TOP 5 najlepšie farby na vlasy a ich druhy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Farby na vlasy sú hlavným produktom kozmetických spoločností. Základným účelom je umožniť ľuďom úplne alebo čiastočne zmeniť farbu vlasov. Moderné farby na vlasy sú bezpečné výrobky, ktoré prechádzajú mnohými testami predtým, ako sa dostanú k spotrebiteľovi. Každý rok sa vylepšujú a s novým technologickým riešením sa stávajú mäkšie a šetrnejšie k vlasom. Obsahujú čoraz viac ošetrujúcich zložiek a čoraz menej agresívnych látok.
Nižšie vám predstavíme TOP 5 najlepšie farby na vlasy (schválne, ktorú z tých značiek ste už niekedy použili?:-) ). A ukážeme rozdiel medzi druhmi – prírodné, fyzikálne a chemické farby na vlasy.

 

Prírodné, fyzikálne a chemické farby na vlasy

  • Medzi prírodné farbivá patrí henna a basma. Je nutné pripomenúť, že pri týchto farbách sú často nepredvídateľné výsledky. Musíte byť zvlášť opatrní, ak sú vaše vlasy už farbené. Nie je vždy ľahké zafarbiť hennou sivé vlasy.
    Vlasom môžete dať svetlý odtieň aj harmančekom, škoricou, citrónovou šťavou, medom alebo inými prírodnými prostriedkami. V tomto prípade však nehovoríme o stálosti farby.
  • Fyzikálne farby alebo priame pigmenty neprenikajú do štruktúry vlasov, zostávajú na povrchu. Zároveň môžu dať vlasom dokonca výraznú farbu na nejaký čas. Priame pigmenty sa nanášajú priamo na vlasy a zmývajú sa dostatočne rýchlo. Môžu to byť napríklad balzamy, šampóny, masky, farebné spreje, pastelky, gély a maskary na vlasy.
  • Chemické farby na vlasy prenikajú do štruktúry vlasov a menia ich farbu. Medzi sebou sa tieto farby môžu líšiť aj stálosťou. Existujú permanentné a semipermanentné farby na vlasy.

najlepšie farby na vlasy

Top 5 najlepšie farby na vlasy

1. L’OREAL

Francúzska spoločnosť L’OREAL je uznávaným lídrom vo výrobe prémiovej kozmetiky a výrobkov na starostlivosť. Farby tejto značky spĺňajú všetky potrebné požiadavky. Ľahko sa používajú, sú bezpečné a poskytujú vynikajúce výsledky a dlhodobé účinky. Kombinácia týchto vlastností umožňuje, aby boli výrobky L’OREAL široko používané ako v drahých kaderníckych salónoch, tak aj doma.

2. SCHWARZKOPF

Najstaršia spoločnosť z našej ponuky, ktorej história siaha viac ako 120 rokov späť. Počas tejto doby sa značka zmenila z malého rodinného podniku na globálnu značku v oblasti vlasovej kozmetiky. Dnes sú výrobky spoločnosti žiadané a obľúbené na celom svete.
Spoločnosť SCHWARZKOPF neustále vyvíja nové vzorce a technológie. Príkladom je jemná farba na vlasy Perfect Mousse, vyrobená vo forme peny.

3. WELLA

Farby WELLA sú jedným z najdostupnejších produktov v kategórii elitných výrobkov. Poteší zákazníkov stálosťou a jemným prístupom k vlasom. Farby tejto značky si môžete kúpiť v ktoromkoľvek obchode s kozmetikou alebo si kliknite na tento výber farieb. Paleta farieb obsahuje širokú škálu odtieňov, takže nebude ťažké zvoliť si ten správny.

starostlivosť o vlasyPrečítajte si tiež
Starostlivosť o vlasy. 10 mýtov, ktorým nemusíte veriť.

4. MATRIX

Spoločnosť založili koncom minulého storočia a už v roku 2000 sa stala súčasťou svetoznámej kozmetickej skupiny L`Oreal. Stala sa tak jednou z najrýchlejšie rastúcich značiek vo svojom segmente. Vlastnosťou výrobkov MATRIX je použitie samonastavovacích pigmentov, ktoré zaisťujú dosiahnutie požadovaného výsledku s vysokou presnosťou.

5. LONDA Professional

Spoločnosť LONDA je spotrebiteľom známa už od 60. rokov. Na začiatku tohto storočia sa značka stala súčasťou nadnárodného koncernu Procter & Gamble, získala si svetovú slávu a stále drží vedúcu pozíciu na trhu krásy. Farbivá od Londa do roku 2004 boli určené výlučne na domáce použitie. Séria farieb Londacolor je jednou z najobľúbenejších medzi kupujúcimi.

— PR článok —
Foto: Makeup.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.