Detský bicykel (ne)odkladajte ani v zime

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pohyb má pozitívny vplyv na zdravie, prospieva nielen telu, ale udržuje aj mladú myseľ. V tom sa zhodneme všetci.
Ak ste sa rozhodli podporiť svoju imunitu, športujte aj v zime. Šport je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu a skvelou prevenciou pred mnohými ochoreniami.

Bývate vy, či vaše deti v chladnom období roka často chorí? Ak chcete prežiť zimu bez chorôb, utužujte si zdravie. Posilnenie imunity dosiahnete, ak budete svoje telo správne vyživovať, otužovať a nebudete sa vyhýbať športu. Imunitný systém potrebuje aspoň tridsať minút pohybu denne. Vtedy dokáže lepšie naštartovať svoju obranyschopnosť a úspešnejšie bojovať s rôznymi infekciami.

 

Bicyklovanie v zime

Mnohí odkladajú bicykel na zimu do pivnice, garáže, zavesia na háky a zložia až na jar, keď sa dostatočne oteplí.
Viete však ako neodložiť bicykel ani v zime? Uvedomte si, že aj v zimných častiach roka sa nájdu dni, kedy môžu vaše ratolesti využívať chlapčenský či dievčenský bicykel dosýta a skvelo sa na nich vyšantiť. Stačí vystihnúť plusové teploty a nájsť vhodný terén na bicyklovanie. Terén vyberajte podľa toho, či ste vy a vaše deti začiatočníci alebo pokročilí a zohľadnite aj to, či používate cestné alebo horské bicykle.

Horský bicykel je robustnejší, má pevnejší rám a oveľa hrubšie kolesá, než cestný bicykel. Je odpružený, má väčšiu brzdnú silu, širšie riadidlá kvôli dobrej ovládateľnosti a reťaz na ňom sa prehadzuje samostatným zariadením. Ak máte radi náročnejší terén – hory, lesy, polia, lúky a miesta, kde nie sú spevnené cesty, týmto trasám sa s cestným bicyklom radšej vyhnite.

 

Zimné športy

Ak je zima bohatá na sneh a dni s mínusovými teplotami, netreba zúfať. Vy a vaše deti sa môžete oddať aj mnohým iným zimným športom, ktoré poskytnú dostatok zábavy a navyše, vhodne podporia aj imunitu.
Skvelé zimné radovánky deťom aj dospelým dopraje sánkovanie, korčuľovanie, snowboarding aj lyžovanie. Väčšina zimných stredísk poskytuje lyžiarom štyri základné typy zjazdoviek. Sú to trate pre úplných začiatočníkov, pre mierne či stredne pokročilých lyžiarov a pre expertov, ktorí sa svojimi športovými výkonmi v mnohom dajú porovnať s profesionálmi. Zo širokej ponuky si vybrať môže naozaj každý.
No svoje čaro bezpochyby ponúka aj zimná turistika, ktorá je dostupná ešte širšej mase ľudí.

ako sa zbaviť svalovicePrečítajte si tiež
Ako sa zbaviť svalovice rýchlo a účinne? Čo pomáha?

 

Zdravá chôdza

Chôdza je vhodná v každom veku a v každom ročnom období. Aj pre deti či seniorov a menej zdatných jedincov, ktorých fyzická kondícia nedosahuje vysokú úroveň. A navyše, pri chôdzi nikto nepotrebuje ani náročnú športovú výbavu.
Nezavrhujte chôdzu, keď trošku prituhne, začne padať sneh alebo mrholiť. Nie je zlé počasie, len zle pripravený a oblečený človek.
Turistika poskytuje nielen krásne zážitky, ale aj veľa zdravotných bonusov. Chôdza je najprirodzenejší spôsob pohybu, ktorý chráni človeka pred civilizačnými chorobami a dá sa aplikovať za každého počasia. Tak prečo sa jej nevenovať aj v zime?

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.