5 tipov na praktické vianočné darčeky pre vaše deti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Blížia sa Vianoce, ktoré poznáme ako sviatky pokoja a lásky. Pre rodičov sú to však aj sviatky plné zhonu, keďže musia vymýšľať darčeky pre svoje ratolesti. Možností je veľa, ale ako správne vybrať? Prečítajte si časom overené tipy na praktické darčeky pre vaše deti.

 

darček1. Knihy pre vaše deti

Knihy sú dobrým darčekom pre všetky vekové kategórie, od tých najmenších až po školákov. Prenesú vaše deti do čarovného sveta plného fantázie a dobrodružstva. Knihy sú pre ne taktiež skvelým spôsobom, ako si zlepšiť slovnú zásobu, precvičovať pamäť a naučiť sa niečo nové.

Pre tie najmenšie deti sú vhodné rozprávkové knižky, ktoré im môžete čítať pred spaním. Alebo ich môžete nechať len tak, nech si ich „čítajú“ vo svojom vlastnom jazyku. A možno aj vďaka prvej knihe, ktorú dostanú od vás na Vianoce, vychováte ďalšieho Charlesa Dickensa alebo Margitu Figuli.

knihy pre detiPozrite si KNIŽNÉ TIPY pre deti.

 

darček2. Elektronika

Trh je preplnený elektronickými darčekmi. Preto by ste mali vyberať také, ktoré nezostanú po piatich minútach odhodené v kúte zapadať prachom. Pri výbere darčeka sa radšej dvakrát zamyslite nad tým, čo hračka dokáže, a aký benefit prinesie vášmu dieťaťu.

Pre väčších školákov a školáčky je praktickým darčekom notebook alebo stolový počítač. Bude ho časom potrebovať na štúdium a iné vzdelávacie aktivity. Dnes je navyše potrebné, aby školáci a školáčky boli pripravení aj na domáce online vzdelávanie.

Výborným darom pre starších môže byť kvalitný modem, ktorý zabezpečí spoľahlivý internet. Pokiaľ by ste s rýchlosťou pripojenia neboli spokojní, môžete ho skontrolovať cez meranie rýchlosti internetu.

 

darček3. Spoločenské hry

Nič nie je zábavnejšie ako večer strávený hraním spoločenských hier. Existuje veľa z nich, ktoré sú aj náučné. Vaše deti sa niečo naučia, a ani si to v zápale hry nevšimnú.
Spoločenské hry môžu byť dobrým spoločníkom aj na cestách a dovolenkách. Pri tejto zábave si deti ani nevšimnú ako rýchlo im ubehla. Vyhnete sa tak nekonečným otázkam typu: „Už sme tam?“
Môžete kúpiť aj spoločenské hry, ktoré sú zamerané na pohyb. Vaše deti budú mať zdravú fyzickú aktivitu a zároveň sa dostatočne unavia.

spoločenská hra pre vaše deti

 

darček4. Darčeky podľa záľub

Má vaše dieťa rado kreslenie, stavanie modelov lietadiel, áut, alebo niečo modeluje? Podporte ho v tejto záľube a kúpte mu darčeky, ktoré mu pomôžu rozvíjať talent. Pre nadšenca do kreslenia nie je farbičiek a štetcov nikdy dosť. Mohli by ste mu kúpiť mini maliarsky stojan, pri ktorom sa bude cítiť ako profesionálny maliar.

Pre mladého modelára lietadiel nie je nič lepšie ako ďalší model, ktorý ho zabaví na niekoľko hodín. Ak je vaše dieťa malý zvedavec, kúpte mu napríklad sadu pre malého bádateľa, s ktorou môže skúmať tvar listov či okolitý hmyz. Naučí sa rozpoznávať stromy, kvety a aj tie najmenšie zvieratká.

 

darček5. Športové darčeky

Ak je vaše dieťa živé striebro a má energie na rozdávanie, určite ho poteší, keď si pod stromčekom nájde nové korčule. Výber darčeka môžete prispôsobiť už aktuálnym krúžkom a aktivitám vášho dieťaťa, aby ho motivovali k objaveniu novej zábavy. Všimli ste si, že má vaše dieťa rado zvieratká, presnejšie kone? Kúpte mu pod stromček kurz jazdenia na koni.

Sú preň zábavou zimné športy? Darujte mu pod stromček lyže. Najvhodnejší vek na prvé začiatky je okolo piatich rokov. Dieťa je už schopné lepšie udržať rovnováhu a zvláda pády, ktorým sa na začiatku nevyhne.

Môžete sa zamyslieť aj nad vašimi záľubami. Možno vy, alebo vaša polovička, obľubujete rybolov. V tom prípade kúpte základnú výbavu aj pre vaše dieťa a vášeň pre tento šport budete zdieľať spoločne.

— PR článok —
Foto: bigstockphoto.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.