vytrácajú tradičné slovenské jedlá. Také pravé, nefalšované, chutné,“ tvrdí Vilo Habo z relácie televízie JOJ Tvoja mama varí lepšie ako ja. Ako vznikli niektoré hlášky, ktoré ste mohli počuť v telke a vidieť na obrázkoch v knihe?
Ako sa varí doma u Habovcov?
A prečo by mala manželka Vila ubiť panvicou?
Stretli sme sa s Vilom a Davidom Habovcami.

Vilo Habo

Doma je to pokojnejšie…

Vilo Habo a decibely

„Doma nekričím, doma je to určite pokojnejšie. Nanajvýš zvýšim trošku hlas, keď Dávid niečo pokazí, ale inak je to pohodička,“ tvrdí Vilo Habo pre LepšíDeň.sk a David s úsmevom prikyvuje: „Hej, tatko to s decibelmi doma nepreháňa.“
Áno, doma je predsa len pokoj, vedia, čo kde je a poznajú svoje prostredie. „V telke musíme urobiť jedlo povedzme za 25 minút, doma máme na to dva a pol hodiny,“ dodáva David.

„Inak môj najväčší problém bolo čierne korenie. To som dve minúty hľadal a potom som ho preklínal, že konečne ťa mám…aj vypípať museli:-) spomína Vilo Habo.

 

Vilo Habo a kniha

Vilo habo

Vilo Habo a jeho kniha.

Vilovi chodilo množstvo ohlasov a prosieb, aby vydal svoje recepty knižne. „Veľa divákov mi písalo, aby som robil niečo s receptami. Váhal som, ale napokon ma presvedčili.“
Kniha Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama sa mu veľmi páči a vraj ako obyčajný človek mal aj slzy na krajíčku. Bol hrdý a spolu s ním jeho syn David. Hoci z kuchárskej šou už vypadli, život ide ďalej – povedal Vilo. Osudnou sa im stala chrenová omáčka, no majú za sebou takmer 30 častí. Vilo Habo však vyzýva, aby ľudia pozerali reláciu naďalej, aj bez nich to vraj bude mať grády.

Ak by vám predsa len chýbali, je tu knižka Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama – obsahuje 70 skvelých receptov, fotografie a vtipné hlášky, ktorých vzniklo počas nakrúcania viac než dosť.

Prečítajte si aj článok
Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama

Vilo Habo a hlášky

Vilo Habo

Vilo Habo po skončení relácie.

Napríklad variť do relácie mala ísť s Vilom manželka, ktorá však odmietla. „Povedala, že nepôjde, lebo by ma s panvicou ubila:-) Predsa len som temperamentnejší a asi by som ju tou energiou prevalcoval, možno rozplakal, tak radšej, že nepôjde.“

Keď je Vilo v kuchyni, tak tam chce byť sám. Nemôže tam byť ani manželka, ani David. Proste on sám je sebe pánom, sám si hovorí, čo do jedla teraz pridá, ako ho ochutí. „Maximálne mi David pomôže ošúpať zemiaky a manželka po mne umyje riady:-)

 

Ďalšia hláška o sporáku.
„My doma máme plynový sporák a keď som sa v tom strese Davida pýtal: ´Máš to zapnuté? Ide ti ten plyn? Aký plyn?´ – tak to vypálilo trošku vtipne.“

Ten stres pred televíznou kamerou je podľa Davida aj otca Vila naozaj enormný a občas dochádza k sporom, alebo sa jednoducho nedokážu rýchlo a jasne vyjadriť: „Máte myšlienku, čo treba urobiť, ale chcete toho povedať viac naraz, myšlienkové pochody idú na plné obrátky a ja potom hmkám, mékam, zakoktávam sa,“ vysvetľuje s úsmevom Vilo Habo.
Napriek tomu to bola preňho úžasná skúsenosť a kniha jeho receptov Vilo Habo varí lepšie ako tvoja mama ide na dračku – je to jednotka v mnohých internetových kníhkupectvách, ale aj v tých kamenných. Vydavateľstvo údajne rýchlo dotláča ďalšie tisíce kusov, pretože knižka sa rýchlo míňa.

Vilo Habo

Vilo Habo v Martinuse. Stretneme sa 3.2. o 18:00.

Vo štvrtok 28.januára pokrstil knižku priamo v televíznom štúdiu televízie JOJ. Ak by ste chceli Vila Haba stretnúť naživo a položiť mu aj nejaké otázky, v stredu 3.februára bude v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. Od 18:00 bude hovoriť o relácii, svojich receptov, určite zaznejú aj nejaké vtipné hlášky a nebude chýbať autogramiáda. Pridajte sa k tejto udalosti na Facebooku, aby vám to náhodou neušlo:-)


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.