Sychravé jesenné počasie a zrážky môžete využiť vo svoj prospech

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pociťujete to aj vy, že letné počasie sa z našej krajiny vytratilo rýchlejšie ako pena v kapučíne? Príde vám sychravá jeseň deprimujúca a daždivé počasie otravné? Už nemusí. Naopak, z intenzívneho úhrnu zrážok môžete veľmi dobre vyťažiť.
Stačí mať v blízkosti domu nádrž na dažďovú vodu, ktorá bola vyrobená podľa tých najprísnejších ISO noriem.

Potrebujete nádrž na dažďovú vodu

Zber dažďovej vody je jednou z najjednoduchších a najstarších metód hospodárenia so vzácnym zdrojom a obsluhy domácnosti. A dôvodov je hneď niekoľko. Cena pitnej vody, ktorú ste možno doteraz používali na zalievanie vašej záhrady, čistenie auta, záhradného nábytku, terasy alebo chodníka, rapídne stúpa.

Pri zvyšujúcich sa cenách energie to nie je dobrá správa pre žiadnu domácnosť. S kvalitnou nádržou na dažďovú vodu sa ale môžete niektorým zbytočne vysokým nákladom vyhnúť. Stačí si vybrať správny rozmer nádrže a miesto, kam ju na vašom pozemku umiestnite. Nakoľko ide o nádrž, ktorá bude pod zemou, nemusíte sa obávať toho, že by vám ubrala z už tak malého priestoru na život v prostredí prírody, ktorá je dnes veľmi vzácna.

záhrada pre relax a meditáciuPrečítajte si tiež
Záhrada na relax aj meditáciu. 4 rady dizajnérky.

 

Výhody dažďovej vody

Okrem toho, že je tento zdroj tekutiny zadarmo, disponuje aj mnohými inými výhodami. Dažďová voda je často oveľa mäkšia ako tá pitná. Takže nielen kvety, ale aj oprané oblečenie v tejto vode nebude tak zničené. Samozrejme, závisí aj od toho, v akej oblasti sa nachádzate.

Výhodou je aj menší obsah chemikálií, ktoré sa v tejto vode nachádzajú, pretože sa nečistí žiadnym chlórom. Zberom dažďovej vody tiež zabraňujete zbytočnému vyčerpaniu zdrojov podzemnej vody.

Dažďovej vode sa často pre jej obsah pripisujú aj omladzujúce a liečivé vlastnosti. Je jemnejšia ako voda z vodovodu, a preto má priaznivý vplyv na stav pokožky a vlasov. Je vhodná aj na spomínané  pranie a zalievanie, pretože neobsahuje chlór a vápnik.

Využite teda tento jej potenciál na starostlivosť o svoju domácnosť a odmenou bude pre vás nielen nižší účet ročného vyúčtovania.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.