Ján Mečiar: Brbty? Idem sa z nich prepadnúť pod zem!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obľúbený moderátor, ktorého poznáme z televízie, z rádia a množstva akcií. Ján Mečiar.
Miluje knihy Stephena Kinga, doma má množstvo filmov, ktoré si nestíha pozrieť a jeho predstava vysnívaného dňa je len tak sa prebudiť a nič nemusieť. Pravdou je, že teraz mu ide karta a je mimoriadne vyťažený nielen v TV JOJ, kde moderuje, ale aj v rôznych projektoch.
Čo o sebe prezradil pre Lepšídeň.sk? Prečítajte si rozhovor s Jánom Mečiarom.

Rozhovor Ján Mečiar

ROZHOVOR

Lepšídeň.sk: Moderoval si dlhé roky v rádiu Twist, aj ranné vysielanie. Niektorí ľudia majú problém ráno vstať o siedmej 🙂 Ako si  sa dokázal ráno nabudiť, naladiť, aby si dobrú náladu preniesol aj na ľudí, ktorí práve vstávajú?
Ján Mečiar: Po istom čase sa človek dokáže nabudiť sám. Zapne sa mikrofón a ideš… A na rozdiel od televízie ma ľudia v rádiu nevideli, takže stačilo naladiť iba hlas. Keby ma občas ráno poslucháči videli, nebol by to príliš optimistický pohľad 🙂 Ale dosť mi pomáhali aj ľudia okolo mňa, s ktorými som pracoval. Aj keď som občas prišiel ráno do rádia s pochmúrnou náladou, rýchlo to prešlo. Boli sme tam veľmi dobrá partia.

Lepšídeň.sk: Živé vysielanie je úžasný zdroj trapasov, zakoktaní…
Ján Mečiar: Takéto trapasy v momente ich vzniku mi nepripadajú veľmi vtipné :-). Ak sa niečo také stane, idem sa od hanby prepadnúť pod zem. Ale s odstupom sa už na tom len zabavím.
Pamätám si napríklad moment, keď som v Novinách o 12 išiel rozprávať o vyslobodzovaní lode Costa Concordia, ktorá uviazla na plytčine. Po prvej vete som sa tak rozkašľal, že som nebol schopný zo seba dostať jediné slovo. Skúsil som asi trikrát pokračovať, ale podarilo sa len ešte viac sa rozkašľať, takže som mal až slzy v očiach.
Kolegyňa Andrea Pálffy-Belányiová sa to snažila zachrániť tým, že chcela, aby som jej podal papier, na ktorom som mal napísané informácie k téme. Keď zistila, že sú to len poznámky, navyše v češtine, vzdala to aj ona. Diváci sa nedozvedeli nič a mňa zalieval studený pot ešte aj týždeň potom.

ján mečiar joj

Ján Mečiar hovorí o vyslobodzovaní lode… “Aspoň vidno, že nie sme čítacie hlavy a zapájame aj mozgy,” povedala krátko po vysielaní Andrea Pálffy-Belányiová.

Lepšídeň.sk: Mnohí ľudia ťa poznajú vďaka rubrike Spektrum o vede a technike.
Ján Mečiar: S obľubou tvrdím, že to je najstaršia pravidelná rubrika v slovenskom éteri. Prvýkrát sa objavila v januári 1999, ešte v Rádiu Twist.
Odvtedy putovala spolu so mnou po mnohých slovenských rádiách a teraz zakotvila na Rádiu Slovensko. A myslím si, že tam jej to svedčí najviac:).
Veda a technika ma fascinuje odmalička. Dodnes si pamätám, ako som dokázal celé hodiny sedieť u dedka na povale a čítať časopisy, ktoré tam mal odložené. Ešte dnes mám odtiaľ zviazaný celý ročník Věda a technika mládeži z roku 1957.

Lepšídeň.sk: Si typický lev – pokojný, pohodový, miestami flegmoš, ktorého nedokáže nič len tak vytočiť. Niekedy však určite pociťuješ zlosť, hnev…ako sa vtedy dokážeš upokojiť, opäť dostať do pohody?
Ján Mečiar: Na toto som doteraz neprišiel. Nejako som sa naučil to v sebe potlačiť, nekričať, nerozčuľovať sa. Vždy si poviem, že ničomu a nikomu to nepomôže, tak je zbytočné sa rozrušovať. Aj keď, musím sa priznať, že deti ma občas dokázali prinútiť ku kriku 🙂

Ján Mečiar Danka Strculová

Ján Mečiar a Danka Strculová. V bojnickej ZOO boli pozrieť svoje krstňatá – Zaru a Ramzesa, levy berberské.

Lepšídeň.sk: Veľmi rád čítaš a pozeráš filmy, či seriály. Doma máš stovky dvd, ktoré si však ešte nevidel. Čiže veľa povinností, práce a málo času na seba?
Ján Mečiar: Čítam predovšetkým sci-fi, horory, ale aj literatúru faktu (história, veda, technika atď.). Najobľúbenejší spisovateľ je bezkonkurenčne Stephen King.
Mám nielen stovky filmov, ktoré som ešte nevidel, ale aj množstvo kníh, ktoré som ešte nečítal. Stále si hovorím, že raz príde ten čas, keď budem len ležať a hltať jednu knihu za druhou a keď už nebudem vládať čítať, tak budem postupne pozerať všetky filmy. Akurát stále neviem, kedy ten čas konečne príde 🙂

Lepšídeň.sk: Kedysi si nosieval dlhé vlasy, aj náušnicu, prezývali ťa Premiér 🙂 Všeličo o tebe médiá a ľudia vedia. Na Facebooku máš množstvo fanúšikov, nielen takmer 5000 fanúšikov, ale takmer 2000 ľudí ťa „sleduje“, aby mali o tebe info. Je ešte čosi, čo si nikdy v médiách nepovedal? Neprezradil?
Ján Mečiar: Hm, to je ťažké…mám pocit, že som povedal už úplne všetko. Nemám žiadne ukrutné tajomstvá, ani kostlivcov v skrini, ani poklady zakopané na záhrade a tuším som nespáchal ani žiadny zločin 🙂

Lepšídeň.sk: Ako vyzerá tvoja predstava pre naozaj Lepší deň? Čo ťa vie naladiť, urobiť ti radosť?
Ján Mečiar: Keď sa ráno prebudím a nič nemusím…len môžem.

ján mečiar

Áno, toto je naozaj Ján Mečiar kedysi 🙂


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Jeden komentár

  1. jitka zverinova on

    zbožňovala som Janka Mečiara v rannom vysielaní rádia VIVA (bývalé TWIST). vždy som sa tešila na jeho prehľad týždňa”. on to proste vedel dať nenapodobiteľným spôsobom. a bolo mi veľmi ľúto, keď z rádia odišiel. odrazu ráno nepočuť jeho hlas, bolo ako stratiť niekoho blízkeho.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.