Aký tábor pre deti? Doprajte im zážitky na celý život

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Všetky deti sa tešia na letné prázdniny a krásne počasie, aby mohli tráviť čas vonku so svojimi kamarátmi.
Aby však mohli deti prežiť niečo nové, umožnite im to. Doprajte im letný tábor. Psychológovia to odporúčajú aj v prípade, že vaše dieťa nie je tomuto nápadu práve naklonené. Toto jedinečné letné dobrodružstvo totiž deti združuje, podporuje ich nezávislosť a zároveň posilňuje ich sebavedomie. Vaše dieťa bude napokon rado súčasťou spoločných zážitkov a aktivít, pri ktorých sa zabaví a osvojí si nové zručnosti. Môžu to byť zážitky na celý život. Takže najvyšší čas myslieť na tábor pre deti.

 

TÁBOR PODĽA VEKU DIEŤAŤA

Letný tábor pre deti a tínedžerov je skvelou príležitosťou vybiť si energiu a tráviť čas s deťmi rovnakého veku.
Tábor môžete dopriať aj deťom v predškolskom veku – skvelým riešením sú denné tábory, ktoré majú najrôznejšie tematické zamerania. Sú vhodné aj pre malé detičky, keďže spia doma, nemusíte riešiť ich pripravenosť na prenocovanie mimo domova. Ráno dieťa odovzdáte do denného tábora a večer prídete preň. Tieto tábory majú dĺžku okolo 5 dní.
Pre školopovinné deti sa konajú pobytové tábory aj s prenocovaním mimo domova, pričom môžu mať rôznu dĺžku. Zvyčajne je to týždeň alebo aj dva.

tábor pre deti

 

CENY TÁBOROV

Suma za denný tábor sa pohybuje zhruba 10-25 € na deň.
Tábory s prespaním stoja cca 15-40 € na deň.
Na zahraničný či prímorský tábor si pripravte od 300-1000 € za celý pobyt.
Cena sa samozrejme odvíja aj od druhu a témy tábora. Na internete môžete naraziť aj na oveľa lacnejší tábor, ale v tom prípade si zistite, prečo je cena taká nízka. Ide predsa o vaše deti, určite ich chcete zveriť iba spoľahlivej organizácii.

 

Z AKÝCH TÁBOROV MÔŽETE VYBERAŤ

 • Športové – turistický, cyklistický, futbalový, jazdecký, rybársky, skautský
 • Adrenalínové – vojenský, horolezecký, vodácky, jaskyniarsky, potápačský, s kurzom prežitia
 • Umelecké – tanečný, spevácky, maliarsky, fotografický, rozprávkový
 • Jazykové

AKO VYBRAŤ TEN SPRÁVNY TÁBOR  A ČO OČAKÁVAŤ

Pri výbere témy sa riaďte predovšetkým tým, o čo sa dieťa zaujíma, čo ho baví. Alebo sa dieťaťa rovno spýtajte, do akého tábora by rado išlo. V tábore sa väčšinou naučia základy toho, s čím sa možno nikdy v živote nestretli. Neprihlasujte ich do tábora, kde sa vyžaduje určitá pokročilosť, ak nie sú dostatočne pripravené. Vždy majte na zreteli bezpečnosť, v prípade adrenalínových a zážitkových táborov sa pre istotu poraďte s vaším pediatrom, ktorý najlepšie pozná zdravotný stav vášho dieťaťa a vie vám poradiť, či je pripravené na fyzické výzvy, s ktorými sa v tábore stretne.

Zistite, čo všetko je potrebné deťom do tábora pribaliť. Ak budete baliť dieťa do športového tábora, možno bude potrebná prilba a chrániče.
Zistite či budú bicykle alebo detské odrážadlá poskytnuté usporiadateľom tábora alebo si musia deti priniesť svoje.
Väčšina táborov využíva predovšetkým vonkajšie priestory, kam sa hodia tenisky. V nepriazni počasia sa môže využívať telocvičňa, kam sa hodí halová a fitness obuv.

farma zvieratáPrečítajte si tiež
Minifarma so zvieratkami. Tip na neopakovateľný výlet.

 

AKO PREBIEHA TYPICKÝ DEŇ V LETNOM TÁBORE

Činnosti a aktivity sú odlišné v závislosti na druhu tábora. V niektorých táboroch čakajú na malých dobrodruhov činnosti, ktoré budú robiť iba raz, v iných sa niekoľko aktivít opakuje, aby sa v nich mohli deti zdokonaliť. Jednotný program pre všetky tábory neexistuje, ale pre predstavu môže vyzerať napríklad aj takto:

 1. Ranná prechádzka / rozcvička
 2. Raňajky
 3. Peší výlet
 4. Aktivita špecifická pre tému tábora, práca v oddieloch
 5. Obed
 6. Aktivita špecifická pre tému tábora, hry
 7. Voľný čas
 8. Večera
 9. Spoločenská aktivita
 10. Večierka a spánok

V žiadnom správnom tábore nechýba zoznamovací večer, kúpanie, diskotéka, karneval, táborák a písanie listov rodičom.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.