Tipy, ako dosiahnuť hebké chodidlá za pár minút

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ruku na srdce – ako vyzerajú vaše chodidlá? Však im nevenujete až takú pozornosť, ako by si možno zaslúžili. Veď vás každý deň nosia kilometre a kilometre. Dávame im zabrať, „dusíme“ ich v topánkach a neraz sú to posledné, čo na sebe riešime.

Najmä počas zimných mesiacov starostlivosť o svoje chodidlá zanedbávame. Nohy máme neustále zabalené v ponožkách či pančuškách a v uzavretej obuvi. S príchodom jarných mesiacov a teplého počasia potom vyťahujeme vzdušnú obuv s otvorenou špičkou či pätou. A zisťujeme, že to nevyzerá až tak dobre a vábne. Zrazu máme potrebu dbať o chodidlá a nechty na nohách. Oškrabujeme, pilníkujeme, máčame vo vode s octom alebo morskou soľou…
Poznáte tipy, ako najlepšie hydratovať a chrániť svoje nohy?

Ako dosiahnuť hebké chodidlá za pár minút

ikona nohyPRÍPRAVA

Pred akýmkoľvek domácim ošetrením je najdôležitejšie nohy a päty riadne pripraviť namáčaním. Tvrdá pokožka na chodidlách v teplej vode zmäkne a navyše sa vám po takomto kúpeli budú lepšie strihať nechty.
Nohy by sa mali močiť aspoň 10-15 minút. Kúpeľ môžete podľa vašej chuti vyšperkovať pridaním esenciálnych olejov či sušenej levandule, ktorá päty zmäkčuje a chráni pred praskaním.
Sóda bikarbóna má antibakteriálne účinky. Ak chcete podporiť hydratáciu pridajte do vody kokosový olej. Ak dlhodobo neodstraňujete hrubú pokožku na pätách, vyskúšajte octový kúpeľ. Ocot dokonalo päty zmäkčí, o to ľahšie sa vám bude neskôr robiť pedikúra.

ikona nohyODSTRÁNENIE ODUMRETEJ KOŽE

Zmäkčenú pokožku následne osušte uterákom. Odumretú kožu odstráňte pemzou alebo kefou na to určenou. Tento proces by ste mali opakovať aspoň dvakrát za týždeň, inak pokožka na chodidlách opätovne zhrubne a popraská.
Pemzou netlačte, pohyb by mal byť jemný. Prechádzajte ňou v smere pukliniek na nohe, inak by sa mohli zväčšiť.

starostlivosť o nohy hebké chodidlá

ikona nohyPEELING

Po pemzovaní na nohy aplikujte peeling, ktorý odstráni posledné zvyšky odumretých čiastočiek. Ten si môžete vyrobiť aj doma.
Napríklad soľný píling z hrubozrnnej morskej soli a olivového oleja je to najlepšie, čo môžete vašim pätám dopriať. Obsah pílingu môžete variovať, namiesto soli siahnite po káve či kryštálovom cukre. Hydratačnú zložku nahraďte medom či kokosovým olejom. Píling chvíľu na chodidlách masírujte a následne ho opláchnite.

ikona nohyHYDRATÁCIA

Rovnako ako pri pleťovej starostlivosti sa pílingovanie a maskovanie zakončuje hydratáciou. Na nohy môžete používať hutné hydratačné krémy. V dnešnej dobe nájdete v drogérii aj špeciálne krémy na chodidlá. Na noc si pokojne namažte chodidlá olejom, počkajte než sa vstrebe, následne aplikujte krém a zabaľte nohy do igelitového vrecka a ponožiek. Ráno sa vám pokožka na nohách odvďačí hebkým povrchom.

Otvorená obuv je pre chodidlá a špeciálne päty záťažou. Pokožka je vystavená väčšiemu náporu nečistôt a prachu a preto skôr vysychá a praská. Po vyzutí by ste mali nohy natrieť kokosovým olejom, ktorý im navráti výživu a hydratáciu.
Svoje päty však môžete do otvorenej obuvi chrániť s predstihom a to s použitím vazelíny. Aplikujte ju na chodidlá, počkajte 10 minút a zvyšky produktu odsajte servítkou.

starostlivosť o pleťPrečítajte si tiež
Starostlivosť o pleť podľa veku je len mýtus.

ikona nohyMASKA

Hydratáciu chodidiel môžete podporiť maskou. Viete si ju jednoducho pripraviť doma, napríklad zmiešaním mlieka a kurkumy (táto forma masky je výborná aj na pleť).
Kozmetický priemysel však neustále prichádza s niečím iným a zaujímavým a pripravenú masku na nohy ponúka už aj zopár značiek. Ja som skúšala napríklad šuštiakové ponožky, ktoré boli z vnútornej strany potiahnuté gázou a napustené sérom. Chodidlá som po tejto kúre mala skutočne hebké a jemné 🙂

ikona nohyMASÁŽ A CVIČENIE

Unavené chodidlá potrebujú dobré prekrvenie. Vezmite si krém (pre úľavu siahnite po chladivom) a dobre ho vmasírujte do pokožky. Začnite krúživými pohybmi, ktoré postupne zmenšujte. Po dni plnom chôdze či sedenia nohy najlepšie prekrvíte, ak si ich vyložíte smerom hore.
Nohám môžete pomôcť aj cvičením. Pokojne si takto spestrite pozeranie filmu pri telke. Chodidlami krúžte a pohybujte do strán. Pomôžte si aj rukami a skúste protiťah.

starostlivosť o nohy hebké chodidlá

ikona nohyNECHTY NA NOHÁCH

Koža okolo nechtu by sa nemala strihať, mohli by ste si tak privodiť zápal či praskanie. Tvrdé nechty strihajte klieštikmi, na krátke vám zase postačí pilník. Pilníkovať by sa malo iba do jednej strany.
Ak máte na nechtoch nerovný povrch, použite leštiacu časť pilníka. Tvar nechtov na nohách by mal ísť do roviny. Viete ako sa dobre starať o nechty na rukách? Prečítajte si naše rady v tomto článku.

Počas letných mesiacov je veľmi obľúbenou farbou laku na nohách červená, ružová a rôzne odtiene neónovej. Je fajn, ak vám lak ladí s outfitom, no nie je to podmienkou. Na nechty je pred lakovaním dobré naniesť podkladový lak, ktorý zabezpečí, že pigment farebného laku nezafarbí necht. Na lakovanie nechtov na nohách použite penový rozdeľovač. Je to super pomôcka ak máte napríklad prekrížené prsty.
Schnutie laku urýchlite, ak na nechty nanesiete vrchný lak. Vyhladí povrch nechta a dodá mu lesk. Veľmi účinné sú však aj kvapky alebo spreje na schnutie laku. Aj napriek týmto pomocníkom si aspoň 30 minút po nalakovaní neobúvajte ponožky či uzavretú obuv.

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.