Viete, ako si správne upraviť obočie, ba yvám to pridalo na kráse? Nepodceňujte tento kúsok svojho tela. Obočie je rámom našej tváre a elegantne upravené dokáže divy. V poslednej dobe je trendom husté a prirodzené obočie. Mnoho žien však stále experimentuje a nosí neprimeranú farbu obočia k svojim vlasom. Zlý tvar, hrubo nalíčené obočie alebo si ho nelíči vôbec. Pritom nalíčiť obočie chce iba prax a nebude vám to neskôr trvať dlhšie ako pár minút 🙂
Vhodný tvar a farba
Pokiaľ ide o tvar obočia, mali by ste sa držať toho, čo vám bolo prirodzene dané. Je nezmysel vytvárať rovné obočie z oblúkov, ak vám raz do tohto tvaru nerastie. Obočie prirodzene rastie v takom tvare, ako sa najlepšie hodí k črtám vašej tváre.
Samozrejme, že vďaka rôznym trendom si ženy obočie vytrhávajú a prispôsobujú. Môžete si však zarobiť na to, že si poškodíte cibuľky chĺpkov tak, že vám neskôr už vôbec nebudú rásť. Pamätajte, že obočie sa vždy vytrháva iba zospodu, chĺpky nad obočím strihajte alebo zrezávajte žiletkou na to určenou.
Farbu obočia sa snažte držať čo najbližšie k farbe vašich vlasov.
Ak ste blondína, odporúča sa siahnuť po maximálne dvoch odtieňoch tmavšej, ak ste čiernovláska približne po dvoch odtieňoch bledšej farbe. Tmavá hnedá pri čiernovláskach pôsobí mäkšie.
Pozrite si napríklad súčasnú porotkyňu v Superstar Katku Knechtovú, jej obočie nikdy nie je silno čierne 🙂
Myslite tiež na farebnú teplotu: k studenej farbe vlasov voľte studené odtiene farieb a naopak. Inak to môže pôsobiť tak, že na vašej tvári niečo nesedí. Teplotný rozdiel môže vytvárať nesúmerný dojem.
Prečítajte si tiež
Tipy, ako si udržať vlasy v perfektnom stave.
Aké produkty na obočie?
Na trhu už dnes existuje množstvo produktov na dokreslenie obočia. Treba si zvoliť takú formu, ktorá vám najviac vyhovuje:
Ceruzky sú presnejšie a trhaným pohybom viete imitovať dorastajúce chĺpky. Ich nevýhoda je, že nie sú vodeodolné. Drevené ceruzky treba neustále strúhať a tie vysúvateľné sa rýchlo míňajú. Bonusom však je kefka na opačnej strane ceruzky, ktorou viete farbu distribuovať a rozmazať.
Fixky robia precíznu prácu a na pokožke perfektne držia. Fixka však rýchlo vysychá.
Gél či pomáda na obočie sú veľmi rozšírený a obľúbený produkt. Je trvácnejší, niektoré sú dokonca vodeodolné. Aplikuje sa skoseným plochým štetcom. Pomáda chce pri aplikácii prax, inak môže obočie pôsobiť tvrdo a neprirodzene.
Ak nechcete aby vám gél vyschol, skladujte ho hore dnom. Odporúčam pozrieť si tento pekný tutoriál od blogerky Mišky, ktorá na doplnenie obočia použila práve pomádu.
Tiene na obočie sa od očných odlišujú konzistenciou a sú väčšinou suchšie a nezvyknú prášiť. Tieňmi viete pekne korigovať intenzitu a najkrajšie tak vytvoriť želaný ombré efekt, kedy je začiatok obočia bledší a smerom ku chvostíku je tmavší.
Špirála na obočie slúži na fixáciu chĺpkov. Ja ňou vždy zakončujem líčenie obočia, no pre prirodzený efekt ju môžete použiť samostatne. Ak neviete nájsť správny odtieň či nechcete aby vám špirála zafarbila chĺpky, siahnite po priehľadnej.
Zafarbenie obočia
Nie každá z nás má však čas či chuť si každé ráno obočie dokresľovať. V dnešnej dobe existuje riešenie asi na všetko a tento problém môžete ľahko vyriešiť krátkodobým či dlhodobým zafarbením.
Krátkodobé zafarbenie s hennou si môžete nechať urobiť u kozmetičky. Ak máte dostatočnú zručnosť produkt si môžete zakúpiť v drogérii a skúsiť si hennu aplikovať aj doma v kúpeľni. Má jednoduchý návod, no produkt je potrebné naniesť na obočie precízne, pretože čoho sa henna dotkne, to zafarbí. Preto sa nezľaknite, obočie má po henne definovaný hrubší tvar. Toto zafarbenie vydrží približne 5-12 dní.
Krátkodobejšie a menej namáhavé je farbenie s gélom. Tento produkt pochádza z Kórei, kde ho zákazníčky využívajú už niekoľko rokov. Do našich drogérií prišiel len nedávno. Ide o lepkavý gélik, ktorý malým štetcom natriete na obočie, necháte schnúť aspoň pol hodinu, no môžete ísť s ním aj spať. Táto farba na rozdiel od henny na obočí zaschne, takže sa neotláča.
Uschnutý gél jednoducho z obočia strhnete a výsledkom je jemne tónovaná pokožka. Výhodou je rýchla aplikácia, no má kratšiu výdrž ako henna, približne 3-4 dni. A mínusom je aj ryšavá farba, do ktorej sa väčšinou farba vymýva.
Dlhodobé zafarbenie prebieha v salónoch pomocou tetovania. Za posledné roky sa aj v tejto oblasti vyvinulo niekoľko techník, z ktorých každá má svoje plusy a mínusy. Takto upravené obočie vám väčšinou vydrží okolo jedného roku.
Výhodou je propagácia salónov na sociálnych sieťach. Viete si takto pozrieť fotky pred a po a zhodnotiť, či daná kozmetička robí svoju prácu dobre.
Farbenie obočia gélom.
V piatom bode je ukázané ako obočie vyzerá po strhnutí vrchnej vrstvy.
Vyzerá trošku neohrabane, preto ho vždy ešte upravím ceruzkou.
Ako krásne upraviť obočie?
Ak vám príroda nadelila krásne prirodzené husté a tmavé obočie, máte vyhraté. Vám stačí gél na obočie, ktorým si prečešete chĺpky a môžete vyraziť.
Čo však robiť, ak vaše obočie je bledé, riedke, či dokonca niekde už vôbec nerastie? Ak sa zvyknete líčiť no obočie nejako neriešite, vaša tvár bude pôsobiť, že jej niečo chýba.
Lenka na jej blogu má pekný príklad ako pôsobí neupravené obočie k nalíčenej pleti. Moje obočie je bledé, redšie a čo sa mi na ňom najviac nepáči sú chĺpky, ktoré mi prirodzene rastú smerom nadol. Takto s nimi neviem dosiahnuť pekný prirodzene vyčesaný efekt. Robím s ním teda čo sa dá, aby som bola aspoň ako-tak spokojná.
- Obočie vykresľujem zospodu, ohraničím si tak tvar. Niekto rád začína zhora. Ja vrch obočia kreslím do stratena, pôsobí to podľa mňa viac prirodzene.
- Postupne obočie vyfarbujem, pričom na začiatku ho nechávam bledšie a používam bledší tieň než na chvostík. Používam na to skosený štetec určený na obočie.
- Na záver chĺpky zafixujem farebnou špirálou na obočie.
Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.
Foto: Drew, Pixabay.