Nepodceňujte prvé príznaky a využite na podporu pamäte tie najjednoduchšie spôsoby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stratiť nad situáciou prehľad a občas na niečo zabudnúť je v našom živote normálne. Problém však nastáva, keď sa výpadky pamäte objavujú čoraz častejšie. Alzheimerova choroba je zvyčajne diagnostikovaná u ľudí starších ako 65 rokov, môže sa však vyskytnúť aj v skoršom veku, kedy ešte  mnohí z nás pracujú alebo aj študujú. Kvalita života sa s nástupom tohto nepríjemného ochorenia ale potom rapídne zhoršuje, preto sa viacerí ľudia snažia robiť všetko preto, aby sa takémuto stavu vyhli.
Prevencia je základ a my si o nej niečo v našom článku povieme.

 

Kedy je dôvod na obavy?

Najčastejšie sa táto choroba začína poruchou krátkodobej pamäte, to znamená, že človek ľahko zabudne na nedávno prijaté informácie a zároveň ťažšie reprodukuje fakty a údaje týkajúce sa dávnej minulosti. Potom je narušená aj dlhodobá pamäť a objavuje sa množstvo ďalších príznakov.

Dôvodom nástupu tohto ochorenia však nie je vždy len genetická predispozícia, ale aj spôsob nášho života. Preto sa ho pokúste spolu s nami zlepšiť a podporíte tým nielen vaše psychické, ale aj fyzické zdravie.

 

Zábavná forma prevencie a liečby

Lieky nás dokážu zbaviť bolesti a problémov veľmi jednoducho a rýchlo. Často je to ale na úkor vedľajších účinkov, ktoré ohrozujú nielen našu pečeň, ale celý tráviaci trakt a iné časti organizmu.

Pobyt v prírode alebo iná forma aktívneho odpočinku by vám mohla pomôcť tiež. Veľmi dobrou formou podpory pamäte a mozgových spojení sú logické hry. Skladaním krásnych puzzle, čítaním kníh, riešením krížoviek alebo iných podobných hlavolamov spojíte príjemné s užitočným, čo je v dnešnej dobe obmedzení veľmi dobrá správa. Okrem toho môžete týmto zábavným spôsobom konečne posilniť aj rodinné vzťahy.

alzheimerPrečítajte si tiež
Alzheimerova choroba. 10 varovných príznakov a prevencia.

 

Dajte si šálku kvalitnej kávy

Nielen pre povzbudenie do dňa a energiu na prácu, ale aj pre zlepšenie pamäte, je káva pre naše telo prospešná. Vedci zistili, že kofeín pomáha predchádzať tvorbe amyloidových plakov a neurofibrilárnych spletí v mozgu, čo sú dva charakteristické znaky Alzheimerovej choroby.

Mierna konzumácia kávy môže teda znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby až o 20 % a pri chutnej zelenej káve bude pozitívnych účinkov na telo ešte viac. Takže, pokiaľ ju oceňujete iba pre jej chuť, teraz máte ďalší dôvod na to, aby vám počas dňa  pri práci alebo štúdiu robila spoločnosť.

Nezabudnite ani na zdravé potraviny, ktoré podporujú pamäť a nie sú to len orechy. Doprajte telu viac pohybu a uvidíte, že si budete toho pamätať oveľa viac.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.