Kimbino radí: Potešte svoju polovičku vianočným koláčikom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S príchodom Vianoc sa väčšina žien postupne presúva do kuchyne, kde sa pripravuje na príchod sviatkov.
Aj vy patríte k tým, ktorí sa pretekajú, koľko druhov koláčov napiekli? Alebo si vystačíte s medovníkmi?
A ktoré koláče na našom stole tradične nesmú chýbať?

Hovorí sa, že gazdinky december delia na dve obdobia – „nejedzte to“ a „nikto to nechce jesť“ 🙂 Keď vezmeme do úvahy všetky tie hodiny strávené pri rúre, človek im nemôže mať za zlé, keď sa hnevajú, že sa koláče zjedia skôr, ako príde Štedrý deň.

Ak sa manželiek, partneriek a priateliek opýtate počas týchto príprav, čo by si chceli nájsť pod stromčekom, väčšinou odpovedia: pokoj, pohodu a vyložené nohy. Prečo im to nedopriať?
Skúste tento rok napiecť vianočné pečivo vy! Nie je to finančne nákladné a poteší to každého. Gazdinú, ktorá nemusí toľko piecť. Ale aj ostatných, ktorí koláče môžu zjesť.
A aké sladké veci by to mali byť? Na žiadnom stole by nemali chýbať medovníky, vanilkové rožky, linecké pečivo a šuhajdy. Ak máte dojem, že štyri druhy koláčov je malý výber, samozrejme, môžete pridať ďalšie podľa vašich chutí a zvykov.

 

Kimbino – všetky zľavy na jednom mieste

V prípade, že sme vás nápadom na darček inšpirovali, nezabudnite sa pred pečením zásobiť potrebnými surovinami. Inak stratíte kopec času behaním do obchodu. Najlepšie je, ak si urobíte zoznam všetkého, čo budete potrebovať a následne to kúpite na jednom mieste.
Pozrite si pred odchodom do potravín, či je niekde na tento tovar akcia.
Vianočné zľavy nájdete napríklad v Lidli, Kauflande aj Tescu.

Aby ste mali istotu, že prísady kupujete najlacnejšie, skontrolujte si akciové ceny v letákoch na Kimbine. Stránka Kimbino zhromažďuje ponuky od obchodných reťazcov, a tak pozná všetky zľavy, ktoré sú práve v ponuke.

kimbino zľavy na jednom mieste

 

Recept na linecné koláčiky

Aby sme vám pomohli ešte viac, prinášame aj overený recept na tie najlepšie linecké koláčiky. Výhodou je, že vám môžu pomôcť aj malé ratolesti či už pri vykrajovaní koláčikov z cesta alebo natieraní už hotových koláčikov marmeládou.

linecké koláčikyNa linecké koláčiky si prichystajte:

  • 250g masla
  • 400g hladkej múky
  • 2 žĺtka
  • prášok do pečiva
  • vanilkový cukor
  • štikpu soli
  • 150 g práškového cukru

POSTUP: Všetky ingrediencie spolu zmiešame a vypracujeme cesto. Cesto následne vyvaľkáme na hrúbku 2-3 mm a môžeme vykrajovať. Pečieme v teplovzdušnej rúre pri 180° približne 10 minút.
Po upečení necháme vychladnúť, potrieme marmeládou a priložíme druhým kúskom. Takto pripravené koláčiky môžeme ešte posypať práškovým cukrom alebo poliať čokoládou.

Rada na záver pre všetky gazdinky, ktoré nemá kto obdarovať.
Vaša rodina sa uspokojí aj s menším výberom koláčov. Stačí, keď urobíte 4 – 5 najobľúbenejších druhov. Každý si dá radšej o niekoľko sladkostí menej, než by sa mal pod stromčekom dívať na zničenú, vystresovanú a unavenú ženu, ktorá chcela mať na Vianoce všetko ako z katalógu. Vlastne, ako z cukrárne…

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.