Alergici, zhlboka sa doma nadýchnite aj počas peľovej sezóny! Poslúži vám rekuperácia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po príchode domov nás vítajú obľúbené farby a vône. Zvalíme sa do nášho kresla a užívame si chvíľu pre seba. Či vonku aktuálne zúri peľová sezóna, alebo to v okolí nášho domova buchoce, my si môžeme s čistým svedomím zavrieť okná a nadýchnuť sa čerstvého vzduchu. Bez toho, aby za tým nasledovala alergická reakcia.

 

S alergiou na hluk, zápach aj peľ zatočí rekuperácia

Pokiaľ žijete v byte, určite ste sa už stretli s tým, že vám cez otvorené okno do bytu sálal cigaretový dym či kuchynské vône iných susedov. Ešte horšie je, ak niekto na balkónoch počas krásnych letných večerov živo diskutuje aj po desiatej večer. Otvoríte si okno, aby vám v spálni prefukovalo, no pre rušných susedov ho o chvíľu budete musieť zatvoriť, pretože nedokážete zaspať. Častým javom sú aj stavebné práce v okolí nášho bývania.

Budovanie ani rekonštrukcie v meste nezastavíme a tieto zvuky nás môžu vyrušovať v priebehu celého dňa, či máme home office, spíme po nočnej zmene, alebo sa staráme o malé dieťa. Na všetky tieto problémy bežného života však existuje jednoduché riešenie. Hluku, nepríjemných vôní, prachu či peľových častíc naše obydlia zbavíme prostredníctvom rekuperácie. Spoločnosť Smartsystems, špecialista na tepelné čerpadlá, klimatizácie či rekuperácie, vám pomôže nájsť produkt ako stvorený pre vaše potreby.

rekuperácia alergie peľová sezóna

 

Čo chápať pod pojmom rekuperácia

Rekuperácia nie je nič iné ako systém inteligentného vetrania. Zjednodušene môžeme povedať, že vetráme v zime i v lete bez toho, že by sme museli otvoriť okná. Viete si predstaviť tú úsporu energií? V lete sa pri vetraní tlačí dovnútra teplý vzduch a v zime zasa naopak. A my kúrime a kúrime… Všimli sme si, že je to neefektívny spôsob výmeny vzduchu. Ak nám napadne vyvetrať kratšie, to akoby sme vôbec neurobili, pretože dnu nenaženieme dostatok kyslíka a nenahradíme ním všetok vydýchaný vzduch či zápach z varenia, od cigariet či domácich zvierat. Takto vznikajú plesne, alergie či ochorenia dýchacích ciest.

Riadené vetranie je spôsob, ako vyvetrať v tichosti, bez prísunu teplého alebo chladného vzduchu zvonka, nehovoriac o čiastočkách prachu alebo peľu. Vďaka rekuperácii totiž dýchate prefiltrovaný vzduch. Rekuperácia Paul z ponuky Smartsystems do vašich domácností a kancelárií v letných mesiacoch prinesie dokonca vychladený vzduch, a teda v istom zmysle nielen vetráte, ale sa zároveň staráte o optimálnu klímu. Pri konkrétnych požiadavkách na kvalitu ovzdušia máte možnosť zakúpiť si ku klimatizácii rôzne druhy filtrov (napr. peľové). Výmenníky rekuperácie Paul spĺňajú prísne hygienické aj protipožiarne opatrenia a udržiavajú sa iba prostým opláchnutím vodou.

alergia peľová sezónaPrečítajte si tiež
Peľová sezóna a alergia. Užitočné rady a tipy pre alergikov.

Pre jednotku Paul bolo vytvorené inteligentné ovládanie cez PC alebo smartfón, čím sa vetranie interiérov dostáva na celkom novú úroveň. Systém ľahko naprogramujete podľa vlastných potrieb, zaznamenáva množstvo CO2 v ovzduší alebo zmeria vlhkosť. Rekuperácia na rozdiel od klimatizácie nie je až taká viditeľná, tvoria ju len otvory pre privádzaný a odvádzaný vzduch v stenách či v podlahe. Sú navrhnuté tak, aby splynuli s prostredím. Ak ste sa konečne rozhodli neignorovať kýchanie a dýchacie ťažkosti, rekuperácia je tá správna voľba pre vás.

— PR článok —
Foto: Smasrtsystems.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.