Zháňate oblečenie pre najmenších? Takto môžete ušetriť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najmenšie deti rastú neuveriteľne rýchlo. Ak čakáte novorodeniatko, nákup oblečenia je jednou z tých najpríjemnejších “starostí”. Ale aj pri dojčatách a batoľatách si môžete nákupy poriadne užiť. Otázne je len to, kde na to vziať. Poradíme vám, ako vyberať oblečenie pre najmenších, a pritom ušetriť.

 

Ako vyberať oblečenie pre najmenších

Ak vyberáte oblečenie pre bábätká alebo menšie detičky, mali by ste venovať pozornosť predovšetkým niekoľkým dôležitým veciam.

ikona dievčatko1. Dbajte na kvalitu

Najdôležitejšie je samozrejme to, či sa bude dieťatko v oblečení dobre cítiť. Preto sa pri výbere zamerajte najmä na to, aby boli veci kvalitné. V opačnom prípade môže totiž oblečenie spôsobiť podráždenie pokožky alebo jednoducho nepohodlie, z čoho môžu byť najmä najmenšie bábätká nervózne.

Pri výbere detského oblečenia by ste sa mali vyhnúť najmä výberu syntetických materiálov, v ktorých pokožka nedýcha a dieťa sa rýchlo spotí. Najlepšie je oblečenie vyrobené z bavlny, ktoré je nielen príjemné na dotyk a dobre saje pot, ale výhody bavlny oceníte aj pri jednoduchom praní. To najlepšie doprajete svojmu dieťatku v podobe oblečenia z bio materiálov, ktoré sú čisto prírodné a bez obsahu škodlivých látok.

Hlavne pri najmenších bábätkách uprednostňujte pri výbere bledé farby (biela, smotanová a podobne), pretože tmavé odtiene môžu obsahovať farbivá spôsobujúce podráždenie pokožky.

 

ikona dievčatko2. Zvoľte praktický strih

oblečenie pre najmenších

Oblečenie pre dieťatko by malo byť pohodlné a voľné, aby ho neobmedzovalo pri pohybe. Veci by teda mali byť dostatočne široké aj dlhé, aby nikde neťahali či neškrtili. Iste nám dáte za pravdu, že obliekať dieťa – a tobôž malé bábätko – dá niekedy poriadne zabrať. A keďže sa stáva, že dieťa niekedy prezliekate aj niekoľkokrát za deň, je mimoriadne dôležité, aby malo oblečenie praktický strih.

Pre bábätká sú to najmä overaly a dupačky s rozopínaním medzi nôžkami, ktoré uľahčuje prebaľovanie. Body alebo svetrík by mali byť pri krku dostatočne voľné, aby ste nemali problémy pri navliekaní cez hlavičku, ale zároveň držať dobre pri krku.
Zároveň vyberajte oblečenie bez rôznych ozdôbok typu stužky, šnúrky, gombíky či flitre. Najmä pri bábätkách sú tieto prvky nielen nepohodlné, ale môžu byť aj nebezpečné. Pri väčších deťoch si už samozrejme nejakú tú ozdôbku dovoliť môžete.

 

ikona dievčatko3. Nenakupujte zbytočne veľa

Myslite na to, že najmenší drobci veľmi rýchlo rastú a priberajú. Nekupujte teda zbytočne veľa oblečenia. V jednej veľkosti vám postačí niekoľko kúskov z každého druhu. Inak zostane veľa vecí nevyužitých.

ako vychovať inteligentné dieťaPrečítajte si tiež
Tipy, ako vychovať inteligentné dieťa.

 

Kde nakupovať?

Zdá sa vám, že oblečenie v detských obchodoch je zbytočne predražené? Možno radšej nakupujete v lacnejších obchodoch či na tržnici. V tomto prípade je však namieste opatrnosť. Takéto miesta sú totiž zahltené oblečením zo syntetických materiálov, či dokonca z materiálov s obsahom škodlivín.
Nepozerajte preto na cenu na úkor kvality, a tiež bezpečnosti a pohodlia vášho dieťatka. Namiesto toho hľadajte možnosti, ako ušetriť pri nákupe naozaj kvalitných kúskov.
Takými sú napríklad internetové obchody:

  • feedo.sk oblečenie pre najmenšíchFeedo.sk – ponúka nielen detské oblečenie, ale aj iné potreby pre deti, ako napríklad dojčenské mlieka, detskú kozmetiku, hračky, ale aj kočíky či autosedačky. Pri nákupe môžete využiť Feedo zľavový kód.
  • urba store oblečenie pre najmenšíchUrbanStore.sk – v eshope nájdete kvalitné (nielen) detské oblečenie od svetoznámych značiek, pri ktorého nákupe jednoducho uplatníte Urban Store zľavový kód.

V týchto obchodoch nakúpite pre vaše ratolesti nielen cenovo výhodne, ale aj kvalitne a trendy. Aj malé deti sa predsa môžu byť štýlové.

babo feedo.sk

— PR článok —
Foto: Feedo, Unsplash.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.