Zhoršená chôdza, malátnosť a závrate signalizujú problémy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Identifikovať pravú príčinu bolesti má niekedy problém aj samotný lekár. V niektorých prípadoch sú ľudia odkázaní na vlastnú starostlivosť a liečbu, pretože lekár im jednoducho nevie pomôcť. Ani medicína nemá liek na všetko a občas je to objektívna príčina: naše telo je stále v určitých oblastiach záhadou a vie nás prekvapiť, zaskočiť.

Samozrejme, že to nie je pravidlo a význam lekárskeho zásahu sa nedá v mnohých prípadoch poprieť. No občas je situácia úplne iná a vtedy je dobré, keď sa snažíme pomôcť sami sebe. Existuje mnoho dobrých tipov a rád, ktoré sa odovzdávajú z pokolenia na pokolenie. Sú osvedčené, vyskúšané a často zaberú okamžite.

 

Zdravie si treba chrániť

Človek, ktorý je zaneprázdnený a má plnú hlavu starostí si musí uvedomiť, že zdravie je len jedno. V tom zhone a zamestnaný inými myšlienkami zvykneme  zdravie odsúvať na druhú koľaj a to môže byť začiatok problémov. Nemusia sa objaviť okamžite, ale môže v nás nenápadne a plíživo narastať.

Základom je pozorovať vlastné telo a akúkoľvek odchýlku, ktorá pretrváva dlhšie konzultovať s odborníkom. Tiež je nutné dodržiavať správnu životosprávu a pravidelne sa hýbať a cvičiť. Už trošku viac aktivity denne, ako sme bývali zvyknutí, nám pomôže. Vybehnúť po schodoch do práce. Prejsť do obchodu za rohom pešo a nie autom. Ráno si trošku zacvičiť.

závrate bolesť hlavyPrečítajte si tiež
10 tipov, ako sa zbaviť migrény a bolestí hlavy.

Závrate, malátnosť, zhoršené dýchanie

K najčastejším a naozaj diskutovaným problémom patria nepríjemné bolesti hlavy. Človek, ktorý si týmto stavom prešiel, ocení každý jeden deň bez takýchto príznakov.
Cefalea – bolesť hlavy je najčastejšou príčinou, pre ktorú sa pacienti rozhodnú navštíviť lekára. Na každodenné bolesti sa sťažujú asi 2 % dospelých a sporadicky sa vyskytuje bolesť približne u 90 % pacientov. Delí sa na:

  • primárnu
  • sekundárnu

Príznaky ako závrate, malátnosť a zhoršené dýchanie sú len časťou z toho, čo vám môže naznačiť, že nie je čosi v priadku. Veľmi zlé je to v prípade, keď sa vám hlava zatočí pri chôdzi v moderných dámskych lodičkách. Tento stav vás môže doslova prekvapiť a dokonca spôsobiť aj nemalé problémy. V takýchto prípadoch sa odporúča návšteva neurológa.

 

Nezáleží jej na okamihu ani mieste

Bolesť hlavy je nepríjemná aj v tom, že nás obmedzuje v bežných činnostiach. Koniec koncov zasahuje oblasť nášho mozgu, čo znamená, že celý organizmus má tým pádom stopku. Veľmi nepríjemné je trpieť bolesťou hlavy v práci. Vtedy, keď sa konečne rozhodnete ísť dovolenkovať a na dlhú cestu si obujete dámske sandále a do toho sa pridruží niekoľkodňová bolesť.

Pokiaľ sa závrate a podobné príznaky opakujú, neváhajte situáciu riešiť. Dodržujte pitný režim v pravidelných intervaloch, len v krajnom prípade užite liek na bolesť. Pravidelne cvičte a doprajte si masáž chrbtice, ktorej stav je v mnohých prípadoch najčastejším dôvodom pre vznik bolesti hlavy.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.