Športový výstroj, ktorý nesklame. Ako ho získať bez zruinovania peňaženky?  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zadovážiť si kvalitný športový výstroj klasickým spôsobom počas sezóny je finančne náročné. Avšak vždy existujú aj iné alternatívy, ako môžete výstroj vrátane oblečenia nadobudnúť lacnejšie. Poradíme vám, ktoré to sú! A pridáme konkrétne tipy na funkčné oblečenie a lyže od renomovaných výrobcov, momentálne dostupné za zlomkovú cenu.

 

Využívajte zľavy…

Jednou z možností je sledovanie výpredajov. Sezónny artikel sa dá najvýhodnejšie nakúpiť mimo obdobia, na ktoré je určený. Zlacnené odevy nemusia byť chybné alebo nemoderné. Práve naopak, u značkových vecí máte istotu v kvalite a nadčasovosti. Z módy tak rýchlo nevyjdú, a pri správnej údržbe si zachovávajú svoje funkčné vlastnosti veľmi dlhý čas. Dôvodom výpredaja je obvykle potreba vyprázdniť sklady, a teda vytvoriť peňažnú hotovosť a priestor pre nové produkty.

TIP
Už dlhšie pokukujete po športovom alebo voľnočasovom oblečení značky Under Armour? Nastala vaša šťastná chvíľa, pretože v TopSki práve prebieha výpredaj s cenami nižšími o niekoľko desiatok Eur. Týka sa under armour tričiek, mikín, legín, šortiek, teplákov a topánok pre mužov i ženy.

 

bazáre a požičovne!

Druhý spôsob je nákup z druhej ruky. V bazároch častokrát nájdete kvalitné kúsky s minimálnymi znakmi opotrebenia a plnou funkčnosťou. Stav veci si pred kúpou vždy overte. Je lepšie uprednostniť používané značkové lyže z bazáru ako čisto nové bez mena, neoverené a nedostatočne bezpečné. Dôverovať môžete určite bazárom, ktoré prevádzkujú samotní predajcovia lyží a športových potrieb. Súčasťou služby je totiž dôsledná kontrola a kompletný servis predávaných použitých predmetov.

TIP
Ak patrí k vašim záľubám lyžovanie, určite ste už počuli o značke Rossignol. Špecializuje sa najmä na výrobu zjazdových a bežeckých lyží a lyžiarok. Medzi lyžiarmi má veľmi dobrú povesť. A dobrá je aj správa, že bohatý výber rossignol lyžiarskych potrieb a doplnkov pre deti a dospelých ponúka špecializovaný bazár predajcu SuwiSport.

Poslednou možnosť ako ušetriť peniaze, je prenájom. Od niektorých predajcov si môžete športovú výbavu, napr. spomínané lyže a lyžiarky, prenajať dlhodobo. No pokiaľ nelyžujete pravidelne, na jednorazovú lyžovačku si potrebný výstroj požičajte z požičovne, ktorá sa nachádza priamo v lyžiarskom stredisku.

výstroj na behaniePrečítajte si tiež
Správny výstroj na behanie podľa majsterky sveta.

 

Extra tip – ocenia ho najmä bežci a turisti

Nie sú drahé, no dokážu výrazne zvýšiť komfort pri športovaní… Čo je to?
Všetci, ktorí tipujú ortopedické vložky, resp. vložky do topánok, uhádli správne. Táto investícia sa oplatí, aj keď nemáte akútny problém s boľavými nohami. Nosením vhodných vložiek odbremeníte kĺby, kosti a svaly od neprimeranej záťaže, minimalizujete riziko vzniku haluxov a iných deformít chodidla, a dokonca môžu vaše nohy pri športe relaxovať. Samozrejmosťou pri športových vložkách je ich antibakteriálna úprava – v topánke sa nešíria baktérie spôsobujúce infekciu nôh a nepríjemný zápach.

— PR článok —
Foto: Dreamstime


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.