Zdravé maškrty, ktorými v práci zaženiete hlad

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Určite aj vás občas prepadne chuť na čosi sladké. Na nejakú malú maškrtu, niečo dobré, maličké, ale hlavne sladké 🙂
Odborníci na výživu upozorňujú, že práve takéto maškrtenie pri počítači nám pridáva kilá navyše. Nekontrolujeme sa, nevychutnáme si tú sladkosť a zjeme viac. A často nezdravé čokoládky, poriadne sladké zákusky, keksíky.
Ktoré sú však tie zdravé maškrty? Po čom siahnuť, ak vás prepadne chuť na maškrtenie v práci?

Verte, že každodenný koláčik ku káve  vedie k pribúdaniu kíl na váhe. Zabudnite aj na  automaty či návalový nákup čokoládových tyčiniek v obchode. Existuje pár účinných trikov, na ktoré treba myslieť: základom sú aspoň nejaké raňajky, ktoré odsunú chuť na “niečo sladké” už o deviatej. Majte pod kontrolou svoj stres, pretože ten väčšina ľudí “zajedá”. 

 

Zdravé maškrty do práce

Už vopred si pripravte zásoby zdravých maškŕt do priehradky v skrini alebo na vašom pracovnom stole.
Existuje niekoľko alternatív spomedzi ktorých si môžete vybrať a zároveň nepribrať. Najlepšie sú maškrty, ktoré obsahujú veľa vitamínov, vlákniny a bielkovín. Po čom siahnuť keď vás prepadne chuť na sladké?

Orechy

Orechy pozostávajú z tukov, bielkovín, vitamínov i minerálov.
Vlašské orechy obsahujú zdravú dávku omega 3 mastných kyselín, železa, vápnika či zinku, a preto sú tou ideálnou voľbou.
Mandle sú skvelým liekom proti páleniu záhy. Obsahujú taktiež veľa vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie čriev.
Pistácie v sebe skrývajú množstvo vitamínov a antioxidantov.

Ani s orechmi by ste to však nemali preháňať. Odporúčaná denná dávka je približne 30 – 50 gramov, čo predstavuje približne jednu plnú hrsť. Nasypte si orechy do musli alebo si nimi môžete dochutiť ovsené kaše či jogurty.

oriešky ako zdravé maškrty

 

Med

Toto prírodné sladidlo nemôže chýbať  v domácnosti, ani v kancelárii či kuchynke v práci. Lyžičkou medu do čaju alebo priamo do úst si osladíte život a spravíte niečo dobré pre svoje zdravie. Med obsahuje veľa vitamínov, minerálnych látok či enzýmov. Pôsobí protizápalovo a antibioticky. Okrem toho prospieva tráveniu. Posilňuje imunitný systém, nervový systém a blahodarne pôsobí aj na srdce a cievy.

Ak po celom dni pri počítači pocítite bolesť hlavy, lyžička medu vám môže pomôcť. Keďže sa rýchlo vstrebáva, je účinným prostriedkom pri liečbe migrény a bolesti hlavy. Slovenský med získava každoročne ocenenia svetovej kvality. Nezabudnite si preto jeden pribaliť so sebou do práce a v prípade túžby po sladkom siahnite po kvalitnom slovenskom mede. Dobré je vybrať si naozaj kvalitný med, nie lacné náhrady v obchodoch – rôzne zmesy medov. Skôr siahnite po medoch od včelárov na trhovisku, alebo od známeho. Prečítajte si 7 tipov, ako roroznať, či ide skutočne o pravý med

med zdravá maškrta

 

Niečo lepšie ako nutela: Slowtella

Ak vás dobehla chuť na sladké, majte v zásuvke lyžičku a slowtellu.
Ak ste ju ešte neochutnalu a stále kupujete len nutelu, robíte veľkú chybu!
Tento jemný krém je vyrobený z kvalitného kakaa Fino de Amora z Kolumbie a z čerstvých pražených lieskovcov. Slowtella je vegetariánska ale i vegánska, takže v nej nenájdete ani štipku mlieka či sójového lecitínu. Je preto zdravou alternatívou pre všetkých alergikov.
Orechy pôsobia blahodárne na pamäť a kakao zas redukuje stres. Slowtella taktiež obsahuje zdravé tuky, bielkoviny i vlákninu.

Zaujímavosťou je, že táto jedinečná pochúťka je vyrobená na Slovensku. Tento výrobok sa môže pýšiť  prestížnym ocenením – Oskarom v gastronómii. Skúste si ju dať na croissant či len tak na lyžičku. Zaženie hlad či stres a ešte si aj pochutíte.

 

Tmavá čokoláda

Dostali ste obrovskú chuť na sladkú dobrotu? Kvalitná horká alebo tmavá čokoláda by mala obsahovať 70% kakaovej sušiny. Dochucovadlá či umelé sladidlá do takejto zdravej čokolády nepatria.
Výskumy ukazujú, že čokoláda je pre naše telo prospešná. Obsahuje tuky, sacharidy, proteíny, vlákninu ale i vitamíny B či K. Okrem toho má potrebné minerálne látky ako mangán, železo, horčík či fosfor. Antioxidanty hrajú dôležitú úlohu v prevencii proti chorobám. Čokoláda zlepšuje pamäť či dokonca sústredenie sa.
Ak vás čaká dôležitá skúška, neváhajte sa posmeliť kúskom čokolády.

čokoláda v práci pri počítači

 

Sušené ovocie

Čerstvé ovocie je skvelým zdrojom vitamínov a živín. Nevýhodou však je, že po pár dňoch začne hniť. Balíček sušeného ovocia v zásuvke je ideálnym riešením pre všetky maškrtné jazýčky. Sušené ovocie obsahuje dôležitú vlákninu, vitamíny B, C, E, ako i minerálne látky.  Sušené slivky dopomáhajú k lepšiemu tráveniu, brusnice sú skvelým pomocníkom pre lepšie fungovanie močových ciest a sušené figy zasa znižujú krvný tlak.
Pozrite si rady, koľko sušeného ovocia, ktoré a na čo si dávať pozor

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.