Čo by rozhodne mali spĺňať dámske legíny na cvičenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poviete si, kúpa športového oblečenia predsa nemôže byť nič zložité. Ak si vyberáte legíny na cvičenie podľa farby a vzoru, potom máte pravdu. No v prípade, že si chcete zadovážiť skutočne kvalitné dámske legíny na cvičenie, potom by ste sa mali zamerať aj na iné parametre ako len na váš vzhľad.

 

Čo musia dámske legíny na cvičenie spĺňať?

legíny na cvičenieLegíny na cvičenie sú vyrábané z elastických materiálov, vďaka ktorým nie ste obmedzovaná v pohybe a cvičenie je tak bezproblémové. Okrem toho vám dokonale priľnú k telu, a tak máte možnosť dôkladne sledovať, či jednotlivé cviky vykonávate správne. Dámske legíny na cvičenie by teda mali byť v prvom rade pohodlné.

Výhodou športových legín je, že sú univerzálnym odevom. Či už potrebujete fitness legíny, legíny na jogu, na beh v parku alebo legíny na cvičenie v zime, nepochybne nájdete to, čo pre svoj aktívny život potrebujete.

  • Dámske legíny na cvičenie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre šport vám umožnia rozložiť záťaž na svaly nôh rovnomerne.
  • Legíny na cvičenie vás dokonca dokážu uchrániť pred preťažením ciev a kĺbov.
  • V prípade, že sa rozhodnete pre legíny s vysokým pásom, potom si môžete byť istá, že vám nehrozia bolesti chrbta či krížov.
  • Vysoký pás vám zároveň opticky stiahne spodné bruško, a tak mierne upraví postavu.

Ak si chcete kúpiť športové legíny, ktoré spĺňajú všetky potrebné parametre, no na druhej strane chcete vyzerať dobre, nemusíte mať obavy. Sebavedomé ženy, ktoré neobťažujú pohľady okolia si môžu dopriať legíny na cvičenie vo výrazných farbách. Tie dámy, ktoré sú vo fitness centre nováčikmi a netúžia pútať pozornosť na svoje nedostatky, môžu zvoliť niečo striedmejšie. Ideálne sú tmavé farby, v ktorých pôsobí ženská postava chudšie.

Ak teda práve stojíte v predajni a zvažujete, ktoré dámske legíny na cvičenie sú tie pre vás, dobre si pozrite materiál,  pás nohavíc, kvalitu švov a na záver určite nezabúdajte na ich celkový vzhľad.

cvičeniePrečítajte si tiež
Účinné cvičenie pre vaše telo. 60 skvelých cvikov.

 

Detaily, ktoré sú dôležité

Legíny na cvičenie je dôležité doplniť vhodným tričkom či športovou podprsenkou a nie menej podstatné sú športové ponožky. Aj keď ich nie je vždy dostatočne vidieť, pozorné oko si ich všimne aj tak!

Športové oblečenie a všetky doplnky, ktoré sú v tesnej blízkosti s vašou pokožkou by mali byť z výrobných materiálov, ktoré sú voči vášmu telu šetrné. To znamená, že aj také obyčajné športové ponožky by mali byť schopné dostatočne vsiaknuť pot a zároveň dať vašim nohám možnosť dýchať.
Na šport sú ideálnou voľbou športové ponožky, ktoré sú kombináciou bavlny a elastanu. Čisto bavlnené ponožky by síce dokonalo sali pot, ale následne by sa nepríjemne lepili na chodidlo a pokožka by sa doslova dusila. Okrem iného, vďaka elastanu sú športové ponožky dostatočne pružné, čo zvyšuje váš komfort. Určite vám nepadnú z nôh!

Aj tu platí, že to, čo je kvalitné nemusí byť vôbec nudné. Športové ponožky nájdete v rôznych farebných kombináciách, s ľubovoľnou potlačou a tiež s vtipnými vzormi. Je len na vás či ich budete ladiť spolu s legínami, alebo zvolíte úplne niečo iné a stiahnete tak oči ostatných cvičiacich k svojim chodidlám. Pretože cvičiť sa dá nielen v pohodlí, ale zároveň štýlovo!

ponožky od dedoles - na cvičenie

— PR článok —
Foto:  Dedoles.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.