Ako premeniť nezdary a problémy na úspech?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno si myslíte, že nemáte v živote až toľko šťastia – buď sa vám nedarí, niekto vám hádže polená pod nohy, nie ste na správnom mieste v správnom čase alebo proste na to nemáte. Všetci máme sny a túžby. Každý chce dosiahnuť aspoň menší úspech, no mnohým nie je dopriate. Nikdy sa však nevzdajte. Dejiny sú plné príkladov slávnych ľudí, ktorí sa pevne držali svojej vízie a využívali negatívnu spätnú väzbu na posun dopredu.

Tak napríklad Walt Disney dostal v novinách padáka „pre nedostatok predstavivosti a originálnych nápadov“. Verili by ste tomu?
Koncepciu Disneyho tematických parkov zamietli banky, najrôznejšie výbory, finančníci a miestne inštitúcie viac ako 300-krát, kým sa mu podarilo realizovať Disneyland.
Alebo Steve Jobs. Poznáte to meno? Jasné, že áno. 30-ročného Steva správna rada Apple Computers – firmy, ktorú sám založil-  brutálne vyhodila.

Alebo taká Oprah Winfreyová. Tú stiahli ako moderátorku z obrazovky ako „nevhodnú pre televíziu“ a Beatles odmietla firma Decca Studios, lebo sa im „nepáčilo, ako zneli“ a neboli „vhodní pre šoubiznis.“
Školské vysvedčenia Alberta Einsteina „neboli nič extra.“
Všetci títo ľudia sa líšia od väčšiny iných tým, že sa držali svojho a nestarali sa o to, čo si o nich myslia iní, čo im robia a čo o nich hovoria.

úspech

Ako si siahnuť na úspech

Každý úspešný človek zažil stovky nezdarov a odmietnutí. Medzi ne patria:

  • pomalé alebo žiadne výsledky
  • nedostatok peňazí
  • odklad povýšenia
  • bolesť
  • kritika
  • zlý odhad
  • nešťastie
  • sťažnosť
  • osamelosť

Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Dosaďte si tam to svoje.
„Nezdar však naliehavo poukazuje na záležitosť, ktorú treba zlepšiť a čo treba urobiť, aby vás chválili, boli ste šťastní, mali peniaze, aby vás povýšili a aby vaše výsledky boli lepšie,“ tvrdia svetoznámi autori Allan a Barbara Peasovci v knihe Odpoveď.
Nezdar nie je nič iné ako negatívna spätná väzba ukazujúca, čo nemáte robiť.
Využite to.
Negatívna spätná väzba je taká dôležitá, že by ste ju mali vítať, lebo vám ukazuje správnu cestu k želanému úspechu.

zorganizujte si pracovný životPrečítajte si tiež
Naučte sa organizovať svoj život.

Nevzdávajte sa

A nevzdávajte sa príliš skoro. Cestou k vášmu cieľu budú do vás podaktorí hádzať kamene, ale je na vás, aby ste z tých kameňov vydláždili cestu alebo postavili most.

Číslo, ktoré prekvapí
Až 97% ľudí, ktorí sa vzdali príliš skoro, pracuje pre tri percentá tých, ktorí sa nikdy nevzdávajú…

 

„Nakazte sa“ od úspešných

Vyhľadajte ľudí, ktorí už urobili to, čo plánujete dosiahnuť. Existuje veľa ľudí, ktorí to dosiahli, či už ide o prekonanie rakoviny, výstup na Mount Everest, jazdu na koni alebo naučiť sa ďalší cudzí jazyk. Získali bohatstvo, schudli alebo začali vyrábať organické potraviny.
Niektorí z nich o tom napísali knihy, iní robia kurzy, videonahrávky a návody a väčšinu z toho nájdete na YouTube.

Skúste pozvať takéhoto odborníka na obed alebo na kávu a požiadajte ho, aby bol vaším mentorom. Ak na prvý raz odmietne, požiadajte ho znova. Ak zase povie „nie“, skúste to ešte raz. Tak to robili aj tí úspešní.

Ako dieťa ste sa bez prestania dožadovali toho, čo ste chceli, až kým vám to niekto nedal. Ak vám to nedá prvý, možno vám vyhovie ďalší alebo tretí. Deti sú experti na drankanie od rodičov a väčšinou dosiahnu svoje. Pýtajte si, čo chcete, dožadujte sa znova a znova. Osoba, ktorú ste požiadali dnes, bude možno mať inokedy iný názor, a tak je šanca, že za iných podmienok bude súhlasiť. Nerobte z toho, čo chcete, nijaké tajomstvo a nečakajte, že to namiesto vás niekto urobí alebo dá. To sa nestáva.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.