Silvester na horách? Tieto tipy sa Vám zídu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oblečenie na párty po lyžovačke by v každom prípade malo byť teplé a pohodlné, ale tiež niečím zaujať. Ak je párty spojená aj s oslavami posledného dňa roka, potom by outfit mohol byť ešte o niečo výraznejší. To sa dá dosiahnuť pomocou rôznych módnych doplnkov alebo zaujímavými kombináciami jednotlivých odevných kúskov. Nebojte sa kombinovať ani na prvý pohľad nesúrodé materiály či vzory.
A ako by znela rada pre tie, ktoré sa rozhodli pri tejto príležitosti rozšíriť svoj šatník? Prihliadajte na to, aby odev bol nositeľný i počas bežných dní!

 

Kvalita sa bude nosiť stále

Lídrom v lyžiarskom oblečení je značka Toni Sailer. Ak hľadáte luxusné oblečenie na lyžovačku alebo après ski párty pod holým nebom, je to určite rozumná voľba. Lyžiarske bundy a nohavice majú vynikajúce funkčné vlastnosti a pri správnej údržbe vám vydržia niekoľko sezón. Bunda vás dlhé roky zahreje aj mimo svahu, napr. pri prechádzkach po zasneženej prírode či guľovačke s deťmi. Kvalitu pocítite na vašom pohodlí, keď vám nebude horúco ani zima, a nič vás neobmedzí v pohybe. A tiež ju badať na precíznom spracovaní oblečenia a v dômyselných detailoch.

Toni Sailer bundy a nohavice sú výnimočné svojim dizajnom a takmer s istotou každý skúsenejší lyžiar hneď spozná, o akú značku ide. Čo by však, okrem vyššie spomenutého, mohlo byť dôležité pre vás – oblečenie zvýrazňuje prednosti postavy a naopak, drobné nedostatky zakryje.

V prípade après ski párty je bežné, že sa ľudia na nej zúčastnia oblečení v tom, v čom lyžujú – dokonca aj keď sa koná vo vnútri. Prezliecť sa do iných šiat sa vám neoplatí najmä vtedy, ak vleky budú pustené i večer, resp. v noci a na Silvestra chcete stihnúť ešte zopár jázd v tomto roku.
Ako by mal lyžiarsky outfit pri tejto príležitosti vyzerať? Zvoľte bundy a/alebo nohavice vo výrazných farbách – červenej, žltej, ružovej,… alebo vsaďte na polnočnú modrú, či tajomnú fialovú. Slávnostný šmrnc dodajú oblečeniu lesklé až metalické materiály. Ak sa chcete odlíšiť, lyžiarsku bundu môžete nahradiť funkčnou vestou, prípadne si obliecť overal.

silvester na horách

 

Skúste zaujať praktickým doplnkom

Lyžiarsky outfit jednoznačne ozvláštnia lyžiarske okuliare – najmä ak sa vyznačujú netypickým tvarom, výrazným rámom alebo farebnosťou skiel. Kým čiapku a šál si v après-ski bare zložíte, okuliare poslúžia ako štýlová čelenka, ktorá udrží rozlietané vlasy ako-tak pod kontrolou.
To, že na svahu je tento módny a hlavne praktický doplnok nevyhnutnosťou, spomínať nemusíme. Chráni oči pred úrazom, snehom, drobnými predmetmi, UV žiarením a prievanom. Pri lyžovaní si ho môžu dovoliť aj krátkozrakí, resp. ďalekozrakí športovci. Buď sa na lyžiarske okuliare dá pripevniť klip s dioptrickými sklami, alebo sa pod okuliarmi s označením OTG nosia štandardné dioptrické okuliare. V prípade, že by ste sa rozhodli pre klip a hneď z lyžovačky zamierili do après-ski baru, majte po ruke aj klasické dioptrie – s lyžiarskymi okuliarmi na očiach by ste totiž v uzavretej miestnosti vyzerali divne.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

Ďalšie nadčasové kúsky vhodné na hory, na párty po lyžovačke i do kancelárie

Nie každému vyhovuje byť v lyžiarskom oblečení celý deň a ešte aj na večerných oslavách. Pohodlné nemusia byť najmä lyžiarky obuté príliš dlho. Preto, ak sa oslavy budú konať vo vnútri, pokojne sa prezlečte a prezujte. Nadčasovými kúskami ženského šatníka sú dámske blúzky alebo tuniky. Tuniku si môžete obliecť do kancelárie aj na après-ski párty namiesto minišiat či dlhšieho pulóvra – v závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobená.
Košeľové tuniky a predĺžené blúzky sa výborne dopĺňajú so štrikovaným svetrom alebo kardigánom, pričom trendový efekt dosiahnete, ak budú spopod vrchnejšej časti oblečenia vytŕčať aspoň o 10 cm.

Dlhšou blúzkou perfektne zamaskujete širšie boky i stehná, čiže dolnú časť tela môžete bez rozpakov odieť do úzkych džínsov alebo legín. Okrem dlhších košieľ a blúzok sú hitom tohtoročnej zimy pletené a háčkované veci z vlny – veď nakoniec, bez nich si pobyt na horách ani nevieme predstaviť. Celkový outfit dotvoríte pohodlnými čižmami nad kolená alebo členkovými čižmami s kožušinkou.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.