Mydlohračky. Úžasný príbeh lásky a vynaliezavosti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Takéto príbehy milujeme. A neveriacky nad nimi krútime hlavou. Nie je možné, aby toto vymyslel a zrealizoval malých chalan.
A predsa to tak je.
„Volám sa Matúš, mám 10 rokov a vyrábam mydlohračky. Je to motivačné mydlo s hračkou, ktorú si dieťa musí vymydliť a tak sa naučí umývať si ruky. A nielen to!“
Takto sa Matúš Pokorný predstavuje na facebookovom profile Vymydli si. Má už 3000 fanúšikov, a keď si o ňom prečítate, určite sa budete chcieť pridať 🙂

Projekt tohto 10-ročného Slováka sa dostal do semifinále v súťaži STEM Awards 2017 v Cambridge. Už získal aj ocenenie LEAF Award 2016, ktoré sa udeľuje inšpiratívnym deťom do 16 rokov.
V čom je jeho projekt taký úžasný?

 

Mydlohračky pomáhajú

matúš vyrába svoje mydlohračky

Matúš vyrába svoje mydlohračky.

Matúš vyrába mydielka, do ktorých ukrýva malé hračky. Tie motivujú deti, aby si častejšie umývali ruky. Čiže je to vlastne skvelá didaktická pomôcka. Deti si svoju hračku musia doslova VYMYDLIŤ 🙂
Všetky zárobky tohto malého Sekulčana putujú na pomoc jeho bratovi Jakubovi, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou. Pri pôrode sa takmer udusil a to ho zaradilo medzi deti s týmto ochorením. Motoricky je vlastne ako 4-mesačné bábätko, povedala Matúšova a Kubova mama, len s tým rozdielom, že ak rozhodí rukami a niekto je bližšie, ako má byť, dostane poriadnu ranu.
Okrem obrny má Jakubko aj epilepsiu a vydáva iba zvuky podobné plaču a smiechu. Denne potrebuje osem plienok, no keďže zdravotná poisťovňa prepláca iba tri, peniaze z mydlohračiek idú práve na plienky.

„Vyrobil som pre vás aj MÁŠU a prasiatko PEPPA.
Tešiť sa môžete na Annu a Elsu, poníkov, Lps, Star wars, Ghost busters, Beatles, Harryho Pottera,
Scooby-doo, TMNT korytnačky, autíčka a kopec ďalších.“
—odkazuje na svojom FB profile

 

Nápad hodný biznismena

Nápad pritom dostal celkom nečakané a náhodou. Najskôr si vyrábal len jednoduché mydielka. Keďže bol alergik, bežné mydlá pre neho neboli vhodné. Jedného dňa mu však do zmesi padol lego panáčik a nápad bol na svete.
Jednoduché, však?
No nie každému by napadlo využiť to. Väčšina z nás by panáčika vybrala, umyla a utrela.
Matúšovi však svitlo – čo keby som nechával takéto hračky v mydielku a motivoval tak decká, aby si umývali ruky. Nemusia si hračky od rodičov VYMODLIŤ, ale stačí si ich VYMYDLIŤ 🙂

mydlohračky mimoni

Ešte o ňom budeme počuť

Zapamätajte si to meno. Matúš Pokorný. Ešte totiž o ňom budeme počuť.
Je to neuveriteľne skromný a láskavý chalan, ktorý chce pomáhať svojmu bratovi Kubovi. A nielenže mydlohračky vymyslel. On si všetko sám aj vyrába, stará sa o predaj a marketing, a už uvažuje, kam by posunul svoj zaujímavý projekt.

Materiál si zabezpečuje sám, hračky nakupuje po celom svete a výsledné výrobky potom predáva na rôznych podujatiach, ako je Trnavský rínok, či Dobrý trh. Nájdete ho aj na Sashe.sk.
Okrem mydielok vyrába aj sviečky, škatuľky, či iné predmety.

Najviac sa nám páči originalita Matúšovho nápadu a tiež to, že kúpou tejto drobnosti podporíte skvelú vec.

Pozrite si VIDEO
zo Slávnostného večera odovzdávania cien LEAF AWARD 2016.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.