Masážny valček a masáž tváre. Ako pomáha pokožke a ako ju robiť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno máte za sebou ťažký a stresujúci deň. Plno povinností, lietali ste z jednej strany na druhú a cítite sa ako vyšťavený citrón. Tvár na pokožke máte napätú, potrebujete uvoľniť, dostať to zo seba. Skúste jednoduchú masáž tváre pomocou špeciálneho masážneho valčeka, ktorý je čoraz obľúbenejší a pritom nie je vôbec drahý.
Je to jednoduché, príjemné a pokožka sa vám za to určite poďakuje.

 

Masáž tváre

Určite viete, že na našej tvári sa odráža mnoho z toho, čo prežívame počas dňa. Napätie, stres, strach, starosti… Tak si občas doprajte masáž pokožky. Stačí už jemné poklepávanie bruškami prstov po pleti, môžete aj s krémom.

Bubnujte bruškami prstov po tvári, postupujte od okolia očí až po čeľusť. Sústreďte sa na čelo – od stredu čela predchádzajte prstami jemnými masážnymi pohybmi k okrajom, až po spánky. Zopakujte niekoľkokrát.
Nezabudnite na obočie. Ukazovákmi a prostredníkmi akoby pohlaďte obočie zvnútra von. Premasírujte aj viečko a bruškami prstov poklepkávajte aj priestor pod očami, čo výborne potláča kruhy a vačky pod očami.

zdravšia pleťPrečítajte si tiež
9 užitočných tipov pre zdravšiu pleť.

 

Masážny valček

Vyskúšajte však aj valček, ktorý vašu pokožku uvoľní a prekrví. Hovorí sa mu aj face roller a nie je to veru žiadna novinka. Takýto valček používali už v 17.storočí v Číne. Masážny valček je výborná pomôcka, ktorý je najčastejšie zhotovený z kameňa, väčšinou je to ruženín, nefrit, jadeit, čistý kremeň alebo módne zafarbený kryštál.

Na jednej strane je väčší valček určený na masírovanie tváre, krku a dekoltu. Menší valček na opačnej strane sa používa na masáž citlivejšieho okolia očí. Hladký povrch nezachytáva nečistoty, nezostáva na ňom krém, či olej. Ľahko sa čistí.

Koľko stojí takýto valček? Nájdete ho aj za pár eur, najmä nefritové, ale také nekupujte.
Kvalitný masážny valček jadeit dostanete na internete za 16€, celá sada – čiže face roller, roll-on s kryštálikmi 10 ml vás vyjde na asi 40€.
Valček zo zliatiny zinku a hliníka v striebornej farbe stojí do 50€.

masážny valček

 

Ako masírovať valčekom?

Najskôr si odlíčte tvár, vyčistite a umyte. Pokojne sa usaďte a kvapnite si olej na pokožku.  Na jednu stranu tváre a olejček si rozotierajte valčekom. Ten je vyrobený z nefritu alebo ružového kremeňa, ako v našom prípade, a to ešte znásobí pozitívne účinky. Prípadne si valček vopred vložte do mrazničky a ráno vám dokonale osvieži pleť. Stačí pár minút pred odchodom do práce. Ak mávate kruhy pod očami, tak večer použite valček vlažný alebo mierne teplý aj so zapracovaním nočného krému.

Pomaly valčekom prechádzajte po tvári, zľahka a trpezlivo. Vychutnávajte si to a budete cítiť na pokožke chlad. Môžete si takto vymasírovať obidve líca, pokožku okolo očí, čelo a sluchy, ale tiež krk. Ešte lepšie je, ak máte partnera, ktorý vám to urobí, aby ste sa mohli tomu absolútne oddať 🙂

 

 

Účinky masáže tváre

Či už použijete spomínaný valček, alebo len brušká prstov – masáž tváre má úžasné účinky. Stačí pár minút každý večer, alebo aspoň niekoľkokrát za týždeň.

  • Podporíte prekrvenie pokožky, takže má viac živín
  • Uvoľníte svalstvo tváre príjemným chladením
  • Rozžiarite pleť, má zdravší odtieň a vyššiu pevnosť
  • Stimulujete prúdenie lymfy
  • Zmierňujete prípadné opuchy
  • Pomáhate si proti predčasnému ochabovaniu pleti
  • Vďaka valčeku sa lepšie vstrebáva krém či olej do pleti

Robilo sa viacero výskumov, ako pomáha jednoduchá tvárová masáž a zistili zaujímavé výsledky. Okrem napätia a stuhnutosti sa takto znižuje koncentrácia stresových hormónov v tele.

masážny valček

Foto: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.