Tipy, ako si udržať vlasy v perfektnom stave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Starostlivosť o vlasy sa od tej pleťovej veľmi nelíši. Rovnako ako pleť, aj vlasy treba hydratovať a občas im dopriať doplnkovú starostlivosť v podobe masky či návštevy salónu. No všetko sa začína vo vašej kúpeľni.
Viete ako sa naozaj kvalitne a správne starať o vlasy, aby ste dali svojej korune krásy vyniknúť? Poradí beauty blogerka Drew.

 

Umývanie – žiadna veda?

V prvom rade platí, že čím jemnejšie, tým lepšie.
Myslí sa tým, jemná masáž hlavy pri umývaní. Pokožku určite nedráždite nechtami. Taktiež sa zamerajte na jemnú vlasovú kozmetiku a vyberajte ju podľa typu vašich vlasov (normálne, mastné, suché, kučeravé, farbené, zrelé..).
Pre mastné vlasy by mal dokonca dobre fungovať aj detský šampón. Ak máte krátke vlasy, napríklad strih bob, vyberajte si šampón na normálne vlasy.
Vyživujúci šampón pre poškodené vlasy by mohol krátky zostrih zbytočne zaťažiť a zbaviť objemu.
Farbeným vlasom prospejú šampóny na farbené vlasy, ktoré udržiavajú pigmenty a zabraňujú rýchlemu vymývaniu vlasov.
Šampóny na objem a na mastné vlasy majú silný čistiaci účinok, ktorým sa farba rýchlejšie vymýva a vlasy sa tak stávajú mdlými.
Zrelé vlasy posilníte a ochránite s kozmetikou, ktorá obsahuje výťažky granátového jablka.

 

Frekvencia umývania

vlasyZáleží od strihu a typu vlasov. Rovný strih vlasov ako je bob si môže vyžadovať každodenné umývanie šampónom. Ak máte vlasy dlhšie, môžete sa umývaniu venovať každé dva či tri dni. Vlasy sa totiž mastia najmä pri pokožke, no zvyšok vlasu mastný nie je a tak nadmerná starostlivosť môže byť kontraproduktívna.
Príliš časté umývanie taktiež presúša pokožku hlavy, čo môže spôsobovať nadmerné mastenie.

Niekedy môžu byť alternatívou k častému umývaniu vlasov aj účesy. Dostatočne dlhé vlasy môžete vyčesať do vysokého drdola na temene hlavy či do nízkeho copu, aby ste sa vyhli ďalšiemu šampónovaniu.
Kratšie vlasy vydržia ešte jeden deň bez umývania, ak stylingovým gélom začešete vlasy smerom dozadu.
Oddialiť umývanie môžete aj suchým šampónom. Nasprejujte menšie množstvo suchého šampónu na pokožku hlavy vo vzdialenosti asi 30 cm. Vmasírujte do pokožky a ku korienkom, nechajte pôsobiť 2 minúty. Následne vlasy poriadne vyčešte najlepšie s kefou s prírodnými štetinami.

líčenie do práce triky drewPrečítajte si tiež
Líčenie do práce. Triky beauty blogerky Drew.

Opláchnutiu vlasov venujte veľkú pozornosť a vymyte dôkladne všetky zvyšky šampónu a iných ošetrujúcich prípravkov. Je to dôležité nielen kvôli vášmu pocitu z vlasov, ale hlavne kvôli zdraviu vlasov. Nevymyté zvyšky prípravkov môžu spôsobiť napríklad vznik lupín, vlasy sa môžu rýchlejšie mastiť, sú bez lesku a spľasnuté.

Vlasy oplachujte vlažnou, ideálne studenou vodou, ktorá prinesie pocit sviežosti a stimuluje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy. Ak máte čas, nevynechajte oplachovací kondicionér alebo siahnite po neoplachovom. Ten vlasy chráni, udržuje v nich vlhkosť a dodáva im lesk. Kondicionér aplikujte iba do strednej časti vlasov od spodku uší po končeky.

Rovnako ako pleti by ste mali raz za týždeň dopriať výživnú masku pre svoje vlasy. Jedenkrát do týždňa siahnite po zábale či hlboko hydratačnej maske. Tie môžete praktizovať zo surovinami, ktoré nájdete doma: olivový či kokosový olej je skvelý na zábal, masku si môžete vyrobiť z vyšľahaného žĺtka a dužiny z avokáda.

starostlivosť o vlasy

Fénovanie a sušenie

Mokré vlasy sú veľmi citlivé. Namiesto trenia uterákom do sucha ich len zabaľte. Uterák absorbuje nadbytočnú vodu a vaše vlasy tak vyschnú rýchlejšie bez toho, aby ste ich poškodili. Ak chcete mokré či vlhké vlasy česať, robte to jemne bez použitia väčšej sily, inak môžete čerstvo umyté a citlivé vlasy poškodiť.
Ochranná kozmetika pred teplom vám pomôže vlasy chrániť pri fénovaní, kulmovaní či žehlení. Kulmovanie a žehlenie určite neprevádzajte na mokrých či vlhkých vlasoch, zarobíte si tak na spálené vlasy.

 

Starostlivosť o vlasy všeobecne

starostlivosť o vlasyKefy a hrebene tvoria dôležitú súčasť starostlivosti o vlasy. Siahnite po mäkkom hrebeni, ktorý na chrbte ruky neškriabe. Kefa by mala byť zaoblená rovnako ako aj špičky hrebeňa. Nezabúdajte hrebene a kefy pravidelne čistiť. Opláchnite ich horúcou vodou a doprajte im kúpeľ v šampóne. Gumičky používajte textilné a ideálne bez plechového spoju, ktorý môže vlasy trhať a lámať.

Nezabúdajte tiež na návštevu kaderníka. Pravidelné strihanie rozštiepených a suchých končekov vlasy oživí a prevzdušní.
Rovnako by som odporúčala navštíviť odborníka s akýmikoľvek farebnými trendami ako ombré či jednotné melírovanie. Domáce experimentovanie nemusí dopadnúť dobre a nakoniec skončíte aj tak v kaderníckom kresle. Vďaka fotkám na sociálnych sieťach je ľahšie rozpoznať dobrého kaderníka a dajte aj na odporúčania iných ľudí. Profesionál by si mal viesť zákaznícku knižku s históriou služieb, aby vám vždy vedel namiešať rovnaký odtieň farby. Svoje skúsenosti s návštevou kaderníctva som tiež písala na svojom blogu.

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.

starostlivosť o vlasy


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.