Máme pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slovensko patrí medzi menšie štáty, no je obdarené množstvom prírodných, kultúrnych aj historických krás. Vedeli ste, že máme vyše 120 hradov a zámkov, a ďalších 200 kaštieľov? V prepočte na obyvateľa je to najviac na svete. Alebo že na území Slovenska nájdete viac ako 6000 jaskýň? Pýchou Slovenska je 9 národných parkov a ďalších 7 lokalít sa dostalo do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. No a máme aj pralesy, púšť aj kameňopád.

Jednoducho – spoznávať Slovensko sa rozhodne oplatí. Máme pre vás niekoľko cestovateľských tipov, za ktorými ani nemusíte cestovať príliš ďaleko. A ak milujete cestovanie, rozhodne si nenechajte ujsť veľtrh cestovného ruchu, ktorý bude opäť úžasným zdrojom cestovateľských snov a inšpirácie. Začína sa už 25. januára v Inchebe.
Najskôr vám predstavíme pár lákadiel a nižšie nájdete aj SÚŤAŽ o 6 vstupeniek, pričom každá je v hre o zájazdy s BUBO.

 

Pralesy, púšť aj kameňopád

Je neuveriteľné, koľko toho ukrýva Slovensko…a mnohé zákutia a lokality vlastne ani nepoznáme. Práve takéto cestovateľské veľtrhy sú ideálnou príležitosťou objaviť niečo nové, povypytovať sa, ako sa tam dostať, kde sa ubytovať a koľko by to vlastne stálo.

Pravdou je, že pri honbe za zážitkami, pamiatkami, zrúcaninami či unikátnou prírodou sme ochotní míňať veľa peňazí, času a cestovať aj stovky kilometrov. No jedinečné miesta nám  prináša aj Slovensko a máme ich prakticky hneď za rohom. Sľubujú nielen nezabudnuteľný pohľad, ale aj originálnu fotku na pamiatku. Už ste ich videli?

Šomoška. Kameňopád, more a gotický hrad

Hneď niekoľko unikátov ponúka Národná prírodná rezervácia Šomoška. Nachádza sa na hraniciach s Maďarskom neďaleko Fiľakova v Cerovej vrchovine.
Nájdete tu vulkanický vodopád vysoký deväť metrov a starý asi štyri milióny rokov, za ktorého pôvodom stojí obdobie činných sopiek na území Slovenska. Ich magma sa po dotyku s povrchom zeme menila na postupne tuhnúcu lávu a na výsledok sa môžeme pozerať dodnes.
Neďaleko sa nachádza ďalší prírodný skvost – kamenné more a prejsť sa môžete aj k tajomnej zrúcanine gotického hradu.

Nedotknutý Badínsky prales

Málokto vie, že na Slovensku je vyše 70 pralesov. Ten Badínsky sa nachádza len desať kilometrov od Banskej Bystrice. Nedotknutá príroda pralesa má rozlohu viac ako 30 hektárov. Obrovské jedle biele majú približne 400 rokov, výšku 46 metrov a ich obvod kmeňa presahuje 550 centimetrov.

Badínsky prales

Slovenská púšť Šranecké piesky

Približne v polovici cesty medzi obcami Lakšarská Nová Ves a Plavecký Mikuláš natrafíte na neobvyklú krajinu pripomínajúcu africké púšte a piesočné duny. Piesok sem navial vietor z rieky Moravy pred miliónmi rokov, a dal tak tejto oblasti výnimočný charakter. Táto oblasť patrí medzi chránené oblasti európskeho významu, žije tu niekoľko vzácnych druhov flóry aj fauny.

 

Stovky tipov na veľtrhu Slovakiatour

slovakiatour 2018Kuba, Thajsko, Turecko, Indonézia, Dominikánska republika – to je len pár krajín, ktoré sa predstavia na veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour 2018.
Od štvrtka 25. do nedele 28. januára tam pod jednou strechou naozaj nájdete stovky slovenských i zahraničných cestovateľských tipov.

Čo tak ochutnať rumy z Dominikánskej republiky, spoznať turistický potenciál Petrohradu, naladiť sa na zaujímavé kubánske destinácie, ale aj indonézsku kultúru? Alebo môžete odhaliť chorvátsky ostrov Vir.
Nielen to, ale ešte viac aj s lovcami zážitkov na víkendovom festival cestovateľských filmov Bubo Bál – Camera Slovakia, ponúkne veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Inchebe. Podujatie sa uskutoční súbežne s veľtrhom gastronómie Danubius Gastro.

 

SÚŤAŽ o 6 vstupeniek na Slovakiatour 2018

Slovakiatour patrí každoročne medzi najobľúbenejšie veľtrhy na Slovensku…napokon, všetci radi cestujeme 🙂 Vstupenky si môžete kúpiť priamo na mieste alebo vopred na Predpredaj.sk. Vyjdú vás na 7 eur, zľavnené 5 eur, no vďaka magazínu LepšíDeň.sk ich môžete mať zadarmo.
Stačí byť naším fanúšikom na Facebooku a tam pod súťažným postom napísať do komentárov svoju obľúbenú lokalitu na Slovensku. Kde sa vám mimoriadne páčilo? Kam sa radi vraciate?
Napíšte a v pondelok vyberieme 3 z vás – každý dostane po dve vstupenky, aby ste mohli zobrať svojho blízkeho, priateľa, či iného milovníka cestovania.

slovakiatour


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.