Pesničky pre deti – 7 tipov na knihy, CD a DVD

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Takýto darček poteší malých drobcov vždy. Knižka s priloženým CD/DVD, prípadne len samostatné CD, na ktorom sú krásne detské pesničky. Spievankovo, Fíha Tralala, Miro Jaroš, Kiki a Riki…poznáte? Niektoré určite a ak máte menšie deti, tak možno aj všetky 🙂
Pesničky pre deti sú stále mimoriadne obľúbené, niektoré nájdete celé na Youtube, no lepšie je kúpiť si CD alebo knižku v obchode a vychutnávať si ich nielen doma, ale aj v aute, na chalupe ap. Máme pre vás pár tipov, ktoré by ste určite nemali obísť, ak chcete urobiť deťom radosť.

 

7 tipov – pesničky pre deti

 1. Spievankovo

Mária Podhradská a Richard Čanaky sa stali doslova fenoménom medzi slovenskými deťmi a kdekoľvek zavítajú, decká idú z nich zošalieť.  Vydávajú CD s pesničkami, rozprávkami, diskotékou, aj veselou angličtinou. Tiež DVD, kde im vyšlo už 5 kúskov, naposledy Spievankovo o povolaniach. V ponuke nechýbajú detské tričká, kostým Spievanky a Zahrajka, či posteľné obliečky. A tiež knihy, hračky… Spievankovo je top v tomto žánri.
Najbližšie budú mať veľkú akciu napríklad v Tatrách – od 3. do 5.júna môžete spolu so Spievankou a Zahrajkom osláviť Deň detí v Grand Hoteli Kempinski High Tatras. Víkendový pobyt bude plný prekvapení a zábavy.

Na Youtube majú vyše 35.000 odberateľov, toto je pesnička Učiteľka sova z posledného DVD Spievankovo 5:

LD FB

Pridajte sa k nám na Facebooku♥

 

 1. Fíha Tralala

Umelci, ktorí sa rozhodli spraviť svet rozprávkovejším. Už 10 rokov vytvárajú divadelné a hudobné projekty pre deti v neštátnom profesionálnom Divadle na kolesách. Autorkou myšlienky, textov piesní, scenárov, bábok a Fíha je Martina Jelenová.
„Škriatok Fíha tralala vznikol po ôsmich rokoch, keď som nadobudla veľa skúseností, veľa som cestovala a spoznávala detského diváka. Keď som si bola istá, že viem odhadnúť, čo funguje a čo nie, pustila som sa do väčšieho projektu,“ vysvetľuje Martina.
Na Youtube majú neuveriteľných 51.000 odberateľov – pozrite si úžasné video Fíha tralala – Bum Bác:

 1. Miro Jaroš spieva deťom

  Poznáme ho najmä zo Superstar, no posledné roky sa venuje deťom – spieva im, píše pre ne knižky, robí vystúpenia…a deti ho milujú. Vydal už miniknižky s pesničkami o umývaní rúk a čistých zúbkoch, o pravidlách správania sa pri stole, či na ceste, aj DVD pre (ne)poslušné deti. „Objavil som svoje ďalšie ja, o ktorom som predtým netušil. Oveľa viac teraz vnímam svet detí. Vďaka nim sa zo mňa stáva malý chlapec a žijem akosi viac bezstarostne,“ teší sa Miro.

Na Youtube pridáva detské videá pod profilom Galgan Music, kde má vyše 14.000 odberateľov a nájdete tam napríklad aj videoklip Dobré ráno, vstávame!

 1. Ako Kiki a Riki páva zachránili

Krásne ilustrácie, dobrodružstvá milých postavičiek a k tomu aj CD so šiestimi pesničkami. Autorom hudby je známy muzikant a moderátor Mirec Babják. Aranžmány a vokály má pod palcom Peter „Fambi“ Farnbauer, ktorý stojí napríklad aj za vznikom hitu Darinka Mandarinka.
Knižka Ako Kiki a Riki páva zachránili je veľmi hravá, zveršovaná, deťom sa bude určite páčiť. Jedného dňa skoro ráno priletela na dvor vrana, že po rieke čosi pláva a mali by to vytiahnuť. Bračekovia Kiki a Riki nelenili, vytiahli tajnú správu z vody a to páv Emil, uväznený v ohrade, nechce už žiť v zoologickej záhrade. Píše preto svojím kamarátom list, že poňho musia okamžite prísť…

 1. Paci Pac

  Po tom ako sa gitaristovi kapely INEKAFE narodila dcéra a stal sa otcom, začal intenzívne tvoriť detské piesne. Jeho prvým poslucháčom sa stala vlastná dcérka Hanka. Ale keďže spievať nevedel, oslovil študentku herectva so skúsenosťami z detského divadla.
  Tak vznikol hudobno-vzdelávací projekt Paci Pac pre deti od jedného do sedem rokov. Mário Praženec teda skladá hudbu a texty, spieva Adriana Pešinová. Paci Pac robia rôzne koncerty pre deti, polhodinové, 50-minútové, aj s animátorom.

 1. Smejko a Tanculienka

Ďalšia veselá a uspievaná dvojica zo Sliača. Veľmi obľúbené je ich DVD Čáry Máry Fuk. Je to najrozprávkovejšie a najtanečnejšie DVD pre chrobáčikov a ich rodičov, ako sami tvrdia. 75 minút hravých, rozprávkových a tanečných piesní. 19 videoklipov plných kúziel a fantázie.
Program má Smejko a Tanculienka nabitý na niekoľko týždňov dopredu – Zlaté Moravce, Vrútky, Levice, Nitra…

 1. Superdeti – Barbora Rakovská

Barbora nedávno zaujala knižkou Hrebienok, ktorá má naozaj nádherný príbeh a úžasné kresbičky. Nezostala však len pri knihe, ale zachcelo sa jej aj spievať a tancovať…
Detskú hudobnú skupinu SUPERDETI tvoria talentovaní chlapci a dievčatá, ktorí milujú spievať a učiť sa nové piesne. Aby deťom nebolo smutno, prizvali si k sebe jednu dospeláčku, Petru Bubeníkovú. Petra je herečka, ktorú ste mohli vidieť vo viacerých slovenských seriáloch.

CD obsahuje 12 nových slovenských piesní. O hudbu sa postaral Tomi Popovič a texty napísali Barbora Rakovská a Zuzana Štelbaská.
Pozrite si oficiálne video – Hymna:


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Jeden komentár

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.