Videohry nie sú také zlé, ako sa vám môže na prvý pohľad zdať. V závislosti od príslušného herného titulu, sa otvára vášmu dieťaťu svet nekonečných rozmerov. Svet, ktorý môže byť využitý na náuku o rôznych veciach, uplatnenie a rozvoj kreativity a množstva ďalšieho. Práve benefity, ktoré vyplývajú z hrania videohier budú predmetom nasledujúcich odsekov. A my veríme, že vám pomôžu pozerať sa na hranie, trochu iným spôsobom, ako tomu mohlo byť doteraz.
Nepopierame, že zdravé ľudské telo potrebuje do určitej miery fyzickú aktivitu, pohyb. Tento fakt platí ešte viacnásobne pokiaľ ide o deti. Určite je dobré pokiaľ vaše dieťa navštevuje futbalové tréningy alebo má aspoň dostupný basketbalový kôš nad garážou či na záhrade, aby malo aspoň nejaké spôsoby na športovú činnosť. Pokiaľ však vaše dieťa trávi tretinu dňa za počítačom, nemusí to znamenať koniec sveta!
Neseď pri tom toľko, pokazíš si oči! – Ako to vlastne je?
Určite každý z vás raz za život počul alebo použil túto frázu. Napriek tomu, že verejnosť žije v tejto domnienke, nie je to úplne pravda. Štúdia Live Science totižto preukázala, že pokiaľ osoba netrávi nadmerný čas sledovaním monitora a dodržuje bezpečnú vzdialenosť od neho, takáto aktivita má naopak pozitívne účinky. Konkrétne sa jedná o zlepšenie priestorovej orientácie, vnímania, zlepšenie zrakového aparátu a kritického rozlišovania detailných prvkov.
Regulátor stresu?
Na základe štúdie Frontiers in Psyholog, bolo zistené, že videohry vplývajú pozitívne na náladové rozpoloženie jedincov. Vedľajším účinkom hrania je zlepšený srdečný tep, ktorý vám umožní dostať celú situáciu pod kontrolu, respektíve, postará sa o zmiernenie vášho stresu.
Prečítajte si tiež
Ako škodí deťom príliš veľa času na mobile?
Čo všetko môžu vaše deti získať?
Niektoré deti môžu byť viac introvertné, môžu mať problém zapadnúť do kolektívu, nadväzovať nové priateľstvá a rôzne iné dopady, ktoré pochádzajú z plachosti. Počítačové hry predstavujú univerzálny nástroj, vďaka ktorému sa práve takýmto plachým deťom oveľa jednoduchšie, vytvárajú priateľstvá, pretože ide často o tímové hry, kde si musia hráči navzájom pomáhať. Zároveň sa takýmto spôsobom vytvárajú témy na konverzovanie v reálnom živote.
Druhým markantným prínosom je kariérne pôsobisko, ktoré môžu hraním hier a celkovo obsluhou počítača nadobudnúť. E-športy (profesionálne hranie videohier) sa stáva čoraz viac svetovým trendom a IT profesie sú v súčasnosti najžiadanejšie a jedny z najlepšie ohodnotených.
— PR článok —
Foto: Sergey Maksienko / Shutterstock.com