Dámy, vyskúšajte horskú cyklistiku aj vy. Zábava je zaručená

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Výlet na bicykli do hôr je skvelý spôsob ako sa dostať do formy, tráviť čas s priateľmi a čo je najdôležitejšie, uniknúť z mesta a baviť sa. Ponúkame vám niekoľko tipov, prečo a ako vyraziť do hôr. Ako si užiť dámsku jazdu plnú cyklistických dobrodružstiev a zábavy s úspešným návratom a zrelaxovanou mysľou. Verte tomu, prečistí vám to hlavu a dostane do formy 🙂

 

Horská cyklistika – čo čakať?

V horách na vás čaká rôzny terén. Prašné poľné cesty, nerovný trávnatý terén, štrkové cestičky, uzučké chodníčky vhodné pre jedného jazdca, stúpania a klesania, cik-cakové trate a rôzne prírodné i umelo vybudované prekážky.
Samozrejme, že mimo mesta musíte očakávať rôznorodosť terénu či dokonca neprejazdné úseky, ba možno narazíte aj na nejakých zvieracích obyvateľov lesa. To sú dôvody prečo by ste mali ísť vlastným tempom a zvoliť si takú trasu, ktorá bude vyhovovať vašim schopnostiam aj schopnostiam všetkých členiek výletu. Cieľom je vypadnúť do prírody a užiť si čo najviac zábavy.

 

Bicykel do terénu

Existujú rôzne typy horských a crossových bicyklov vhodných na lesné a horské terény. Ako vybrať ten správny?
Odpovede na otázky uvedené nižšie vám pomôžu vybrať si taký model, ktorý bude najviac vyhovovať vašim potrebám:

  • Kam budete najčastejšie jazdiť?
  • Aký máte rozpočet? Nezabudnite, že okrem bicykla vám bude treba aj zopár doplnkov – štýlová prilba na bicykel, cyklistické rukavice, cyklistická taška pod sedadlo so základným náradím, cyklistické nohavice apod.
  • Aké sú vaše jazdecké ciele? Chcete sa v jazdení zdokonaliť či dokonca absolvovať cyklo preteky?
  • Máte radi high-tech  alebo skôr jednoduchosť? Potrpíte si na dizajn alebo preferujete funkčnosť?
  • Čo od bicyklovania vlastne očakávate? Zábavu, fitnes, strávenie času s partiou priateľov?

Mnohé ženy,  ktoré zbožňujú pešie či cyklo výlety do prírody, chcú žiť v súlade s prírodou. A preto aj takáto prírodná kozmetika ich úmysel podporuje. Táto kozmetika sa vyrába z prírodných rastlinných zložiek, šetrným výrobným procesom, aby sa v nej zachoval účinok prírodných látok.

ako na horskú cyklistiku?

 

Správne sedadlo

Ďalším kľúčovým detailom pohodlnej jazdy je sedadlo – malo by sa vám sedieť čo najpohodlnejšie. Prezrite si rôzne sedadlá – dámske modely, aj univerzálne.
Dámske sedadlo je navrhnuté pre širšiu panvu, takže ak máte úzke boky, môže vám viac vyhovovať pánske sedlo. Pamätajte si aj to, že sedlá na horských bicykloch umožňujú rýchlo meniť pozíciu tela zo sedu do stoja. Komfort jazdy zvyšuje aj odpružená sedlovka.

najkrajšie cyklookruhyPrečítajte si tiež
Najkrajšie cyklookruhy slovensko-rakúskym pohraničím.


Čo si na horskú cyklistiku obliecť?

Oblečenie nám pomáha byť v bezpečí a cítiť sa pohodlne. Cyklistické rukavice nielenže zvyšujú luxus jazdy, ale sú aj bezpečnostným prvkom. Rukavice na horskú cyklistiku majú tenšie polstrovanie, ktoré umožňuje optimálny úchop riadidiel a vynikajúcu kontrolu nad bicyklom, na chrbte rúk sú spevnené a sú na nich froté prvky na utieranie tváre. Okrem toho sú priedušné a teda vhodné aj počas horúcich dní.

Zrejme budete chcieť aj pekné a funkčné dámske nohavice na bicykel. Ak si netrúfate na úplne obtiahnutý strih, vyskúšajte kraťasy, ktorých vrchná vrstva je voľnejšia alebo šitá ako sukňa z pevnejšieho pružného materiálu, ktorý vás ochráni pred kríkmi a konármi. Do rozkroku ich spodnej vrstvy je všitá mäkká výplň zo semišu či gélu.
Kvalitné cyklonohavice odvádzajú vlhkosť od tela a sú priedušné, zväčša bezšvové, s príručným vreckom. Niektoré modely majú dokonca odvetrávanie na zips a sieťové časti zvyšujúce celkový komfort.
Nohavice by vám nemali brániť v pohybe a mali by vám sedieť ako druhá koža. Pamätajte, že vaša koža by mala byť to jediné, čo pod nimi bude.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.