10 minút denne a budete fit. Vyskúšajte to!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Existuje obrovské množstvo chorôb, ktorými ľudstvo trpí. No jednou z najzávažnejších je akútny nedostatok prírody.
neraz strávime 24 hodín denne v jednej miestnosti, pracujeme pri umelom svetle, stravujeme sa v interiéri,  presúvame sa dopravou a vôbec sa nehýbeme.
A to je veľká chyba, lebo naše telo si to všetko pamätá.

Prevencia chorôb bez návratu k prírode jednoducho nie je možná. Pre nás všetkých a najmä pre deti. Práve tie oveľa intenzívnejšie pociťujú podradenosť mestského života a vyjadrujú ho vo forme alergií, častých prechladnutí a zlej akademickej výkonnosti.

Dispozične nedokonalé riešenia stavieb v podobe teplotných únikov vám pomôže odhaliť špičková termovízia a napraviť tak nedostatky interiéru, ktorý považujeme za svoje útočisko. Bez kontaktu s prírodou bude ale každá vaša snaha o uzdravenie márna.

Príroda znamená prevenciu chorôb, pretože lieči. Výhodou je, že nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne produkty z lekárne, ani kozmetické prípravky. Stačí vám obyčajný “dotyk” s prírodou.
Vezmite si preto so sebou partnera alebo domáceho miláčika, ktorý okrem kvalitných konzerv pre psov potrebuje, rovnako ako aj vy, pravidelný pobyt v prírode.

 

Aspoň 10 minút denne

Bez slnečného svitu by nás nebolo. Nie nadarmo sa nám predsa hovorí, že sme deti Slnka. Potrebujeme jeho liečivé lúče aspoň 10 minút denne, a to aj v momente, keď je ukryté za mrakmi.
Oplatí sa do najmä kvôli produkcii vitamínu D, jednej z doteraz najúžasnejších látok, ktorá je prirodzenou prevenciou rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení a cukrovky, zvyšuje hustotu kostí a zlepšuje imunitné funkcie. Ak ho chcete získať v prirodzenej forme čo najviac, stačí stráviť pár minút v prírode.

buďte FIT

 

Tá najlepšia chill out zóna

Hľadáte miesto, v ktorom budete iba so svojimi myšlienkami? Miesto, kde vás príjemná melódia a zvuky dostanú do tej správnej polohy a nálady? Esteticky príjemné dekorácie a svieži čerstvý vzduch bez chemikálií?

Jednoduchá odpoveď – príroda.
Spev vtákov, šuchot lístia, pukanie vetiev, žblnkot potoka, cvrlikanie kobyliek v tráve – to všetko a omnoho viac vám poskytuje terapeutický účinok. Znižuje úroveň stresových hormónov a krvný tlak.
Ide o najlepší prostriedok, ktorý vás nič nestojí a je vám plne k dispozícii takmer na každom jednom mieste. Tak sa o tom presvedčte a začnite sa liečiť tak, ako je to prirodzené.

— PR článok —
Foto: Shutterstock


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.