Julie Caplin pokračuje vo svojej romantickej sérii. Tentoraz Hrad v Škótsku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pohodlne sa usaďte, doprajte svoj obľúbený nápoj a pripravte sa: na Škótsku vysočinu pomaly dopadajú prvé snehové vločky a predvianočné preteky s časom štartujú. Treba sa pripraviť na hostí, nachystať menu a vynoviť hrad…
Je tu Julie Caplinová a jej ďalší romantický útek – Hrad v Škótsku.

Na kozubovej rímse stáli hrubé biele sviečky obklopené jedľovými šiškami nastriekanými zlatou farbou. Bolo to vkusné a okúzľujúce bez toho, aby to pôsobilo prezdobene. Izzy sa trošku uľavilo, napätie ju opúšťalo ako vzduch z vyfučaného balónika. Prvý dojem bude príjemný. Presne toto by človek čakal od škótskeho hradu.

Hrad v Škótsku

Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej excentrická mama Xanthe sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! Konečne prví platiaci hostia, ktorých peniaze pomôžu priestory ešte viac skrášliť a zútulniť.

A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac. A na to predsa nemá až toľko času – musí chystať vianočné menu a nie premýšľať nad tým, čo sa tajomnému spisovateľovi preháňa hlavou…

Zavrtela sa na sedadle, jej nervové zakončenia sa stále chveli z jeho pozorností. Na niekoho, kto tvrdil, že nie je na veľké emócie, rozhodne vedel, ako žene urobiť dobre. Od chvíle, keď ju pobozkal pri ohni, mala pocit, že je stredobodom jeho vesmíru, a keď sa Ross na niečo sústredil, bol veľmi cieľavedomý. Zatiaľ čo ju viedol za ruku do svojej spálne, neváhala, pretože nebol jediný, kto spadol z útesu.

 

Vianočná lahôdka

Hrad v Škótsku má obrovské čaro. Nielenže sa odohráva v nádhernej krajine, dokonca na skutočnom hrade, ale tomu všetkému vládne vianočná atmosféra. A verte, že vám so všetkým prenikne pod kožu.
Do príbehu sa okamžite začítate, pretože Caplinová má skvelý rozprávačský štýl a jednoducho vás vtiahne. Opäť vám naservíruje rôzne lahôdky a nápoje, pri ktorých sa vám budú zbiehať slinky v ústach. Jej opisy okolia, hradu, samotného Škótska vo vás prebudia túžbu zacestovať si tam.

Julie Caplin Hrad v Škótsku

Bestsellerová séria ROMANTICKÉ ÚTEKY

Knižná séria Romantické úteky je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších romantických sérií. Britská autorka Julie Caplinová v nej svojich čitateľov berie na mnohé zaujímavé miesta, kam hrdinky utekajú za láskou.

V týchto príbehoch sa spája milá a pohodová atmosféra známych miest a sympatické hrdinky. Aj napriek problémom, s ktorými sa stretávajú, prídu všetky na to, že šálka kávy spraví náladu, dobrý koláčik vykúzli úsmev na perách a lásku môžete nájsť aj pri šľahaní krému do makróniek. A práve tú kúzelnú schopnosť prepojiť romantiku s vášňou pre jedlo a vykresliť atmosféru miesta oceňujú všetky čitateľky, ktoré si sériu Romantické úteky obľúbili.

Čitateľky sa môžu tešiť na ďalšie knižky, pretože autorka prezradila, že má s vydavateľom naplánované už dva nové romantické úteky. V máji 2022 navštívila Prahu a tá ju očarila natoľko, že ešte počas svojej návštevy prezradila, že jeden z príbehov určite zasadí do tejto krásnej európskej metropoly.

Romantické úteky Julie Caplin Hrad v Škótsku

Julie Caplinová

Julie CaplinJe závislá od cestovania a dobrého jedla. Neustále sa snaží objaviť ten najlepší džin, a dokonca aj svoju prvú knihu napísala vo chvíľkach medzi ochutnávkami tohto nápoja, ktorému sa hovorí aj „holandská guráž“.

Ako PR riaditeľka sa dlhé roky potulovala po Európe a sprevádzala tých najlepších gastronovinárov na press tripy, aby ochutnali gastronomické pochúťky v najrôznejších mestách Talianska, Francúzska, Belgicka, Španielska, Dánska a Švajčiarska. Tieto cesty sa stali pre ňu neskôr inšpiráciou na napísanie úspešnej série Romantické úteky, ktorú odštartovala Kaviareň v Kodani.
Pozrite si viac článkov o Julie Caplin na Lepšídeň.sk.

Foto: LepšíDeň.sk, Grada


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.