Láska prekvitá tam, kde ju najmenej čakáte… Novinka Záhrada tajomstiev

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pred pár dňami bola taká šťastná, že sa chystá vydať za muža, ktorého považovala za lásku svojho života, a teraz ju odpudzuje. Všetko na ňom znenávidela. Najmä to, aká ponížená a bezmocná sa cítila pre jeho zradu…
Začítajte sa do nového príbehu o dramatických rodinných vzťahoch, o prepletených osudoch troch sympatických hrdiniek, o láske k záhradke…
„Nesmierne presvedčivá rodinná dráma… Prekypuje citom, ponúka únik z reality a doslova povznáša,“ napísali v Sunday Express.

Záhrada tajomstiev

Najnovší román E. Jamesovej Záhrada tajomstiev sa odohráva v roku 1981, ktorý si ľudia v Spojenom kráľovstve pamätajú najmä vďaka sobášu princa Charlesa a lady Diany. Dej sa chronologicky vracia do minulosti, do obdobia od dvadsiatych po päťdesiate roky 20. dvadsiateho storočia. Sleduje osudy troch výnimočných žien a ich najbližších, najmä vzťahy medzi súrodencami a medzi rodičmi a deťmi.

Libby len pár týždňov pred svadbou prichytí svojho snúbenca pri nevere s najlepšou kamarátkou. Otrasená týmto odhalením ujde z Londýna do Suffolku na miesto, kde sa vždy cítila najlepšie – do Domu na stračej nôžke s čarovnou záhradou. Tú vytvorila preslávená záhradná návrhárka a niekdajšia levica salónov Elfrida Ambroseová, ktorá tam žije so svojou spoločníčkou, Libbinou pratetou Bess…

Libby Mortimerová nebola typ, čo má vo zvyku zutekať, to naozaj nie, ale keď sa jej naskytla možnosť ujsť z Londýna od všetkého, čo jej kruto pripomínalo romantickú rozprávkovú svadbu, nemohla odtiaľ bežať rýchlejšie. Ak to z nej robilo zbabelca, tak nech!
Mesto – a Marcusa – už mala ďaleko za chrbtom a so stiahnutým okienkom a teplým vánkom vo vlasoch silou vôle poháňala starú obytnú dodávku Volkswagen po ceste do Suffolku. Keby sa k tomu všetkému ešte rozplakala, bola by to posledná kvapka.
Ale život už nemohol byť horší než teraz…

Libbin príchod však vzkriesi duchov minulosti. Elfrida s Bess sa musia postaviť zoči-voči svojim neodhaleným tajomstvám, premárneným láskam a osobným tragédiám. Musia sa vyrovnať sa so svojou minulosťou a zahojiť vlastné rany na duši. Len tak môžu Libby pomôcť znova si vybudovať zničenú budúcnosť.

 

Láska k záhradkárstvu…

Aj v tomto románe kladie autorka dôraz na vzťahy medzi najbližšími a na úprimnosť v nich. Pretože nedorozumenia, mylné interpretácie a najmä dlho potláčaný a nevyriešený pocit viny môžu viesť k celoživotnému odlúčeniu najbližších. A tiež k traume, ktorá sa prenáša z generácie na generáciu.

„Táto kniha vznikla vďaka mojej láske k záhradkárstvu a chvíľkovej zvedavosti na záhradných návrhárov, najmä na priekopníčky záhradného dizajnu, akou bola Gertrude Jekyllová. Po troche pátrania som natrafila na Norah Lindsayovú, ktorá viedla v medzivojnovom období neskutočne zaujímavý život ako členka vyššej spoločnosti a záhradná návrhárka. Jej príbeh ma tak veľmi inšpiroval, že sa zrodil nápad, a skôr ako som sa stihla spamätať, už som dávala dokopy zoznam postáv,“ vysvetľuje autorka Erica Jamesová.
Hoci jej bola Norah Lindsayová a jej život inšpiráciou, postavy Elfridy a Bess a všetko, čo do nich vložila, sú výplodom jej vlastnej bujnej fantázie…

zahrada-tajomstiev

Zdroj a foto: LepšíDeň.sk, Tatran


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.