Matkino tajomstvo. Dojímavý príbeh o sile lásky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Život sa nie vždy vyvíja podľa našich predstáv. Máme sny, túžby alebo len obyčajné želania, aké boli dopriate iným…no nám akosi unikajú. Akoby sme boli vyvrheľmi života. Nechceme veľa a aj tak to nedostaneme. Presne ako hrdinka tohto dojímavého príbehu. Chcela dieťatko. Túžila po ňom… držať ho v náručí, tešiť sa z jeho džavotania a úsmevov. Urobila pre to všetko, no nebolo jej dopriate.
Prečítajte si dojímavý príbeh Matkino tajomstvo.

„Zúfalo som túžila po milovanom dieťatku. Každému otehotneniu predchádzalo umelé oplodnenie vrátane injekcií, medikácie a podrobného sledovania ovulácie. Každý potrat bol neúspech, s ktorým sa bolo treba vyrovnať. Boj, ktorý sme potrebovali pochopiť…“

 

Túžba po dieťati

príbeh Matkino tajomstvoDvadsať percent žien potratí. Z toho osemdesiat percent príde o dieťatko počas prvých dvanástich týždňov tehotenstva. Ak máte viac ako tridsať, pravdepodobnosť, že potratíte, je o dvanásť percent vyššia a zvyšuje sa každým ďalším rokom.

„Štatistiky poznám naspamäť,“ tvrdí hlavná hrdinka príbehu novinárka Jaya. „Čítam ich, odkedy sme sa pokúsili prvý raz. Pred viac ako piatimi rokmi. Odvtedy som strávila stovky hodín v knižnici a na internete, hľadala zmienky o nových štúdiách alebo liekoch, ktoré by zlepšili šance na donosenie a porodenie zdravého bábätka. Výsledky sú však stále rovnaké – niektoré deti sa narodia, iné sa nestihnú ani vyvinúť. Kým jedna žena hojdá svojho potomka v náručí, iná stále túži po tíšení detského plaču. Niektoré páry majú šťastie a založia si rodinu, no sú aj také, ktoré sa nikdy nestanú rodičmi.“

 

Matkino tajomstvo

Vychutnajte si rodinné tajomstvo, ktoré odhalí nádhernú, no tragickú lásku. Matkino tajomstvo je dojímavý príbeh o neúnavnej sile lásky, liečení tela i duše a o neutíchajúcej viere v sny.

Novinárka Jaya žije na prvý pohľad dokonalý život. Jediné, po čom túži, je vlastné dieťa. Po troch neúspešných pokusoch a rozpade manželstva stráca pevnú pôdu pod nohami. V zúfalej túžbe zmierniť mučivú bolesť vo svojom vnútri sa vyberie do Indie, aby tam zistila niečo o tajomnej minulosti vlastnej rodiny.

Okúzlená nádhernými miestami, vôňami a zvukmi nadšene spoznáva miestnu kultúru, o ktorej jej vlastná matka doteraz nič nepovedala. Od Raviho, bývalého sluhu a blízkeho priateľa svojej babky, sa dozvedá o nezlomnosti, vytrvalom boji, tajnej láske, ale aj o tragickom konci svojej novátorskej predchodkyne v období britskej okupácie. Odkaz vlastnej rodovej línie prinúti Jayu nájsť v sebe netušenú silu.

 

Láska je taká vzácna…

sejal badaniMatkino tajomstvo je jedinečný príbeh od Sejal Badani, ktorý vás prevedie po starej Indii. Zároveň spoznáte život silnej ženy, ktorá aj napriek nepriazni osudu dokázala zachrániť oveľa viac, ako si v skutočnosti myslela. Tajomstvá matkinej minulosti síce ostali dobre ukryté po dve generácie a hoci ju teraz pichá pri pomyslení na to všetko pri srdci…je vlastne šťastnejšia a vyrovnanejšia.

Niekedy musíme spoznať svoju minulosť, aby sme pochopili, kým sme a prečo žijeme určitým spôsobom. Niekedy musíme zažiť smutné a bolestivé chvíle, aby sme sa vedeli posunúť dopredu.

Je to aj príbeh o tom, aká je láska vzácna. Tú svoju neraz považujeme za samozrejmosť. Za niečo, na čo máme nárok. A niekedy dokonca cítime, akoby bola záťažou…no v skutočnosti je požehnaním. Preto si ju treba chrániť a starať sa o ňu. Lebo mnohé putá sa dokážu zlomiť do takej miery, že zmizne aj všetka láska…

„Keď som mala päť rokov, prosila som mamu, aby mi kúpila psa. Na rase ani veľkosti mi nezáležalo. Túžila som iba po niekom, koho by som ľúbila a držala v náručí. Mama ma poriadne prekvapila, keď mi o tri dni priviedla šteniatko. Bolo dokonalé. Brala som ho všade so sebou, v noci som s ním spala.
Po niekoľkých mesiacoch ušlo na dvor a už sa nevrátilo. Veľmi dlho som plakala a mama ma mlčky sledovala od dverí. Nakoniec som vyčerpaná od žiaľu zaspala. Až ráno som zistila, že ma v noci prikryla a zhasla svetlo. Moju bolestivú stratu nikdy nekomentovala.“


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.