Ako ochrániť deti počas bicyklovania  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bicykel je pre deti zdrojom úžasných zážitkov a dobrodružstiev. Pri bicyklovaní šantia s kamarátmi, užívajú si voľnosť plnými priehrštiami, no práve vtedy často zabudnú na bezpečnosť. Ako to riešiť, aby nedošlo k úrazu, ktoré môžu mať dokonca trvalejšie následky?
Prinášame zopár dobrých rád, ktoré môžu napomôcť.

Ak dieťaťu kupujete starší detský bicykel je dôležité, aby ste skontrolovali hlavne brzdy a zistite aj to, ako sú na tom ložiská. Ak ložiská nefungujú ľahko a jednoducho, dieťa môže mať pocit, že mu bicyklovanie nejde dobre.
Pozornosť venujte aj reťazi, ktorá má byť premazaná a neopomeňte ani stav kolies, ráfikov či duší. Pri kúpe staršieho bicykla nezabudnite skontrolovať aj ďalšie komponenty. Plášť, pedále, riadidlá a ostatné príslušenstvo. Je dobré si to vopred naštudovať alebo poprosiť, aby s vami išiel prevziať bicykel niekto, kto sa v nich vyzná lepšie.

 

Výber detského bicykla

Z hľadiska bezpečnosti je dôležité, aby veľkosť bicykla zodpovedala výške dieťaťa. Aby vaša ratolesť pohodlne dočiahla na zem a zároveň sa pri sedení na bicykli nehrbila. Podstatné je aj správne nastavenie sedačky. Ak si nie ste výberom bicykla istí, požiadajte o pomoc profesionálov. Keď sa rozhodnete pre kúpu nového bicykla, v každej autorizovanej predajni sú pracovníci, ktorí radi odborne poradia. Venovať čas a námahu výberu detského bicykla stojí za to. Obzvlášť ak chcete, aby vaše dieťa športovalo bezpečne.

 

Povinná výbava

chránič chrbtice pre detiK povinnej výbave pri bicyklovaní patrí prilba a chrániče. Prilba na hlave je pre dieťa viac ako potrebná, v určitých prípadoch môže totiž zachrániť život. Prilbu je nutné na hlave dieťaťa správne upevniť, aby sa nezošmykla pri žiadnom náraze.
Chrániče existujú rôzne, no odporúčané sú najmä chrániče na kolená a lakte, ale nie je raritou už ani chránič chrbtice. Vhodné sú však aj chrániče zápästí. Väčšina kvalitných chráničov je vyrobená z odľahčených materiálov, ktoré majú špeciálnu výplň. Dieťa teda nielen chránia, ale umožňujú mu aj komfort pri pohybe.

Slobodu pohybu svojho dieťaťa podporíte aj vhodným športovým odevom. Detské oblečenie určené na športovanie má byť vzdušné, pružné a ľahké. Na škodu nie sú ani krikľavé farby, napr. červené šaty či oblečenie oranžovej, neónovo ružovej, zelenej alebo žltej farby. Užitočné sú aj reflexné prvky, ktoré pri zníženej viditeľnosti hodne zvýšia jeho bezpečnosť.

servis bicyklaPrečítajte si tiež
Servis bicykla. Pripravte sa na sezónu.

 

Výlety a dobrodružstvá

Keď sa dieťa bicyklovať už naučí, zoberte ho na výlet, aby si na túto športovú aktivitu ľahšie privyklo. Spočiatku to nemusí byť výlet celodenný, aby nebolo príliš unavené, nemalo zlú náladu a neklesla mu schopnosť koncentrácie. Pre najmenšie deti vyberte miesto, kde je malá premávka.
Na výlet nezabudnite zobrať so sebou dostatok tekutín, ľahké občerstvenie a detský opaľovací krém, ktorý ponúka prírodná kozmetika. Dieťa nechajte bicyklovať svojim vlastným tempom, vy len dozerajte na to, či je všetko v poriadku. Snahou rodiča by malo byť, aby jeho potomok mal z bicyklovania radosť a cítil sa pri tejto činnosti príjemne.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.