Vyberte si vhodný esenciálny olej do vášho difuzéra

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sú to maličkosti, ktoré nemusia udrieť do očí a predsa vedia dotvoriť atmosféru. Ak máte radi voňavý vzduch a radi trávite čas napríklad v obývačke, difuzér je niečo, čo by vám v nej určite chýbať nemalo. Vôňu si vyberte podľa vašich preferencií, a tiež podľa toho, čo ňou chcete docieliť. Ako na to? To vám poradíme v dnešnom článku.

Cítili by ste sa príjemnejšie v obývačke, keby krajšie voňala? Máte niekedy pocit, že doma nemáte dobrý vzduch? Ak ste na obidve otázky odpovedali „áno“, v tom prípade by ste mali porozmýšľať nad difuzérom.
Aróma difuzéry dokážu oveľa viacej ako prevoňať miestnosť. Vedia zbaviť miestnosť od nepríjemného zápachu a zútulniť priestor. Difuzéry sami o sebe však nefungujú. Potrebujete do nich vložiť alebo nakvapkať nejaký esenciálny olej.

 

Aký olej by ste mali zvoliť?

ikona zdvihnutý palecBYLINKOVÉ OLEJE

Esenciálne doTERRA oleje sú známe tým, že sú stopercentne prírodné, teda neobsahujú žiadne pridané chemické látky. Oleje majú rôzne účinky.

Máte problém s dýchaním? Využite olej, ktorý obsahuje vavrín, mätu či eukalyptus. Kombinácia olejov z rôznych stromov a byliniek vedie k zmierneniu bolesti hlavy, pôsobí ako antidepresívum a potláča úzkosť.

esenciálne oleje aromaterapiaPrečítajte si tiež
Aromaterapeutička: Správne zvolená vôňa vás zbaví mnohých problémov.

ikona zdvihnutý palecOVOCNÉ OLEJE

Značka doTERRA ponúka aj esenciálne oleje s prídavkom ovocia či citrusov. Vôňa citrusov dokáže prebrať a osviežiť. Zároveň kyslejšie vône vedú k lepšej koncentrácií. Ľudia sa tak vedia lepšie sústrediť na prácu.

Viaceré esenciálne ovocné oleje sú vhodné aj do detských izieb na spríjemnenie hrania či oddychu. Rovnako aj u dospelých vedia svieže vône zlepšiť náladu.

Esenciálne oleje sa vo všeobecnosti používajú aj na arómaterapiu, ktorá vedie k uvoľneniu a vyplaveniu stresu. Ak sa cítite pod tlakom už dlhšiu dobu a neviete čo s tým, môžete si skúsiť kúpiť difuzér a esenciálny olej. Možno pocítite zlepšenie okamžite.

— PR článok —
Foto: PV productions / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.