Ďalšie novinky z veľtrhu ISH: Laufen predstavil novú kolekciu a inovované kúpeľňové prvky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Švajčiarska prémiová značka LAUFEN predstavila na poprednom svetovom veľtrhu ISH vo Frankfurte celý rad noviniek a inovácií pre kúpeľňový interiér. Prekvapenia si nachystali nielen v oblasti dizajnu, ale aj na poli inovatívnych technológií, moderných materiálov a témou bola aj udržateľnosť. Na čo sa milovníci kúpeľňových vychytávok môžu tešiť?

Nová kolekcia MEDA

Úplnou novinkou v ponuke LAUFEN je kolekcia MEDA. Jej autorom je švajčiarsky dizajnér Peter Wirz zo štúdia Vetica, ktorý stojí za vznikom radu nadčasových kúpeľňových prvkov, napríklad bidetových toaliet Cleanet Riva a Cleanet Navia. Názov kolekcie MEDA odvodil zo súslovia „Made for Life“. Ako názov napovedá, cieľom bolo stvoriť bohatý rad zahŕňajúci všetko od umývadiel, batérií až po nábytok, ktorý bude vysoko funkčný, maximálne modulárny a ľahko doplní akýkoľvek kúpeľňový štýl. Kolekcia zohľadňuje aj emočné aspekty života a kladie si za cieľ byť pokojným a bezpečným útočiskom v dnešnom hektickom svete.

MEDA na prvý pohľad zaujme minimalistickým a jemným dizajnom, ktorého cieľom je vytvoriť komfortné prostredie a pocit bezpečia. Nadčasový vzhľad sa pýši čistými a úspornými líniami. Dominantou kolekcie sú elegantné vane z materiálu Marbond s tenkou stenou, ktoré je možné umiestniť samostatne v priestore alebo pozdĺž steny.
„Umývadlá zaujmú atypickým dizajnom, ktorý zvonku striktne kopíruje pravouhlosť a lineárne tvary, vo vnútri však uplatňuje zaoblené hrany. Vďaka tomu sa umývadlá ľahko udržujú a potešia aj bohatým odkladacím priestorom. Okrem bieleho variantu v lesku a mate je možné staviť na matné prevedenie v grafitovej alebo čiernej farbe,“ uvádza Iva Šedivá zo spoločnosti LAUFEN. V kolekcii však nechýba ani široká ponuka batérií, priestranných kúpeľňových skriniek v bohatom farebnom prevedení alebo toaleta s tichým splachovaním. V Českej republike aj na Slovensku sa zákazníci radu dočkajú už budúci rok.

kúpeľňové prvky laufen

Kolekcia MEDA zaujme upokojujúcim minimalistickým vzhľadom, zaoblenými hranami, modularitou a taktiež bohatou ponukou. Kúpeľňové prvky ponúkajú v najrôznejších farebných prevedeniach, najmodernejších materiáloch a s vysokou funkčnosťou.

Nábytok LANI

Elegantný nábytok LANI navrhnutý francúzskym dizajnérom Toanom Nguyenom zaujme čistotou, lineárnymi tvarmi a maximálnou adaptabilitou. Všestranná kolekcia zahŕňa priestranné skrinky, zásuvky, dosky, zrkadlá a skrinky so zrkadlami.
„Kúpeľňový nábytok LANI je možné zvoliť s povrchovou úpravou dubového dreva, v klasickej bielej, šedej alebo akejkoľvek z ďalších 40 farieb vrátane niekoľkých špeciálnych, ako sú zlatá, medená a titánová. Vnútorná strana nábytku je dostupná v pôsobivom antracitovom odtieni. Precízne vystavaná je aj konštrukcia skriniek. Dvierka sa otvárajú prostredníctvom prakticky vyhĺbených madiel, zodpovedajúce prvky sú opatrené tichým zatváraním a poličky sú vo vnútri rozmiestnené tak, aby maximálne využívali daný priestor,“ približuje Iva Šedivá zo spoločnosti LAUFEN.

Kúpeľňový nábytok je možné zaobstarať v najrôznejších veľkostiach a tvaroch, poskytuje teda nekonečnú mieru voľnosti a dáva priechod kreativite. Ľahko ho skombinujete nielen s ďalšími kolekciami LAUFEN, ale taktiež s úplne inými štýlmi. Rad zároveň zohľadňuje environmentálnu etiku. Drevené materiály použité na jej výrobu pochádzajú z európskych zdrojov s certifikáciou PEFC a FSC.

skrinky lani laufen

Skrinky LANI sú elegantné, priestranné a k dispozícii vo viac ako 40 farebných prevedeniach. Vďaka ich modularite a šikovnému dizajnu ich možno dokonale kombinovať s rôznymi kolekciami LAUFEN, ku ktorým patrí LUA, Kartell • LAUFEN, Living a Palace, Môžete tak do nich umiestniť umývadlo presne podľa vášho vkusu.

Batéria Quadriga v novom kabáte

Batérie Quadriga sú po novom doplnené o efektné oceľové prevedenie. Kombinácia hladkého povrchu, geometrických tvarov a precízne tvarovanej páky vytvára moderný a decentný vzhľad. Vnútri potom ukrývajú vysoko kvalitnú keramickú kartuš zaisťujúcu ich hladký a presný chod. Konštrukcia batérie je navyše precízne navrhnutá tak, aby nedochádzalo k zachytávaniu alebo prenikaniu nečistôt a vodného kameňa do vnútorného priestoru batérie, čo výrazne predlžuje jej výdrž a uľahčuje čistenie. Umývadlové, vaňové a sprchové batérie tohto radu sú obohatené o perlátory, vďaka čomu znižujú spotrebu vody.

vodovodné batérie laufen

Minimalistické línie, priamočiara geometria a hladké plochy robia z umývadlových, sprchových a vaňových batérií Quadriga elegantný doplnok každej kúpeľne. Po novom sú k dispozícii aj v oceľovom prevedení.

Farby, kam sa pozrieš

Veľkým trendom súčasnosti sú kúpeľňové batérie vo farebnom prevedení. Ani LAUFEN nie je pozadu a naprieč kolekciami ich ponúka hneď niekoľko. Napríklad kolekcia Kartell • LAUFEN poteší batériami v industriálnom dizajne v celom rade farieb. Okrem chrómovanej verzie je možné vyberať aj zo zlatej lesklej, svetlej zlatej matnej, zlatoružovej, titánu čierny mat alebo je možné zvoliť verziu inox kartáčovaná oceľ. Svoj vzhľad si uchovajú dlhé roky, sú totiž opatrené inovatívnym PVD povrchom, vďaka ktorému sa farba stane neoddeliteľnou súčasťou batérie. Ani po rokoch nedochádza k zmene farby alebo jej odlupovaniu.

Laufen predstavil novú kolekciu a inovované kúpeľňové prvky

Všetky kúpeľňové novinky LAUFEN môžete čoskoro vidieť v pražskom showroome LAUFEN space Prague v blízkosti námestia I. P. Pavlova.

www.laufen.sk

TS, foto: Laufen.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.