Mať hojdaciu sieť prináša viac pohodlia a zábavy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O pár týždňov sa záhradkári opäť vrátia do svojich záhrad a budú sa snažiť ich čo najlepšie pripraviť na jar a leto. Ak aj vy premýšľate nad tým, ako bude vaša záhrada najbližšiu sezónu vyzerať, máme pre vás tip. Zaobstarajte si hojdaciu sieť.

Či už na vašej záhrade, alebo počas kempovanie niekde na výlete, hojdacie siete sú zárukou pohodlia a zábavy pre celú rodinu. V dnešnom článku vám prinášame tri dôvody, prečo budete mať s hojdacou sieťou tie najkrajšie spomienky.

1. Príjemné miesto na oddychové aktivity

Hojdacia sieť je skvelým miestom na čítanie obľúbenej knihy alebo na nočné pozorovanie hviezd. Výhodou je, že ju môžete presunúť kdekoľvek, v rámci exteriéru aj interiéru – je prispôsobená na prenášanie i cestovanie. Sieť je veľmi pohodlná, a tak nebude prekvapením, ak sa vám v nej podarí zaspať. Rytmické hojdanie sa má zároveň upokojujúce účinky – pomáha uvoľniť telo i myseľ.

2. Môžete v nej v noci spať

Vedeli ste, že spanie v hojdacej sieti je prospešné pre ľudské telo? Naša chrbtica je prirodzene zakrivená a postele, na ktorých spávame, sú rovné. Hojdacia sieť však kopíruje krivku našej chrbtice a rovnomerne rozloží váhu tela, preto je ideálna na príležitostnú nočnú prespávačku vonku. Pri chladnom a čerstvom vzduchu sa zároveň oveľa lepšie spí. Môžete teda počítať s tým, že ráno, po noci strávenej v sieti, sa budete cítiť naozaj dobre.

záhrada pre relax a meditáciuPrečítajte si tiež
Záhrada na relax aj meditáciu.
4 rady od dizajnérky, ako na to.

3. Ideálna pre starších záhradkárov

Trávia vaši rodičia alebo starí rodičia veľa času v záhrade? Práve starší ľudia môžu hojdaciu sieť využiť ako miesto na občasné posedávanie, ak sa náhodou počas práce unavia. Naopak, ak trávia všetok čas vo vnútri, je dobré, aby na chvíľu išli von a posedeli si na čerstvom vzduchu. Dôraz by mal byť v tomto prípade kladený nielen na pohodlie, ale aj bezpečnosť – umiestnite sieť nižšie nad zem, aby bol vstup a vystupovanie z nej bezpečné aj pre starších ľudí s nižšou mobilitou.

Viete si predstaviť niečo príjemnejšie, než začať ráno pitím dobrej kávy a čítaním obľúbenej knihy v hojdacej sieti? Ak ešte svoju hojdaciu sieť nemáte, využite čas pred sezónou, počas ktorého sú siete v hojnom množstve na sklade a vy si môžete vybrať tú, ktorá sa vám najviac páči.

TS, foto: rh2010 / Adobestock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.