Ranný a večerný rituál pre viac energie a lepší deň

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy sa občas cítite uťahaní, zničení, hektika pracovného dňa vás stresuje, pozeráte na hodinky, kedy sa to už skončí, aby ste mohli vypadnúť? Jasné, niektoré dni sú super, vydarené, ale občas to škrípe a nemáte chuť na nič.

V novej super knižke Fitness diár 2016 sme našli Ranný a večerný rituál, vďaka ktorým sa dostanete do pohody, uvoľníte sa určite zažijete ešte lepší deň:)

Možno ste nevedeli o tom, že aj kvalita otázok, ktoré si kladiete, vplýva na kvalitu vášho života. Zamyslite sa – akými otázkami začínate svoje ráno?
„Prečo musím zase vstávať?“
„Už zase pondelok – musím ísť do tej práce?”

Prinajlepšom si nedávate žiadne otázky, mechanicky vstanete a už zrána mierne otrávení idete do práce.

A čo keby ste to skúsili naopak? Položte si každé ráno otázky, ktoré budú vyvolávať pozitívne pocity. Napríklad:
1. Za čo som dnes vďačná?
2. Čo môžem dnes urobiť, aby som bol lepší ako včera?
3. Prečo bude dnešok špeciálny?

diar2

Ranný rituál po zobudení

Stačia 2-3 minútky času.
Sadnite si na podložku, zatvorte oči, dajte si 3 naozaj hlboké a vedomé nádychy a výdychy.

Poďakujte sa za to, že ste sa dnes zobudili, že ste živí, zdraví a pripomeňte si aj ostatné veci, za ktoré ste vo svojom živote vďační. Položte si aj ďalšie dve otázky a v duchu si na ne odpovedzte.

Dajte svojmu dňu zámer – zaželajte si pre seba na dnešný deň niečo, čo chcete spraviť a vykonať a ako sa chcete cítiť. Môžete pridať aj zmysluplné pozitívne prianie: „nech sa mám dnes dobre, nech som šťastná, nech priťahujem samých úžasných ľudí a nech sú šťastní aj všetci ľudia, ktorých dnes stretnem”.

Úsmev a krásny deň sa môže začať. 🙂

Je veľmi dôležité začať ráno v pokoji, bez zhonu a s pozitívnymi myšlienkami. To všetko má predpoklady vytvoriť úžasný deň. 🙂

 

diar1

Večerný rituál pred spaním

Zobúdzate sa každé ráno s pocitom radosti a energie alebo ste rovnako unavení, ako keď ste išli večer spať? Tu je návod ako to zmeniť.

Keď si ľahnete do postele, skúste si vyčleniť minútku na rozhovor so sebou.
Povedzte si v duchu, čo sa vám dnes podarilo. Povedzte si, že ste naozaj šikovní a uvedomte si, koľko vecí ste dnes stihli. Zaspíte s dobrým pocitom a do ďalšieho dňa sa vám bude vstávať oveľa ľahšie. S množstvom energie, elánu a chuti do života.

Pomôžte si každý večer týmito zázračnými otázkami:
1. Čo sa mi dnes podarilo?
2. Za čo som najviac vďačná?
3. Čo urobím zajtra, aby som prežila plnohodnotný deň?

Nemyslite pred spaním na to, čo všetko ste nestihli. Ak vám takéto myšlienky víria hlavou, dajte ich na papier a toto bremeno nechajte na papieri a nie na svojich pleciach. Budete mať lepší spánok a vstávať sa vám bude oveľa ľahšie. 🙂

Viac tipov a pozitívnych rád nájdete vo Fitness diári 2016. Knižka, ktorá ukáže cestičku, ako sa dostať k nádhernému telu, spokojnému vnútru a ako si splniť všetky stanovené ciele a sny. Ukáže, ako prežiť výnimočný rok 2016!


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.