Chudnutie po pôrode. Pomôže vám tento nutričný poradca

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tehotenstvo je jedno z najkrajších období života ženy. Je úplne normálne a prirodzené, že si týchto zázračných 9 mesiacov chce každá budúca mama užiť čo najviac a naplno. Patrí k tomu aj vyhýbanie sa stresovým situáciám, vychutnávanie si intímnych chvíľ so svojím bruškom a väčšia voľnosť v stravovaní. Takto by to aj malo byť. Nasledovať obmedzenia striktných jedálníčkov by bolo počas tehotenstva len veľmi obtiažne. Diéty v tomto období sú priam nežiadúce.

 

Každé telo reaguje inak

Našťastie si už aj v našich končinách stále viac ľudí uvedomuje to, čo v západných krajinách je dlhé roky samozrejmosťou: keď niečo nevyriešime sami, pomôžu nám odborníci na danú oblasť. Síce obrovské množstvo článkov na internete tvrdí, že vie, ktorá diéta na chudnutie je tá najefektívnejšia. Nezabúdajte však na to, že nie sme všetci rovnakí.

Niektoré mamičky nemajú žiadny problém so zhadzovaním kíl po pôrode, iné zúfalo hľadajú nové metódy chudnutia, z ktorých ani jedna nie je tá pravá, stopercentná. Nie náhodou sa hovorí, že najúčinnejším riešením môže byť len individuálny plán. Ten býva zostavený podľa osobitých vlastností konkrétneho organizmu, pričom by proces zmeny životného štýlu mal sledovať a priebežne vyhodnocovať nutričný poradca.

chudnutie po pôrode - nutričný poradca

 

V čom spočíva sila nutričných poradcov?

Ak napríklad neviete, ako schudnúť z brucha a bokov, nemali by ste sa zameriavať iba na tréningové videá týchto problémových partií. Problém vyžaduje komplexné riešenie. Odborníci na chudnutie napríklad dokážu pomocou špeciálneho prístroja zmerať zloženie vášho tela. Pred vytvorením plánu chudnutia však považujú za nevyhnutnú aj osobnú konzultáciu ako súčasť diagnostiky. Tá je určená podľa nasledovných faktorov:

  • množstvo tukov medzi orgánmi
  • denná potreba kalórií
  • množstvo vody v tele
  • zloženie tela (tuky, svaly, kosti)
  • subjektívny vek tela

K týmto bodom ešte pridajte aj odborné znalosti a skúsenosti nutričného poradcu. Vidíte teda, že na chudnutie po pôrode vplýva veľa rôznych vecí, a to najmä vlastnosti vášho tela. Tie môžu byť veľmi často aj skryté. Znamená to, že „voľným okom“ ich neuvidíte.

ako schudnúť po pôrode

 

Nekompromisnosť nie je motivácia

Vaša vôľa je pri chudnutí kľúčová. No nemali by ste byť na svoje telo nekompromisná, pretože takýto prístup veľakrát vyústi do mentálnej únavy. Odtiaľ je úplná strata motivácie iba malinký krôčik. Okrem toho, nezabúdajte ani na to, že nadbytočné kilá sú následkom obdobia, počas ktorého mali dôležitú rolu a význam.

Budete to mať trošku ľahšie vtedy, ak sa budete riadiť podľa individuálneho plánu na chudnutie vytvoreným odborníkom. Nutričný poradca sa totiž nezameriava len na telesné faktory. Počas konzultácií vám poradí aj ohľadne motivácie a postoju k diéte. A povedzme si to úprimne: vždy je ľahšie nasledovať nejaký cieľ tak, ak viete, že kráčate po správnej ceste a na výsledok nečakáte márne.

čo si zbaliť do pôrodnicePrečítajte si tiež
Čo si so sebou vziať do pôrodnice? Tu je zoznam.

— PR článok —
Foto: freepik, librestock


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.