Ako zmeniť rutinu starostlivosti o pleť z leta na jeseň

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pani jeseň nás obdarila nádhernými farebnými výjavmi v prírode, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani tí najtalentovanejší maliari. Priniesla však so sebou chladnejšie dni, ktoré často sprevádza aj studený vietor. Čo na to hovorí naša pleť?
Tak ako sme letné šaty a plavky vymenili za kabáty a svetre, tak by sme mali vymeniť aj prípravky starostlivosti o pleť a prispôsobiť ich ročnému obdobiu. Poradíme, na čo myslieť a čo sa vyplatí.

 

Keď slnko ukáže svoju silu…

… alebo hurá do prírody a k vode. Slnečné lúče pohladia dušu aj naše tváre, ale zároveň UV žiarenie pleť vysušuje. Suchá pleť je náchylnejšia na spálenie a na tvorbu várok. Práve preto, by sme mali v lete používať denné krémy s UV ochranou.
Tak ako aj my oceníme osviežujúce nápoje, ocení ich aj naša pleť. Preto vonkajšia hydratácia je rovnako dôležitá ako tá vnútorná. Pribaľte si na potulky horúcimi dňami hydratačný sprej a fľašku vody. Vaša pleť sa vám poďakuje, ak večer siahnete po hydratačnej maske.

 

Keď slnko zájde za oblak….

…alebo už je tu jeseň. Hydratácia je mimoriadne dôležitá pre našu pokožku počas celého roka. Kým v lete našej pleti vyhovujú ľahšie hydratačné krémy bez olejových zložiek, na jeseň už môžeme používať hutnejšie krémy.
Po lete našu pleť často „zdobia letné suveníry“ ako sú pigmentové škvrny či pribúdajúce vrásky. Aj preto by sa jeseň mala niesť aj v znamení regenerácie. Doprajte vašej pleti kvalitný nočný krém s vitamínom A.

tipy k starostlivosti o pleť

 

SOS produkt plný vitamínov a regeneračných zložiek na tvár aj telo

Výborným riešením na akékoľvek kožné problémy je krém na jazvy a strie od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique. Vaše prekvapenie je na mieste. Špecializovaná starostlivosť o pleť ponúka prípravok, ktorý vie využiť celá rodina na rôzne potreby pleti.
Krém na jazvy a strie obsahuje squalane, ktorý dodá pleti potrebnú hydratáciu, a zároveň slúži ako distribútor aktívnych zložiek do najspodnejších vrstiev kože. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Môžete ho použiť na:

  • jazvy po akné
  • pooperačné jazvy
  • strie
  • jazvy po kiahňach
  • jazvy po popáleninách.

Výťažok z jadierok čilského hrozna a Palmitoyl Tripeptide-5 spoločne stimulujú tvorbu kolagénu a regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien.
Máme pre vás beauty tip! Vďaka mimoriadne vysokému obsahu regeneračných zložiek ho môžete používať aj ako nočný protivráskový krém!

Krásna pleť a mýty o starostlivostiPrečítajte si tiež
Krásna pleť? Najväčšie mýty podľa svetoznámej Caroline Hirons.

— PR článok —
Foto: beaute-pacifique.com, unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.