3 osvedčené tipy, na čo si dať pozor pri sťahovaní

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Povedzme si na rovinu, vypratanie bytu a následné vybaľovanie veľkého množstva oblečenia, obuvi, spotrebičov, kníh či riadu v novom hniezdočku je tá nepríjemnejšia časť pri sťahovaní. Ľudia majú pri sťahovaní často vo veciach chaos a celý sťahovací proces je pre nich stresujúci. Ako sa z toho nezblázniť?

 

1.    Nič si nenechajte na poslednú chvíľu

Existujú spôsoby, ako balenie a vybaľovanie urýchliť a ušetriť veľa času a energie. To však len v prípade, že si to nenecháte na poslednú chvíľu. Veci, ktoré denne nepoužívate, by ste mali zbaliť v predstihu, predsa také knihy o histórii či varení vám chýbať nebudú. Začnite postupne od predmetov, ktoré nie sú nevyhnutné pre vaše každodenné fungovanie.

Ide napríklad aj o slávnostný riad či poháre, ktoré používate len vo výnimočných situáciách. Choďte na to pekne po poriadku, aby ste sa dva dni pred samotným sťahovaním nezbláznili, že nestíhate. A tiež je dôležité pripomenúť, že nielen krabica na sťahovanie vám bude stačiť. V zásobe by ste mali mať aj staré noviny, baliaci papier či bublinkovú fóliu, ktorá krehké a cenné veci počas jazdy v aute ochráni pred poškodením či rozbitím. Všetky hodnotné veci starostlivo zabaľte a až potom ich uložte do krabíc.

tipy pri sťahovaní

 

2.  Správny výber krabíc

Isteže môžete využiť aj krabice od starých topánok, avšak pre ich menšie rozmery to nemusí byť praktické. Ideálnou voľbou budú väčšie kartónové krabice s odklopným vekom, ktoré sú priamo určené na sťahovanie. Tie majú zosilnené steny vyrobené z kvalitnej trojvrstvovej vlnitej lepenky. Jednoducho a rýchlo sa skladajú a niektoré majú nosnosť až do 100 kilogramov. Do takých môžete uložiť periny, plachty, oblečenie, topánky či knihy – skrátka všetko ťažké.

Ďalšou výhodou sťahovacích krabíc je, že po bokoch majú otvory, aby ste ich mohli bez problémov uchopiť a prenášať. Bez nich by sa vám ťažké predmety prenášali veľmi ťažko, a to nehovoriac o tom, ak sa váš budúci domov nachádza v paneláku bez výťahu.

rustikálny štýl tipyPrečítajte si tiež
Rustikálny štýl je čoraz obľúbenejší. Tipy a inšpirácie.

 

3.  Uloženie krabíc v aute

Tento bod je maximálne dôležitý a keby ste ho podcenili, sťahovanie sa môže premeniť na nepríjemnú nehodu. Keď budete mať všetky veci vytriedené a uložené v boxoch, nezabudnite ich viditeľne označiť od najťažších až po najľahšie, aby ste vedeli, čo sa v ktorom nachádza. Či už sa sťahujete svojpomocne, alebo ste sa rozhodli využiť sťahovacie služby, sebe aj im uľahčíte prácu, keď bude všetko systematicky zorganizované a označené.

A teraz prichádza tá najdôležitejšia časť. Pri ukladaní krabíc na seba musia ísť najťažšie, pochopiteľne na spodok. A majte na pamäti, že krabica by mala byť úplne plná, aby si zachovala stabilitu. Keby ste to urobili opačne, spodná krabica by sa pod ťažkou váhou vrchných krabíc prepadla a bolo by po „zábave”. Berte ohľad aj na vyváženie krabíc v aute. Mali by ste ich v aute rozložiť tak, aby auto bolo rovnomerne zaťažené. Vďaka tomu spotrebuje menej paliva, čo oceníte najmä pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti.

Emba trade je na slovenskom trhu už od roku 1996, takže ak hľadáte kvalitné sťahovacie krabice, ste na správnom mieste. Využívame ekologický zberový papier, ktorý nezaťažuje životné prostredie a je plne recyklovateľný.

— PR článok —
Foto: Emba.shop


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.