Ako vyzerá ideálna výstavba rodinného domu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Výstavba vysnívaného rodinného domu zahŕňa množstvo aspektov. Od získania stavebného povolenia, až po realizáciu projektu môže ubehnúť značný čas.
V súčasnosti sa však do popredia dostávajú takzvané „domy na kľúč“, vďaka čomu nemusíte vynaložiť skoro žiadne úsilie, pretože stavebná firma sa o všetko postará. Ako v praxi prebieha ideálny proces výstavby rodinného domu?

 

ikona domDom na kľúč: populárny a pohodlný koncept

Stavba domu prebieha pod technickým dozorom špecialistov na projektovanie a výstavbu, ktorí dokážu vytvoriť kľúčové časti projektu podľa požiadaviek zákazníka. Stavebná firma zabezpečí všetky kroky –  od dodania základnej konštrukcie, cez vystavenie dokumentov až po vybudovanie celej stavby a odovzdania kľúčov (preto názov „dom na kľúč“). Jednoducho povedané, dom na kľúč je dom, ktorý je pripravený na nasťahovanie.

Naplánovať celý projekt stavby rodinného domu je veľká zodpovednosť. Táto nehnuteľnosť pretrvá na celý život a preto je dôležité, aby vybraná stavebná firma mala skúsených a overených stavebných majstrov. Budúci majiteľ domu opíše svoju predstavu tímu odborníkov, ktorí vypracujú celkový koncept výstavby.

výstavba rodinného domu

 

ikona domNávrh a výstavba: 3 hlavné cesty

V závislosti od stavebnej firmy si zákazník spravidla môže vybrať z troch spôsobov výstavby rodinného domu.

  • Medzi najjednoduchšiu možnosť patrí iba stavba, ktorá zahŕňa základné konštrukčné prvky domu – steny, podlahy, strechu, izoláciu a iné. Táto možnosť je často vyhľadávaná, avšak prináša so sebou povinnosť zariadiť zvyšok domu na vlastnú päsť.
  • Ďalší spôsob, je o niečo podrobnejšia výstavba domu. Patrí sem postavenie základov, povrchové úpravy strechy, okná a dvere, vonkajšie obklady a podobne. Interný však poskytne ďalší rad služieb v oblasti projektovania, stavebného povolenia a predpisov.
  • Pri treťom spôsobe zákazník získa úplnú kontrolu nad návrhom svojho nového rodinného domu – od plánovania, až po nasťahovanie. V tomto prípade je potrebný úplná dôvera v odborníkov, ktorí výstavbu zrealizujú.

 

ikona domVýstavba rodinného domu: ako prebieha?

Vďaka možnosti zvoliť si dom na kľúč, je výstavba rodinného domu jednoduchá a cenovo dostupná. Mnoho ľudí si chce vytvoriť vlastný domov, ale v ubehanej dobe často nie je priestor na projektové záležitosti, či konzultácie s dodávateľmi, ktoré môžu zabrať aj desiatky hodín týždenne. Pre porovnanie, staviteľ na kľúč zákazníka zapojí do všetkých rozhodnutí, aj zábavných častí navrhovania a stavby vlastného domu, presne podľa predstáv. Stres tu pritom nebude zohrávať žiadnu rolu.

výstavba rodinného domu

 

ikona domObmedzí stavebná firma rozhodnutia zákazníka?

Každá oblasť rodinného domu by mala byť navrhnutá a optimalizovaná pre spôsob života konkrétnej rodiny. Je teda logické, že dobrá projekčná a stavebná spoločnosť má na stavbe zabezpečený odborný technický dozor. Každý kvalitný projekt by mal byť šitý na mieru ich životnému štýlu, environmentálnym faktorom a v neposlednom rade rozpočtu.

Pri stavbe na kľúč sa dá vybrať, ako bude dom vyzerať zvnútra a zvonku, až po dekorácie, terénne úpravy a vybavenie jednotlivých izieb. Sú tu v podstate neobmedzené možnosti dizajnu, takže nový dom môže pôsobiť tradičným aj moderným dojmom. Všetko sa organizuje prostredníctvom jedného kontaktného miesta s tímom odborníkov – architektonických technológov, inžinierov a projektových manažérov.

ako doma ušetriť na energiách?Prečítajte si tiež
20 praktických tipov, ako doma ušetriť.

 

ikona domRodinné domy na kľúč: kvalitný výsledok za krátky čas

Možnosť navrhnúť nové rodinné domy na kľúč je vhodná pre tých, ktorí majú s výstavbou minimálne znalosti a chcú sa spoľahnúť na odbornú podporu. Je tiež ideálna pre ľudí, ktorí majú problém nájsť si čas na plánovanie a riadenie svojich projektov. Vo výsledku sa dá dosiahnuť vytúžený rodinný dom, s výrazne malým časovým záväzkom.

— PR článok —
Foto: Bombsro.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.