Ako zdravo jesť a nepriberať? 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po tridsiatke sa metabolizmus človeka začína pomaly, ale isto spomaľovať. Okolo päťdesiatky je už doslova lenivý. Pokiaľ chcete svoj metabolizmus zrýchliť, čo najčastejšie sa hýbte, obmedzte konzumáciu príliš kalorických nápojov a potravín, do jedálneho lístka si pridajte viac bielkovín a čerstvej zeleniny.

Pokiaľ vám záleží na štíhlej línii, jedzte pravidelne a osvojte si pravidlo polovice taniera. To znamená, že jedna polovica taniera má byť vždy zaplnená zeleninou, druhá polovica sacharidmi a bielkovinami. Konzumujte len kvalitné potraviny. Ideálnym zdrojom bielkovín je domáca hydina.
Morčacie či kuracie mäso z farmy je nielen zdravšie, ale aj chutnejšie. Neobsahuje antibiotiká, ani stimulátory rastu. Hydina na farme je kŕmená prirodzeným krmivom, má dostatok pohybu, slnka, čerstvého vzduchu a žije v dobrých hygienických podmienkach. Do mäsa z ekologického poľnohospodárstva sa nepridávajú žiadne chemické látky či prípravky, ktoré trvanlivosť mäsa umelo predlžujú.

 

Spaľovače tukov

Pokiaľ množstvo kalórií, ktoré denne človek spáli pri bežných činnostiach prevyšuje kalórie, ktoré prijme vo svojej potrave, vtedy prirodzene chudne. No pokiaľ príjem kalórií v strave za deň prevyšuje množstvo kalórií, ktoré človek v ten deň spáli, vtedy automaticky priberá.

Prirodzený telesný metabolizmus je možné zrýchliť pomocou spaľovačov tukov, pretože spaľovače tukov zvyšujú schopnosť tela tuky spaľovať. Kalórie sa spaľujú buď pomocou tepla – mierne zvyšujú telesnú teplotu, alebo stimulujú vylučovanie adrenalínu, alebo potláčajú chuť do jedla. Tiež pomáhajú telu zbaviť sa nadbytočnej vody odvodnením.
Je však dôležité vedieť, že spaľovače tukov sú len doplnkovým prostriedkom na zrýchlenie ľudského metabolizmu. Základom štíhlej línie a optimálnej hmotnosti je kontrolovaný príjem kalórií, zdravá strava, správny pitný režim a najmä dostatok pohybu vo forme pravidelného cvičenia.

SIBO a tráveniePrečítajte si tiež
Ako vaše trávenie potrápi SIBO? A viete, čo to je?

 

Nakupujete v e-shopoch?

Či nakupujete v e-shopoch potraviny, spaľovače tukov, alebo akékoľvek iné výrobky, v každom prípade je dobré vedieť, že aktuálne je v platnosti nové nariadenie o ochrane osobných údajov, ktoré stanovuje internetovým obchodom určité povinnosti.

Ochrana osobných údajov v každom e-shope musí byť zabezpečená v súlade s platnou právnou úpravou, čo eviduje Úrad na ochranu osobných údajov. Evidencia osobných údajov pozostáva z identifikačných údajov prevádzkovateľa a jeho informačného systému. Z neho musí jasne vyplývať účel – právny základ, prečo prevádzkovateľ osobné dáta ľudí, nakupujúcich v jeho internetovom obchode zberá. Okrem zoznamu musí prevádzkovateľ uviesť aj rozsah spracovávaných osobných údajov a pokiaľ má v úmysle dáta svojich klientov poskytnúť tretej strane, tieto môže sprístupniť len na právne podloženom základe.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.