Nenechajte sa v obliekaní obmedzovať počasím

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V posledných rokoch zažívame v dôsledku globálneho otepľovania rôzne klimatické zmeny. Postupne prestávame zažívať typické jarné a jesenné počasie, a vyhľadávanie prechodného oblečenia je už pre mnohých viac menej minulosťou.
Aby vás v tomto smere nič neprekvapilo a nemuseli ste sa obmedzovať v obliekaní, máme pre vás niekoľko tipov na oblečenie aj obuv na nadchádzajúcu zimu.

Zimné počasie sa mení tiež
Typicky zimné počasie nastáva v novembri. Prejavuje sa nedostatkom slnečných lúčov a vlhkom. Čaká nás častý dážď, mrholenie a občasné sneženie. Novodobá zima sa prejavuje kratšími mrazivými obdobiami.
Častým javom je tiež mierne počasie v južnej časti Slovenska v kombinácii so zimnými teplotami a snehovou prikrývkou na severe. Oproti typickému počasiu mierneho pásma sa tiež zvýšil počet veterných dní.

 

Bundy na zimu

Pre mužov, ženy aj deti sú na trhu dostupné kvalitné bundy a teplé vesty. Do chladnejšieho zimného počasia sú vhodné prešívané vetrovky a kabáty s kapucňou. V mrazivých dňoch vás spoľahlivo zahrejú zasa zimné bundy s výplňou 3D vlákien alebo páperové bundy. V oboch budete chránení pred chladom aj pri extrémne nízkych teplotách. Dámy iste ocenia bundy na zimu s predĺženým strihom.

 

Celoročné bundy pre mierne zimy

V jesennom a miernom zimnom počasí, keď je na hrubšie bundy príliš teplo, oceníte celoročné modely. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov, ktoré vám zaistia pohodu pri pobyte v prírode aj na prechádzke v meste. Pri kúpe vyberajte celoročné bundy s odolnosťou voči vetru aj vlhku.

starostlivosť o topánkyPrečítajte si tiež
Starostlivosť o topánky, aby vám vydržali dlhšie.

Celoročná obuv pre vaše nohy

Dokonalé pohodlie by ste si v modernej zimnej bunde nemohli užiť bez príjemne teplej obuvi. Tak ako pri výbere oblečenia, aj tu máte na výber z modelov vhodných na nosenie počas celého roka a z modelov určených do zimného počasia. V ponuke celoročnej obuvi si môžete vybrať teplé členkové topánky alebo značkové tenisky.
Celoročná obuv môže byť zateplená fleesom alebo iným textilným materiálom.

 

Kvalitné zimné topánky musíte oceniť

Od kvalitných zimných topánok očakávame predovšetkým to, že nepremoknú. Vyberajte obuv z materiálov ako koža, useň a špeciálne vodeodolné textílie. Nezabudnite na pravidelnú impregnáciu zimných topánok ošetrovacím prípravkom na obuv.

Druhým kritériom výberu, na ktoré by ste nemali zabudnúť, je kvalitná podrážka. Podrážka s vhodným dezénom zabezpečí vašu bezpečnosť aj na šmykľavom povrchu. Čo sa zateplenia týka, pri kúpe máte na výber zimné topánky zateplené textíliami alebo hrejivou kožušinou, takže obliecť sa na prichádzajúcu zimu nebude vôbec ťažké.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.