Čo robiť, aby vaše nohy v zime netrpeli?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chôdza je pre človeka zdravá a prospešná. Avšak, naše končatiny pri nej – ani v čase odpočinku – nefungujú tak, ako by mali. Veľmi veľa ľudí pociťuje v týchto častiach bolesti a chlad. Prečo tomu tak je a čo treba urobiť, aby vaše nohy, nielen v zime, toľko netrpeli?
Poďte sa spolu s nami pozrieť na príčiny a riešenie tohto problému. A potom si možno budete každý jeden svoj krôčik v nových čižmách nad kolená užívať naplno a bez bolestí.

 

Prečo sa u vás objavuje trvalý pocit chladných nôh?

Ak máte nohy počas dňa, a to aj toho letného, neustále studené, príčin môže byť viac. Treba si však uvedomiť, že tieto časti tela sú bez tukového tkaniva a dostatočnej svalovej hmoty, ktoré by teplo udržiavali v končatinách oveľa lepšie.

Samozrejme, dôvodom môže byť aj nevhodná obuv a z nej vyplývajúce nedostatočné prekrvenie končatín, ktorého chronický charakter môže byť označovaný aj pojmom Raynaudov syndróm. Ide o vazaneurózu, čiže funkčné ochorenie ciev, ktoré by ste mali riešiť s odborníkom.
A možno len stačí zmeniť obuv za pohodlnejšiu a teplejšiu, zvážiť aktuálny životný štýl a starostlivosť o tieto časti tela.

ako si zohriať studené ruky alebo nohyPrečítajte si tiež
Ako si zohriať studené ruky a nohy podľa Wima Hofa.

 

Potrápiť vás môžu aj kožné výrastky

Určite ste už pocítili, ako nepríjemné dokáže byť pri chôdzi cudzie teleso v našej topánke. Podobné to býva aj pri výrastkoch, ktoré sa na našom tele z rôznych dôvodov vytvárajú. Pokiaľ je to ale na nohách a chodidlách, ktoré sa spolu s týmto výrastkom musia tlačiť v tesných topánkach, nie je to naozaj nič príjemné.

Tu pomôže včasná a správna liečba veľkých kožných výrastkov. Aj tu ale pre istotu zájdite za odborníkom – dermatológom a nespoliehajte sa len na domáce recepty a online rady.

Aby ste si svoju chôdzu naplno užívali, je nutné, aby ste na stav svojich chodidiel pozor dávali. Starostlivosť o telo je v dnešnej dobe základ, tak na ňu nezabúdajte.

— PR článok —
Foto:SunCity/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.