Romantická večera pri sviečkach 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie náhodou sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. Chutné jedlo nielen zasýti a posilní, ale aj očarí a zlepší náladu. Gurmáni, pre ktorých nie sú potraviny len prostriedkom na prežitie, zažívajú pri dobrom jedle množstvo slastných pocitov.
Ak práve oslavujete s partnerom výročie svojho zoznámenia a po rokoch spoločného života vám nenapadá nič výnimočnejšie, než sviatok osláviť romantickou večerou pri sviečkach, týmto rozhodnutím určite nič nepokazíte. Romantická večera vždy bola, je a bude dôstojnou oslavou výročia každého páru. Krásne prestretý stôl, svietniky so sviečkami a chutné menu vždy vyčaria príjemnú atmosféru. Bez ohľadu na to, či človek patrí medzi labužníkov, alebo len k bežným konzumentom, ktorí si na veľkolepé stolovanie nepotrpia.

 

Slávnostné menu

Pečené kačacie stehná či stejky z roštenky sú ideálnym slávnostným pokrmom Kačacie mäso je dobré vybrať z domáceho chovu a na stejky je najlepšie mäso z mladých býkov či jalovíc. Ak máte pochybnosti o tom, či hovädzie mäsko bude dostatočne mäkké, pred tepelnou úpravou ho naložte na niekoľko hodín do oleja.

Cesta k šťavnatým stejkom je jednoduchá. Je však potrebné poznať pár trikov pri ich príprave. Mäso odležané v olivovom oleji je následne potrebné rovnomerne posoliť, dobre okoreniť a piecť na panvici, ktorá má nepriľnavé dno. Približne tri a pol centimetra hrubé plátky opekajte asi štyri minúty z každej strany, ak chcete, aby mäsko bolo stredne prepečené. Takto pripravené médium stejky preložte do inej nádoby a nechajte ich pred podávaním chvíľku odpočinúť. Kačacie stehná budú maximálne šťavnaté a mäkké vtedy, keď ich niekoľko hodín pred tepelnou úpravou hojne nasolíte a nasolené mäsko necháte odstáť v chladničke.

Na začiatku pečenia kačacích stehien nechajte pekáč v rúre prikrytý a ten odkryte až v druhej polovici pečenia. Mäsko nezabudnite počas tepelnej úpravy niekoľkokrát poliať výpekom. Tak ku kačacine, ako aj k hovädzine sa skvelo hodí čerstvý sezónny zeleninový šalát. Čo sa vína týka, k hydine pasuje suché a polosuché biele víno, k stejkom zasa červené víno plnšej chuti, prípadne sekt.

výročia svadbyPrečítajte si tiež
Výročia svadby. Poznáte všetky ich názvy?

 

Overená klasika

Pod pojmom overená klasika si každý oslavu výročia spolužitia so svojim partnerom predstaví inak, no ak hovoríme o darčeku, obvykle sú to kvety, čím väčšina mužov svojím ženám vždy urobí radosť. Snáď neexistuje príležitosť, na ktorú by sa kvety nehodili. Či chlap vyberie pre svoju milú box ruží, alebo pestrofarebnú  kyticu, originálnu ikebanu či kvet v kvetináči, takýmto výberom nikdy neurobí krok vedľa.

A skvelým tipom na darček je nielen kytica so živými kvetmi, ale aj ovocná kytica či sladká kytica z cukroviniek, ktoré zaujmú svojou nevšednosťou na prvý pohľad. Krásna kytica či kvety v boxe vždy ženu potešia, spolu s nimi jej darujete aj kus energie z prírody.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.