Lak na nechty. 16 praktických a užitočných trikov, ako ho využiť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Určite máte doma aspoň jeden lak na nechty…iba ak by ste boli muž, žijete sám a nestretávate sa so ženami 🙂 Existuje množstvo druhov lakov – bezfarebné, rôznych farieb, neónové, s trblietkami… Lak na nechty vie byť povestnou čerešničkou na torte…teda na elegantnej a upravenej žene.
No dokáže poslúžiť aj v iných situáciách a niekedy je doslova záchranou v poslednej chvíli. Máme pre vás niekoľko tipov, ako lak na nechty využiť v každodennom živote.

 

Tipy ako využiť lak na nechty

Takže nielen na nechty, ale využijete ho pri domácom majstrovaní, oprave spodnej bielizne ap. Mimochodom, niekedy lak rýchlo hustne, prestáva byť tekutý a stráca svoju účinnosť. Pomôže, keď ho budete skladovať v chladničke, v nejakej osobitnej priehradke mimo potravín. Chlad a menej svetla pomáha laku, aby zostal dlhšie tekutý a lepšie sa potom aj nanáša.

ikona lakOčká na pančuchách

Tento trik je asi najznámejší. Urobilo sa vám na silonkách očko a nechcete, aby sa zväčšovalo? Využite na to priehľadný lak na nechty, ktorým jemne prejdete okolo očka a zacelíte ho.

 

ikona lakPre domáceho majstra

Na drevenom nábytku, skrinkách, poličkách alebo pokojne aj na drevenej podlahe sa občas začne odlupovať kúsok dreva. Malé triesky, ktoré sa môžu zväčšiť a keď odpadnú, nevyzerá to dobre. Prejdite toto miesto lakom na nechty, nechajte zaschnúť a potom jemným papierom obrúste.
Lak poslúži aj na sieťku na okne, ak sa vám tam urobila menšia dierka. Naneste trošku laku a nechajte zaschnúť – už sa cez ňu nedostane žiadna mucha, ani komár 🙂

 

ikona lakRozstrapkané šnúrky

Poznáte to – keď vám z konca šnúrky odpadne tá malá hmota, začnú sa vám rozstrapkávať a rozmotávať. Namočte končeky do laku na nechty, urovnajte a nechajte zaschnúť. Takto môžete „opraviť“ aj rozstrapkané manžety, konce sukne, kabátu, obliečok, svetra ap.

lak na nechty užitočné triky

 

ikona lakNa belšie topánky

Máte nové tenisky, krásne biele a chcete ich tak zachovať čo najdlhšie? Po čase môžete tenisky vyprať a sú biele, ale švy začínajú akoby žltnúť, tmavnúť a už nie sú také žiarivé. Preto použite hneď po kúpe tenisiek lak na nechty – pretrite švy a tak im zakonzervujete farbu (samozrejme priehľadným lakom na nechty 🙂 )

 

ikona lakNa zadretý necht

Určite sato stáva aj vám: zadriete si necht, mierne sa vám natrhne, odstáva kúsok a je to nielen nepríjemné, ale na niektorých miestach aj bolestivé. Hlavne keď je to väčší záder.
Kým sa dostanete k manikérke, máme malý tip: z čajového vrecúška vystrihnite tvar kopírujúci necht, priložte ho na nechtové lôžko a pretrite lakom. Nevyzerá to úplne ideálne, ale poslúži ako ochrana, kým to nedá do poriadku manikérka.

 

ikona lakPre umelcov

Ak máte staré laky na nechty, nemusíte ich hneď vyhadzovať. Kreatívne duše ich využijú.
Napríklad keď kvapnete farebný lak na nechty do studenej vody, utvorí sa na hladine zaujímavý farebný film. Namočte do tej vody pohár a vytvoríte pekný efekt.
Farebným lakom môžete namaľovať obyčajné drevené štipce na bielizeň a hneď vám to oživí šnúru na sušenie 🙂 Alebo lakom potrite fádne sponky do vlasov.

lak na nechty užitočné triky

 

ikona lakĎalšie vychytávky s lakom na nechty:

  • Máte na zväzku plno kľúčov a nechcete kupovať nejaké prídavné odlišovače, plastové násadky ap.? Použite rôzne farby lakov, ktorými potriete vrch kľúča a viete, že zelený je domov, červený do práce, modrý do pivnice…
  • Odkladáte si dôležité dokumenty, listy od prvej lásky, nejaké menovky? Po čase môže písmo vyblednúť, navlhnúť ap. Stačí ho však potrieť bezfarebným lakom a máte po problémoch.
  • Ak ste mali na tričku alebo blúzke rôzne trblietky, glitre, mini kamienky, no postupne vám opadali, môžete ich „prichytiť“ lakom na nechty. Potriete ich lakom a prichytíte na pôvodné miesto.
  • Bezfarebný lak na nechty je dobrý aj na malú prasklinu na skle auta. Vyplňte prasklinu a určite vydrží nejaký čas, kým sa dostanete na nevyhnutnú opravu.
  • Posielate list a nechcete, aby ho otváral nepovolaný? Ako viete, nad vodnou parou sa dá list nahriať a opatrne otvoriť. Ak ale pred zalepením potriete lepiacu časť lakom, odlepíte to od seba už len hrubou silou…a to by určite bolo vidno 🙂

ako sa starať o nechtyPrečítajte si tiež
Ako sa starať o nechty, aby boli zdravé a pekné?

  • Ak mávate problém navliecť niť do ihly, pomôže vám lak na nechty, ktorým jemne prejdete konček nite, necháte zaschnúť a pôjde do očka ihly úplne bez problémov.
  • Fosforeskujúci lak môžete využiť na označenie toho, čo sa potme zle hľadá. Tlačidlo na ovládači, kľúčová dierka, spínač ap.
  • Idete sa sprchovať a partner vám opäť prestavil vašu obľúbenú teplotu vody na batérii? Označte si ju lakom a potom jednoducho viete, kde ju nastaviť a nemusíte hľadať tú „svoju“ optimálnu teplotu.
  • Pomocník proti hrdzi: v kúpeľni či na toalete býva vlhkejšie a ak máte prípravky s kovovým dnom, po čase zanechávajú na podklade hrdzavé kolieska. Jednoducho ich zospodu pretrite čírym lakom a máte po probléme.
  • Ak sa vám na nejakom prístroji uvoľňujú skrutky, vyriešte to lakom – potrite miesto a nechajte zaschnúť. Môže ísť o prístroje, pokojne aj mini skrutky na okuliaroch ap.

Foto: Pixabay.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.